Anthony megsérült, franchise rekord a Miamitól

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra hét találkozót rendeztek meg. A Carmelo Anthony-t sérülés miatt már az első félidőben elvesztő New York 22 pontos hátrányból fordított Clevelandben, a Miami Heat pedig újabb győzelmével már zsinórban 15-nél tart és megdöntötte a franchise csúcsot. A nap "mini All-Star Gáláját" Oaklandben rendezték, ahol szemkápráztató meccsen verte a Warriors a Raptorst, a Milwaukee pedig újabb lépést tett rájátszáshelye bebiztosítása felé, hiszen hosszabbítás után legyűrte a Utah-t. A Denver is újabb fontos mérkőzést nyert, az Atlantának nem sikerült tehát eredményesen befejeznie nyugati túráját. Nézzük, hogyan alakultak az egyes találkozók!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Cleveland Cavaliers - New York Knicks 97 - 102

A Cavaliers ugyan Kyrie Irvinget három mérkőzésnyi kényszerpihenő után ma végre visszakaphatta, de Dion Waiters és Tyler Zellerr, a két újonc vezér nem öltözhettek ma át, így az esélyek hirtelen nagyon a Knicks felé mutattak a feldobás előtt. Igen ám, de egyrészt jobban kezdett a Cleveland és még Carmelo Anthony is kidőlt a sorból, ugyanis egy szerencsétlen esésnél megsérült a válla, a New York ráadásul nem sokkal később 22 pontos hátrányba került! Láss csodát, innentől kezdve elkezdett darálni a 70(!) pontot szóró vendég kispad és megfordította a meccset, amit a 22 pontos Irving már nem tudott megmenteni övéinek. Az utolsó védekezésnél hatalmasat húzott Mike Woodson edző, aki Tyson Chandert, a tavalyi év legjobb védőjét állította az all-star irányítóra, aki így nem tudott értékelhető kísérlettel előállni. A hazaiaknál érdemes kiemelni az első 10 dobását értékesítő, végül 23 pontig jutó Marreese Speights-t.

A Cavaliers legjobb dobói: Speights 23, Irving 22, T. Thompson 14

A Knicks legjobb dobói: Stoudemire 22, JR Smith 18, Novak 15

 

Milwaukee Bucks - Utah Jazz 109 - 108 - hosszabbítás után

A vendégeknél nem léphetett pályára a vezér, Al Jefferson és Mo Williams is hiányzott, így hiába a kezdővé előlépő Derrick Favors 23 pontos, 15 lepattanós dupla duplája, valamint a szintén ifjú Enes Kanter 18 pontja, s 10 lepattanója, a Bucks a 17 gólpasszt kiosztó Jennings révén a rendes játékidő lejárta előtt egy hatalmas triplával egalizált, majd a túlórában a 34-et szóró Monta Ellis meg is nyerte a meccset a wisconsoniaknak, akik így már újra két győzelemnyivel járnak 50 százalék felett.

A Bucks legjobb dobói: Ellis 34, Jennings 20, Redick 17

A Jazz legjobb dobói: Favors 23, Millsap 22, Burks 19

 

New Orleans Hornets - Orlando Magic 102 - 105

A 17 pontos, 15 lepattanós, 4 dobást blokkoló 1/1-es, Anthony Davis csapata elügyetlenkedte a végjátékot, így a teljes tankolásban lévő Orlando hatalmas meglepetésre idegenben tudott diadalmaskodni. A floridaiaknál Tobias Harris újfent 15 ponttal és hasznos játékkal szállt be a kispadról, a 26 pontos Arron Afflalo pedig vezérként viselkedett az utolsó percekben is, az ő 5 pontjával zárta le az Orlando ezt a derbit, a triplával próbálkozó Vasquez ugyanis tévesztett az utolsó pillanatokban.

A Hornets legjobb dobói: A. Davis, E. Gordon, Vasquez 17-17

A Magic legjobb dobói: Afflalo 26, T. Harris, Nelson 15-15

 

Minnesota Timberwolves - Miami Heat 81 - 97

Most nem LeBron James volt a Heat legjobbja, de a címvédő így is megnyerte egyhuzamban 15. találkozóját is, pedig a Love, Pekovics, Kirilenko, Roy, Budinger ötösfogat nélkül mérhetetlenül tartalékos Minnesota egész sokáig pariban volt a bajnokkal. Dwyane Wade 32 ponttal és 10 gólpasszal zárt, James pedig egy 20 pontos, 10 lepattanós dupla duplával segítette a floridaiakat, akik számára a hajrában azért már nem volt kérdéses a győzelem bebiztosítása. A hazaiaknál az élete formájában pattogtató Derrick Williams hozott össze egy 25 pontos, 10 lepattanós dupla duplát, továbbá Ricky Rubio 14 pontos, 8 gólpasszos, 6 labdaszerzéses performanssza is kiemelendő.

A Timberwolves legjobb dobói: Derrick Williams 25, Rubio 14, Sved 13

A Heat legjobb dobói: Wade 32, L. James 20, R. Allen 13

 

Denver Nuggets - Atlanta Hawks 104 - 88

A Hawks egy kicsit talán elfáradt nyugati túrája végére, így sorozatban harmadszor is vesztett, bár Denverben senki számára sem szégyen kikapni, a Nuggets ugyanis még mindig csak háromszor kapitulált ebben az idényben saját közönsége előtt, aminél jobbat egy másik gárda sem tud jelenleg a ligában. A 22 pontos Corey Brewer mellett többen is kiemelkedőt nyújtottak a padról beállva hazai oldalon, így a ma már 20 pont alatt maradó Al Horford és társai nem tudtak meccsben lenni Kyle Korver, Zaza Pachulia, DeShawn Stevenson és Lou Williams távollétében.

A Nuggets legjobb dobói: C. Brewer 22, Lawson 18, W. Chandler 13

A Hawks legjobb dobói: Horford 18, J. Teague, Josh Smith 15-15

 

Portland Trail Blazers - Charlotte Bobcats 122 - 105

Ritkán látható pillanat jött el ma éjjel, a Blazers hét embere is elérte a kétszámjegyű dobóteljesítményt egy mérkőzésen belül, a teljesen inkompetens ligautolsó ellen még az újonc centert, Meyers Leonardot is lehetett tömni labdákkal, hagy gyakoroljon, az ifjonc pedig egy 15 pontos karriercsúccsal hálálta meg az extra bizalmat. A 23 pontos, 14 lepattanós LaMarcus Aldridge szokás szerint megszórta magát és a fájós csuklójú Nicolas Batum is behintett 20 egységnyit, újra győzelmi szériában van az oregoni alakulat.

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 23, Batum, Lillard 20-20

A Bobcats legjobb dobói: Sessions 18, Kidd-Gilchrist 17, Walker 15

 

Golden State Warriors - Toronto Raptors 125 - 118

A Warriors zsinórban elvesztett négy mérkőzés után tért vissza keleti túrájáról, s a most elkezdett hét meccsre szóló hazai szereplését egy gyönyörű győzelemmel kezdte meg Mark Jackson legénysége. A vendégeknél összedrótozták Rudy Gay-t, aki 26 ponttal terhelte meg a GSW gyűrűit, ráadásul az idén mérhetetlenül pocsék Andrea Bargnani is összeszedte magát, s egy 26 pontos idénycsúccsal hálálta meg, hogy újra kezdőként kapott bizalmat. Ugyanakkor ez is kevés volt a 29 pontos, 11 lepattanós, 5 gólpasszt kiosztó David Lee mellett többen is statisztika-parádét rendeztek mindkét oldalon, hiszen Steph Curry 26 ponttal, illetve 12 gólpasszal végzett, Klay Thompson pedig kipontozódásáig 22 egységnyit tett a közösbe.

A kanadaiak nagyon magas színvonalú derbit tudtak játszani Oaklandben is, de újabb vereségükkel teljes mértékben látótávolságon kívülre csúsztak, ami a playoff-ba jutási reményeket illeti. A kanadaiaknál az is kevés volt, hogy az említett vezérek mellett Amir Johnson a padról beállva is élete legjobb teljesítményét nyújtotta (23 pont, 15 lepattanó), Kyle Lowry (11 pont, 9 lepattanó, 11 gólpassz) pedig kis híján zsinórban második meccsén is tripla duplázott.

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 29, Curry 26, K. Thompson 22

A Raptors legjobb dobói: Gay, Bargnani 26-26, A. Johnson 23

 

A nap hőse: Brandon Jennings, aki mindenféle előzmény nélkül elkezdett teljesen más felfogásban kosárlabdázni, s most a 19 gólpasszos karriercsúcsa után egy 20 pontos, 17 asszsiztos produkciót tett le az asztalra és nem mellesleg ő dobta be a rendes játékidő végén a Bucks egyenlítő tripláját, majd végül nyert is a Milwaukee.

A nap lúzere: A Cleveland, mely hiába sokkal gyengébb csapat a New Yorknál, hazai pályán, 22 pontos előnyről nem dicséretes kikapni a Knickstől, mely addigra elvesztette vezérét, Carmelo Anthony-t, ráadásul a kezdőjéből senki sem ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus