Bryant 47 pontja megmentette a Lakerst

Mára virradóra 10 mérkőzést bonyolítottak le az észak-amerikai profi kosárlabdaligában, s a Los Angeles Lakers a tartalékos Portland legyűrésével még egy lépéssel közelebb került a playoffba jutáshoz, amiről a Dallas egy kiábrándító, Phoenix elleni hazai kudarc után teljes mértékben lemondhat. Igaz, a Lakers is "csak" Kobe Bryant elképesztő egyéni teljesítményének köszönhette, hogy nem égett meg a Blazers vendégeként. A Denver nyerte a nap rangadóját a San Antonio ellen, míg Tobias Harris nem akármilyen bosszút állt volt csapatán, a Milwaukee-n, 30 pontot és 19 lepattanót jegyzett az őt nemrég elcserélő wisconsiniaknak. A Miami a Wade, James, Bosh trió nélkül is megszakította a Washington hazai győzelmi szériáját, ezzel matematikailag is biztosan megnyerték az alapszakaszt, a Brooklyn pedig rangadót nyert Bostonban. Nézzük, hogyan alakultak az egyes összecsapások!

Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 124 - 101

Igen gyengén kezdett az ászait mára visszakapó Hawks, de korán feladta a harcot a Philadelphia, így végül borzasztóan simán nyert a keleti ötödik pozícióját megtartani igyekvő Drew-legénység. Josh Smith (28 pont, 12 lepattanó) mellett a két csereember, Scott és Jenkins is extrát hoztak, a két tartalék összesen 38 pontot tett a közösbe, eközben a vendéknél csak Thad Young (28 pont, 8 lepattanó) villogott.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 28, J. Jenkins 21, Scott 17

A 76ers legjobb dobói: T. Young 28, N. Young 19, D. Wright 15

Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 104 - 111

Dion Waiters visszatért a hazaiaknál, ráadásul Kyrie Irving megközelítette a 30 pontot, mégis saját közönsége előtt bukott a Cavaliers. Az ok leginkább a Monroe - Drummond páros palánk alatti pusztítása volt, bár a masszív dupla duplával záró, rövid profi karrierje legjobbját nyújtó újonc nem kevés büntetőt elrontott a hajrában. Érdekesség, hogy a clevelandiek veszte mégis Drummond faultolása lett, ugyanis az utolsó két percben már két dobás és labdabirtoklás is jár az ilyen jellegű szabálytalanságokért, büntetett is a Detroit.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 27, Thompson 19, Waiters 11

A Pistons legjobb dobói: Drummond 29, Monroe 23, Stuckey 18

Orlando Magic - Milwaukee Bucks 113-103 h.u

Tobias Harris bosszúja beteljesült. A Milwaukee-ból két hónapja Orlandóba cserélt, s azóta végig parádézó ifjonc 30 pontos, illetve 19 lepattanós karriercsúcsokkal végezte ki a keleti nyolcadik pozícióba bebetonozódó Boylan-legénységet. Nem akármi, hogy a hazaiaknál volt olyan játékos, aki még ennél is jobb statisztikákat produkált, Nikola Vucsevics 30 ponttal és 20 lepattanóval zárt! Nem véletlen, hogy a Magic belső emberei ennyire hatékonyak voltak, ugyanis Larry Sanders, a liga leendő blokkirálya korán kidőlt a sorból a vendégeknél, igaz az újonc John Henson 25 lepattanóval és 7 blokkal szállt be a kispadról. Brandon Jennings ezen az estén is elszállt, így hiába Monta Ellis ponterőssége és az Orlandóba vendégként először visszatérő JJ Redick 16 egysége, a negyedik etap végén Harris faulttal együtt értékesített triplájával előbb hosszabbításra mentette a derbit, s noha a plusz egy büntetőt kihagyta, a ráadásban triumfált a floridai kiscsapat!

A Magic legjobb dobói: Vucsevics, T. Harris 30-30, D. Lamb 16

A Bucks legjobb dobói: Ellis 21, Henson, Dunleavy 17-17

Boston Celtics - Brooklyn Nets 93-101

A Celtics ugyan bevetette Kevin Garnettet és Paul Pierce-t is, ám a brooklyniaknál idén először történt meg, hogy a Williams, Johnson, Lopez hármasfogat egyszerre teljesítsen a nevéhez méltóan. Ehhez jött még hozzá a mezőnykísérlet nélkül 14 lepattanóig jutó Reggie Evans plusza, amit már nem bírt el a palánk alatt puha és vékony Boston. A Nets öröme mégsem lehetett felhőtlen, mivel a rutinos Gerald Wallace kidőlt a sorból egy ütközés után. A Rivers-legénység ezzel a vereséggel újra elvesztette érdemi esélyeit a pozíció-javításra, de a hetedik hely ezennel biztosnak tűnik Jeff Greenék számára.

A Celtics legjobb dobói: Pierce 23, Garnett, J. Green 11-11

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 29, B. Lopez 21, J. Johnson 20

Washington Wizards - Miami Heat 98-103

Dwyane Wade, LeBron James és Chris Bosh is kiülték a ligaelsőségét bebiztosítani igyekvő Miami fővárosi fellépését, ám a címvédő kiegészítőemberei újfent bizonyították rátermettségüket. Ray Allen 23 pontot szórva régi önmagát idézte, az egykori washingtoni Lewis pedig fontos kosarakkal segítette hozzá a Heatet az abszolút alapszakasz-elsőség tutivá tételéhez. A Washington ásza, John Wall ugyan dupla duplázott, de ma tőle is elmaradt az igazán extra performansz, így megszakadt a Washington hetek óta tartó hazai veretlenségi szériája.

A Wizards legjobb dobói: AJ Price 23, Wall 17, Nené 13

A Heat legjobb dobói: R. Allen 23, R. Lewis 17, Battier 15

Dallas Mavericks - Phoenix Suns 92-101

A Dallas az 50%-ért, illetve halvány PO-reményei életben tartásáért lépett pályára hazai pályán nyugat leggyengébb csapata, a Suns ellen. A mérkőzés aztán pont azt hozta, amit nem vártunk. A Phoenix önmagához képest kifejezetten jól játszó kezdőjének, illetve a padról Jared Dudley-nak köszönhetően már a félidőre 10 pontos előnyt épített ki magának. A harmadik negyed közepén kiegyenlített a Shawn Marion vezette texasi alakulat, de 63-63 után egy 12-0-ával újra meglépett a Phoenix. A végjátékban kerültek még közel Nowitzkiék a vendégekhez, de PJ Tucker előbb egy putback duplát, majd egy triplát süllyesztett el, így meglepetésre nyert az amúgy minél rosszabb mérlegre, és ezzel minél jobb drafthelyre hajtó Suns - továbbra is marad tehát a szakáll Dallasban.

A Mavericks legjobb dobói: Marion 22, Nowitzki 21, Carter 18

A Suns legjobb dobói: Dragic 21, Dudley 18, W. Johnson, Tucker 17-17

Sacramento Kings - New Orleans Hornets 121-110

Elég sima meccset játszott egymással a két feltörekvő, fiatal tehetségekkel teli nyugati együttes. Az első negyed végén megléptek a Salmons - Thornton - Thompson - Thomas vezette hazaiak a Hornetstől, és innentől kezdve csak nőtt a távolság a két fél között, a félidőben már 17 volt közte a tulajdonosváltás előtt álló sacramentóiak javára. A harmadik negyedben próbálkozott még a New Orleans, kevés sikerrel, hiszen a játékrész végére már 22-vel vezettek Cousinsék. A negyedik negyedre is maradt viszont történés, a tavalyi év 1/1-esének, Anthony Davisnek ugyanis ráestek a bal térdére, le kellett támogatni a pályára, állapotáról a mai MRI vizsgálatok után lehet többet tudni.

A Kings legjobb dobói: Salmons 22, J. Thompson, Thornton 20-20

A Hornets legjobb dobói: E. Gordon 23, R. Lopez, Roberts 20-20

Portland TrailBlazers - Los Angeles Lakers 106-113

A vártnak megfelelően sok pontos meccset játszott egymással a Lakers és a Portland a Rose Gardenben. Az első félidő két emberről, Kobe Bryantről és Damian Lillardról szólt - előbbi 28, utóbbi pedig 25 egységig jutott az első 24 percben -, Bryant emberfeletti teljesítménye ellenére azonban 69-61-re vezetett a Blazers a félidőben. A második félidőt aztán 10-0-ás rohammal indították a vendégek, át is vették a meccs irányítását, ám Lillard továbbra is extázisban játszott, és két egységgel vezettek Terry Stotts tanítványai egy negyeddel a vége előtt. A végét aztán jobban bírták az aranysárga-lilák, Pau Gasol és Dwight Howard is komoly segítséget adott Kobe-nak, így végül nyertek, ezzel pedig realizálni tudták egy meccses előnyüket a Utah-val szemben. Kezükben a sorsuk, hátralévő három meccsük a Golden State, a San Antonio és a Houston ellen lesz, ha mindet megnyerik, ott vannak a PO-ban. Lillard végül 38 pontig jutott a vesztesnél, ami karriercsúcs és a legtöbb pont, amit újonc idén elért az NBA-ben - az eddigi csúcsot is ő tartotta 37-tel.

A TrailBlazers legjobb dobói: Lillard 38, Aldridge 17, Babbitt 12

A Lakers legjobb dobói: Bryant 47, P. Gasol 23, D. Howard 20

Denver Nuggets - San Antonio Spurs 96-86

Elég jól kezdett a nyugat elsőségre hajtó(?) Spurs Denverben, vagy inkább azt lehet mondani, hogy a hazaiak kezdtek visszafogottan, hiszen a támadójátékáról híres Nuggets összesen 11 egységet termelt az első negyedben. A kocka a második negyedben fordult, Corey Brewer vezetésével a játékrész közepére egyenlítettek a coloradóiak, a nagyszünetet követően pedig a Danilo Gallinari helyét elfoglaló Wilson Chandler is nagyon belehúzott, kettejüknek köszönhetően kezdett meglépni George Karl alakulata, és végül viszonylag simán be is húzták a meccset. A Chandler - Brewer páros mellett ki kell emelni Andre Iguodalát is, aki 7 eladott labdája ellenére pozitív szereplője volt a mérkőzésnek, hiszen tripla-duplát ért el (12 pont, 13 pattanó, 10 gólpassz). A túloldalon ma este egyetlen kiemelkedő teljesítmény sem volt, igaz, Tony Parker nyaksérülés miatt nem lépett pályára.

A Nuggets legjobb dobói: W. Chandler 29, C. Brewer 28, A. Miller, Iguodala 12-12

A Spurs legjobb dobói: Duncan, Neal 17-17, Blair 12

Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves 111-95

A pályaelőnyért hajtó Clippers a már tét nélkül játszó Timberwolvest fogadta a nap utolsó találkozóján. A hazaiak végig nagyon lazán és könnyedén játszottak, folyamatosan növelték előnyüket, így végeredményben nagyon simán nyertek. Kiemelni nem nagyon lehet senkit, heten értek el legalább 10 pontot, de a 20-at senki és mellettük Lamar Odom is nagyon hasznos volt 13 pattanójával. A túloldalról Nikola Pekovicson kívül nem érdemes senkit megemlíteni, nagyon érződött, hogy melyik együttes számára lényeg még ez a meccs. Érdekesség, hogy 20 év után először söpörte ki a Clippers a Minnesotát az alapszakasz-meccseket tekintve.

A Clippers legjobb dobói: Paul, Griffin 19-19, M. Barnes 14

A Timberwolves legjobb dobói: Pekovics 20, Derrick Williams 13, Sved, Barea 12-12

A nap hőse: Kobe Bryant, aki 47 pontjával vezette győzelemre a még mindig nem túl meggyőző Lakerst, ezzel három mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt az aranysárga-liláknak saját kezükben a sorsuk.

A nap lúzere: a Dallas Mavericks, amely nyugat utolsójától volt képes kikapni, ezzel továbbra sem tudták elérni az 50%-ot és - bár eddig sem volt sok sanszuk, - így minden esélyük elszállt a rájátszásra.