"All-Star Gála" Denverben, Adelman "ezredes" lett!

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra "nyugodtabb" játéknapot rendeztek, de így sem maradtunk érdekességek nélkül a most lejátszott hét találkozón. Rick Adelman az NBA történetének nyolcadik olyan edzője lett, aki elérte az 1000. alapszakasz-győzelmet, a mester ezt a Minnesota kispadján abszolválta, mégpedig a Detroit legyőzésének köszönhetően. Az Indiana nagyon kikapott Washingtonban, ahol John Wall 37-et szórt a hullámvölgybe kerülő Pacersnek, a Denver pedig 132 pontot ért el két legjobb dobója, Ty Lawson és Danilo Gallinari távollétében, így a Houstonnak esélye sem volt a hazai környezetben lassan három hónapja veretlen coloradóiak ellen. Nézzük, hogyan alakultak az egyes találkozók!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Washington Wizards - Indiana Pacers 104 - 85

Paul George zsinórban másodszor fogott ki nagyon gyenge napot (2 pont, 8-ból 0 mezőnyből), az Indianának pedig zsinórban második alkalommal nem volt sansza se az adott ellenféllel szemben, így a Pacers lassan letehet a keleti második hely megszerzéséről. A Washington már réges régen elszállt, ami a playoffba jutást illeti, de John Wall egyre minőségibb játékkal áll elő estéről estére, ma ez 37 dobott pontban és egy 25-ből 16-os mezőnymutatóban nyilvánult meg az egykori 1/1-es részéről. A fővárosiak Bradley Beal nélkül is szétszedték a Vogel-legénységet, melynek legjobbja a 25 pontos, 10 lepattanós Roy Hibbert volt ezen a játéknapon.

A Wizards legjobb dobói: Wall 37, Seraphin 15, Webster 13

A Pacers legjobb dobói: Hibbert 25, G. Green 13, Da. West 12

 

Brooklyn Nets - Charlotte Bobcats 105 - 96

A Nets megint rengeteg segítséget kapott két legjobbjától, a 32 pontot szóró Deron Williamstől, illetve a 19 ponttal, valamint 4 blokkal záró Brook Lopeztől, rajtuk kívül pedig Reggie Evans 14 pontos, 20 lepattanós dupla duplája is kellett a ligautolsó Charlotte legyűréshez, ugyanis eléggé szívós kis csapat benyomását keltette most a 27-et dobó Ben Gordon húzta Bobcats. A hajrában azért nem voltak túlzottan nagy izgalmak, hozta a kötelezőt a keleti harmadik pozícióról még le nem mondó Brooklyn.

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 32, B. Lopez 19, Blatche 16

A Bobcats legjobb dobói: B. Gordon 27, Henderson 22, Jan. Pargo 12

 

Miami Heat - Philadelphia 76ers 106 - 87

LeBron James visszatérése gyakorlatilag egyenlő volt a Philadelphia maradék rájátszás reményeinek végső szertefoszlásával, hiszen a Sixers mai veresége és a Bucks párhuzamos győzelme a Milwaukee-nak garantálja a PO-részvételt matematikailag is, a regnáló MVP pedig ehhez 27 ponttal és 5 gólpasszal járult hozzá. A ligaelsőnél érdemes kiemelnünk a padról beállva 15 lepattanóig jutó Chris Birdman Andersent is, a vendégeknél pedig senki sem hozott még csak átlagon felüli egyéni teljesítményt sem a Wade, Bosh párost pihentető bajnok ellen.

A Heat legjobb dobói: L. James 27, Lewis 14, Cole 13

A 76ers legjobb dobói: Holiday 18, Turner 14, Hawes 11

 

Minnesota Timberwolves - Detroit Pistons 107 - 101

A vártnál kiélezettebb csatát hozott ez a párosítás, de az első 12 mezőnydobását elrontó Ricky Rubio jóvá tette "bűneit" és a legfontosabb pillanatban elsüllyesztett egy tempót, amivel érdemben lezárta a Timberwolves ezt a derbit, így megvan Rick Adelman mester 1000. alapszakasz-diadala is! A mostanában borzasztóan teljesít Brandon Knight a maga 25 pontjával sokáig életben tartotta a detroiti reményeket, ám a 20 pontos, 13 lepattanós dupla duplát szállító Nikola Pekovics vezette Minnesota még időben reagált.

A Timberwolves legjobb dobói: Pekovics, Barea 20-20, Derrick Williams 14

A Pistons legjobb dobói: B. Knight 25, Stuckey 20, Monroe 16

 

Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 100 - 83

Ahogy arra már utaltunk, a Milwaukee-nak egyetlen sikerre volt szüksége, hogy matematikailag is tutivá tegye rájátszás-részvételét, ezt pedig a borzasztó napot kifogó Rudy Gay (10-ből 1 mezőnyből, 4 pont) fémjelezte Toronto ellen be is gyűjtötte a 22 pontos, 9 gólpasszos, 6 labdát szerző Monta Ellis húzta Bucks. A vendégéglátóknál a 12 pontja mellé 9 lepattanót begyűjtő, s 6 blokkot kiosztó Larry Sanders is extrát hozott, a kanadaiak back-to-back fellépés miatti fáradtságáról pedig mindent elmond, hogy Alan Anderson a padról érkezvén 14 dobott ponttal lett ma a legeredményesebbjük.

A Bucks legjobb dobói: Ellis 22, Jennings 16, Sanders 12

A Raptors legjobb dobói: A. Anderson 14, Acy 13, DeRozan, Valanciunas 12-12

 

San Antonio Spurs - Atlanta Hawks 99 - 97

A Spurs Parker és Ginobili nélkül is megvert egy biztos rájátszót, ami azért dicséretes teljesítmény még egy ilyen mély kerettel rendelkező texasi gárdától is, így tartja első helyét a Nyugati Konferenciában a Popovich-legénység, igaz, hogy csak "vékonyan". Tim Duncan (31 pont, 14 lepattanó, 4 blokk) újra csúcsformában, bár az Al Horfordot ma kényszerből jegelő Hawks ma a szokásosnál sebezhetőbb volt a palánk alatt. A hazaiaknál Kawhi Leonard (23 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) is kitett magáért, a vendégeknél pedig a padról beállva 57 pontot termelő Scott, Jenkins, Mack trió jelentette azt a szükséges pluszt, amivel meccsben tudott lenni az Atlanta.

A Spurs legjobb dobói: Duncan 31, K. Leonard 23, Blair 11

A Hawks legjobb dobói: J. Jenkins 23, M. Scott 22, I. Johnson 14

 

Denver Nuggets - Houston Rockets 132 - 114

Lélegzetelállító volt, amit a Denver ezen az estén művelt, hiszen a nyugati harmadik helyet birtokoló Karl-tanítványok két legeredményesebb emberük, az egész évre kidőlő Danilo Gallinari, valamint a szintén nem komolytalan sérüléssel bajlódó Ty Lawson távollétében szórtak 132 pontot az egyébként jó formában lévő Houstonnak és "lesimázták" a Jeremy Lin (23 pont, 8 gólpassz) irányította houstoniakat. Andre Iguodala (17 pont, 7 lepattanó, 14 gólpassz) alaposan kivette a részét az előkészítésből és a védekezésből is (Hardent egy 10-ből 2-es mezőnymutatóba kergette bele), a kezdővé avanzsáló Wilson Chandler 21-et szórt, Brewer csereként 21-et termelt, az újonc Fournier 17 ponttal, 5 gólpasszal és 3 labdaszerzéssel rukkolt ki, Andre Miller pedig egy 11 pontos, 12 gólpasszos produkciót tett le az asztalra. A rengeteg pont mellett az is érdekesség, hogy a két gárda összesen 70(!) gólpasszt osztott ki, a coloradóiak ráadásul megütötték a már-már csodának számító 40-es szintet!

A Nuggets legjobb dobói: C. Brewer 22, W. Chandler 21, Iguodala 18

A Rockets legjobb dobói: Lin 23, Harden 14, T. Jones 13

 

A nap hőse: Rick Adelman, aki felért az edzői szakma egyik legnehezebben megmászható csúcsára és mától az NBA históriájának nyolcadik olyan edzője az idős mester, aki legalább 1000 alapszakasz-győzelmet könyvelhetett el csapataival.

A nap lúzere: Paul George, aki all-starként a lehető legrosszabbkor mondott csődöt 24 órán belül másodszor is, mind a nyolc dobását elhibázta az ifjonc, s csupán két pontig jutott a Washington ellen csúnyán elvesztett összecsapáson.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus