A Miami móresre tanította a mumust

Az észak-amerikai profi ligában 6 találkozó szerepelt a tegnap esti programban, benne olyan párosításokkal, mint a címvédő Dallas Mavericks és a feltörekvő Los Angeles Clippers derbije vagy a nem éppen kiegyensúlyozott Orlando Magic és a Minnesota Timbersolves csatája, ahol Amerikai és Európa legerősebb centere küzdött meg egymással a palánk alatt. Ezen felül a Miami Heat is visszavágni indult Milwaukee-ba, s nem is kellett „üres kézzel” távoznia a Bucks otthonából. Nézzük, hogyan alakultak a magyar idő szerint ma hajnalban lejátszott találkozók!


Dallas Mavericks – Los Angeles Clippers 96 – 92

Igencsak érdekes mérkőzést játszott egymással a bajnok és az idén már többek által trónkövetelőnek tartott Los Angeles Clippers Dallasban. A találkozó Caron Butlernek, a Mavericks tavalyi kulcsemberének a „meggyűrűzésével” kezdődött, a vendégek legjobbja (23 pont, 8 lepattanó) tavaly még a texasiak húzóembere volt, igaz a bajnoki cím megszerzésében már nem lehetett érdemi szerepe, mivel az idény elején összeszedett egy nagyon komoly sérülést, amit csak erre a szezonra pihent ki igazán.

Chauncey Billups nélkül sem lehet leírni a Los Angeles-ieket az ilyen jellegű derbiken, ezt már megtanulhattuk az utóbbi napokban, ám ezt a szoros ütközetet egyértelműen egy fiatal játékos, méghozzá a már most szupersztárnak számító Blake Griffin büntetőzése miatt vesztette el a Clippers. Végig ott volt ugyanis a vendég gárda a 22 pontos Nowitzki vezette hazaiak nyakán, de a negyedik negyedben folyamatosan mellé dobálta kísérleteit a vonalról az egyébként 20-at szóró Griffin, az első 7(!) büntetőjét elrontotta.

A Dallas már a végén szándékosan is szabálytalankodott vele szemben, s a taktika bejött, bár a 16 pontja mellett 9 gólpasszt is kiosztó Chris Paul még egy triplával visszahozta a reményeket az utolsó percben, de a fordítás már elmaradt, köszönhetően Delonte West higgadtságának. Érdemes megemlítenünk, hogy a sérülése óta kissé haloványabban produkáló Jason Kidd ezen az estén feljött holtversenyben a 13. helyre a lejátszott alapszakasz meccsek örökranglistáján, Sam Perkinst fogja lehagyni legközelebb, aki 1286 reguláris NBA mérkőzésnél tart, csak úgy, mint a texasi irányító.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 22, Marion 16, Haywood, V. Carter, De. West 10-10

A Clippers legjobb dobói: C. Butler 23, Griffin 20, Paul 16




Orlando Magic – Minnesota Timberwolves 102 – 89

Ezen a találkozón összemérhette tudását Amerika, illetve Európa legerősebb centerének tartott játékosa, hiszen Dwight Howard a Magic ikonjaként szállt harcba a győzelemért, míg az utóbbi hetekben parádésan játszó montenegrói Nikola Pekovics a Timberwolves kulcsembere lett Darko Milicsics kiesése óta. Az ő párharcuk nem kis meglepetésre Pekovics fölénnyel zárult, 11 ponton és 7 lepattanón tartotta az egykori zsákolóbajnokot, ami önmagában sem mindennapi teljesítmény, ő maga pedig dupla duplázott (16 pont, 13 lepattanó).

A derbi viszont teljesen más mederben folyt, mint ennek a két embernek a külön küzdelme, Ricky Rubio kifogta talán legrosszabb estéjét, mióta a ligában pattogtat. 11 pontja és 8 gólpassza szép mutató ugyan, de volt 5 eladott labdája is, a kulcsszituációkban pedig egyszerűen képtelen volt eljuttatni a játékszert a társakhoz, nagyon szépen védekezett a kis spanyolon a floridai hátvédosztag. Az összecsapást végig vezetve, a vártnál lényegesen simábban húzta be a hat darab kétszámjegyű dobóteljesítményt felvonultató Orlando, Kevin Love 19 pontja és 15 lepattanója sem segített sokat a Minnesotán.

A Magic legjobb dobói: J. Richardson 17, Turkoglu, Nelson, Redick 14-14

A Timberwolves legjobb dobói: Love 19, Pekovics 16, Beasley 13




Golden State Warriors – Phoenix Suns 102 – 96

Jó kis derbit vártunk az utóbbi két mérkőzését hozó Warriors és az idegenben három találkozó óta veretlen arizonaiak párharcától, s nem is kellett csalódnunk az összecsapás végén. A 25 pontos, 12 lepattanós dupla duplát szállító Marcin Gortat húzta vendégek korán megléptek, de 28-at szóró és 12 lepattanót letépő David Lee is idejében ébredt és felvette a kesztyűt a palánk alatt. A harmadik negyedben még egy lapáttal rátett a GSW, teljesen szétszedték Monta Ellisék a Suns védelmét, 33 egységnyit szerzett ebben a 12 percben Mark Jackson legénysége. A hajrában Nate Robinson triplája után már nem maradtak valódi izgalmak, a Warriors tovább robog az 50 százalékos mérleg illetve az playoff-helyek felé, bár még hosszú és göcsörtös az út számukra, ha tényleg több találkozót szeretnének játszani idén a reguláris 66-nál.

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 28, Ellis 18, Robinson 11

A Suns legjobb dobói: Gortat 25, Frye 18, Dudley 11




New Orleans Hornets – Utah Jazz 86 – 80

Bár tegnap szép győzelmet aratott a Jazz Memphisben, továbbra is érezni, hogy az idényt jól kezdő gárda szépen lassan eltűnhet a rájátszás-pozíciókból, nekik sem megy ugyanis idegenben, s ez talán még enyhe kifejezésnek számít esetükben. Az öt(!) kezdő kaliberű játékosát nélkülöző (Jack, Gordon, Okafor, Smith, Landry) Hornets végig vezetve gyűrte le a vendégeket, elsősorban a centerben parádézó Kaman – Ayon párosnak köszönhetően. A nemrég még elcserélni kívánt és ezért folyamatosan jegelt német válogatott nagyember 27 pontos, 13 lepattanós performansza önmagáért beszél, a mexikói újonc pedig 13 pontot, 9 lepattanót és 3 blokkot jegyeztetett fel a statisztikai lapokra, Millsap és Jefferson összesen 18 pontra és 17 lepattanóra volt képes mellettük, ami óriási meglepetés a maga nemében. Volt már 13 is közte, végül maradt némi izgulni valója a vendéglátóknak, de a 12 pontos, 10 gólpasszt kiosztó Vasquez és társai higgadtak maradtak a nehéz percekben is.

A Hornets legjobb dobói: Kaman 27, Ayon, Belinelli 13-13

A Jazz legjobb dobói: Favors, Al Jefferson 14-14, R. Bell 11




Milwaukee Bucks – Miami Heat 96 – 114

„Személyes ügyként” kezelte ezt a találkozót a Heat, mely ebben az idényben mindkétszer kikapott ettől a Milwaukee-tól. James és Wade elégtételt venni jöttek Wisconsin államba, bár az extázisban dobó Carlos Delfinio és társai az elején megmutatták, hogy nem adják könnyen a bőrüket, az argentin egyébként 24 pontot szórt, közte 5 triplával, de nem igazán akadt társa, a jól startoló Gooden, Jennings páros is csupán 14 pontot tudott betenni a közösbe összesen. A másik oldalon a 35-öt szór James és a 22-ig jutó Wade pedig feltartóztathatatlanok voltak, a floridai sztárgarda elkerülte, hogy idénybeli mindhárom találkozóját elveszítse a Bucks ellen, ráadásul elképesztően magabiztos győzelmet arattak Spoelstra mester fiai idegenben.

A Bucks legjobb dobói: Delfino 24, Jennings, Gooden 12-12

A Heal legjobb dobói: L. James 35, Wade 22, Chalmers 13




Charlotte Bobcats – Philadelphia 76ers 89 – 98

Könnyed játszadozásnak indult philadelphiai szemszögből ez a derbi, aztán a 22 pontos Maggette és a 21-ig jutó Walker riadót fújtak, s a harmadik etapban már két egységnyire is fel tudott jönni a 15(!) mérkőzés óta nyeretlen Bobcats. Az utolsó negyedben az újonc irányító mindent megpróbált, hihetetlen dobásokat értékesítve tartotta versenyben övéit, de a 23-at szóró Lou Williams megtörte a vendéglátók lendületet és végül hozta a kötelezőt – még ha a vártnál sokkal nagyobb küzdelem árán is. A Sixers másik húzóembere ezen az estén Young volt a maga 20 pontjával, de a 19-ig jutó Holiday teljesítményéről sem szabad megfeledkeznünk.

A Bobcats legjobb dobói: Maggette 22, K. Walker 21, R. Williams 14

A 76ers legjobb dobói: L. Williams 23, T. Young 20, Holiday 19



A nap hőse: LeBron James 35 pontot vállalt a Bucks leigázásából, mindezt 21-ből 16-os mezőnymutatóval és 8 lepattanó kíséretében tette, a Heat pedig megverte idei mumusát, nem kevesebb, mint 18 ponttal.

A nap lúzere: A Paul Millsap – Al Jefferson párostól elvárható lett volna, hogy domináljon a palánk alatt a Chris Kaman – Gustavo Ayon párossal szemben, ezzel ellentétben viszont nagyon csúnyán alulmaradt a Jazz két nagyembere, a Utah pedig simán elvesztette a nyugati sereghajtó elleni találkozót.

A játéknap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus