Bryant, Calderon, Wall, Ellis - extra

Az észak-amerikai profi kosárlabda bajnokságban 6 találkozót rendeztek tegnap este, illetve mára virradóra, köztük olyan rangadókkal, mint a Boston Celtics – Chicago Bulls derbi és az Atlanta Hawks – Miami Heat összecsapás, mégis a Toronto Raptors és a Los Angeles Lakers harca tartogatta a legtöbb izgalmat számunkra. Nézzük, hogy alakultak az egyes derbik, a Bulls bostoni vendégjátékáról pedig A Nap Meccse rovatban olvashattok. Jöjjön a játéknap további találkozóinak összefoglalója!!


Toronto Raptors – Los Angeles Lakers 92 – 94

Mostanában érdemes a Lakers mérkőzéseit követni, szinte mindegy, hogy hol és kivel játszanak, igazi varázslat folyik a pályán. Ennek ugyan van Los Angeles-i szempontból jó és rossz oldala is, mondjuk sorozatban a második mérkőzésükön kapnak a „nyakukba” Derek Fisherék egy-egy karriercsúcsot egy-egy irányítótól, Jose Calderon volt a mai torontói hős, 30 pontjának köszönhetően (karriercsúcs) le tudta dolgozni a vendéglátó az első negyedben összeszedett 15 pontos hátrányt. A negyedik negyed második fele igazi öldöklés volt a parketten – de kifejezetten jó értelemben folyt harc a győzelemért.

A 27 pontos Kobe Bryant az utolsó percre fordulva mínusz 4-nél kezébe vette az irányítást és előbb triplát szórt, majd labdát szerzett és kiszolgálta a ziccerben lévő ex-Ron Arterstet, azaz Metta World Peace-t. Calderon még fordítani tudott, ám Kobe egy nagyon nehéz tempót vállalt el alig 5 szekundummal a végső dudaszó előtt az alapvonal felé kiesve, de beszórta! Azt követően lehetett volna még sansza a hazaiaknak, de be sem tudták dobni a labdát az oldalvonalról, annyira jól védte a passzsávokat a Lakers, így nem jött össze az a torontói bravúr, hogy egymás után a Celtics és a Lakers is a skalpok közé kerüljön. Bryant mellett érdemes megemlíteni Pau Gasol 16 pontos, 17 lepattanós dupla dupláját is.

A Raptors legjobb dobói: Calderon 30, Kleiza 15, Barbosa 12

A Lakers legjobb dobói: Bryant 27, P. Gasol 16, Bynum 14




Atlanta Hawks – Miami Heat 87 – 107

Egyszer idén már meg tudta verni idén az Atlanta Jameséket, ráadásul Miamiban, most pedig jöhetett az igazi visszavágó, hiszen az egyetlen közbeeső randevújuk alkalmával Wade és James sérülés miatt nem léphettek pályára a Hawks otthonában rendezett találkozón, ami egyébként három hosszabbítás után floridai diadalt hozott. Itt már az első félidőben lerendezett mindent a Heat, Wade csak a nagyszünetig szerzett pontot, de két negyed után már 21 egységénél tartott... Bosh dupla duplázott (14 pont, 16 lepattanó), James pedig tartotta a frontot amíg pályán volt, 23 pontjával és 13 lepattanójával a Miami legjobbja volt. Az idén all-star formát még csak jóindulattal sem mutató, de a gálára behívót kapó Joe Johnson ma is óriási betlit mutatott be, 12 pontra volt csupán képes 30 játékperc alatt, de rajta kívül sem volt olyan, aki a hátára tudta volna venni a hazaiakat. A padról beálló Willie Green dobálhatott szabadon, miután már minden kérdés eldőlt, ő 17 ponttal zárva lett a legeredményesebb Hawks játékos.

A Hawks legjobb dobói: W. Green 17, Joe Johnson 12, Pachulia, Josh Smith 8-8

A Heat legjobb dobói: L. James 23, Wade 21, Chalmers 15




Memphis Grizzlies – Utah Jazz 88 – 98

Az előzmények alapján sok mindenre gondolhattunk volna, csak arra nem, hogy a Jazz viszonylag sima meccsen gyűjti be idei harmadik idegenbeli sikerét. A Salt Lake Cityben székelő klub remek kezdet után nagyon visszaesett, utóbbi 6 meccsükből 5-öt vesztettek el Corbin mester fiai, a Grizzlies pedig Tony Allen visszatérése előtt és Zach Randolph újra harcba dobása előtt egész szépen kezdett kilábalni a korábbi hullámvölgyből, de most korán hátrányba került a vendéglátó. Ezt ugyan a 22-őt szóró Gay vezetésével még sikerült is ledolgozni, de a nagy felzárkózásra annyi energiát „pazarolt” el a Memphis, hogy a végjátékban az akkor visszajövő alapemberek a vendégeknél leiskolázták a gyűrű közelében Marc Gasolékat. Hayward 23 pontja mellett Al Jefferson 21 pontos, 15 lepattanós dupla duplát tett a közösbe és Paul Millsap is csipkedte magát (16 pont, 8 lepattanó, 3 blokk). A Utah értékes idegenbeli győzelemmel lett gazdagabb, a Memphis pedig továbbra is keresi a stabilitást, de nem nagyon találja...

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 22, M. Gasol, Conley 17-17

A Jazz legjobb dobói: Hayward 23, Al Jefferson 21, Millsap 16




Golden State Warriors – Houston Rockets 106 – 97

A Golden State Warriors háza táján még mindig elég sokat beszélnek a playoffról, a rájátszásba jutás szempontjából nemrég még teljesen reménytelen helyzetben lévő gárda pedig szépen lassan javítgat még mindig erősen negatív mérlegén. Ugyan elkaptak már pár nagyvadat hazai pályán Monta Ellisék, de a Houston Rockets azért esélyesebbnek számított ellenük ezen az estén, mégis egy egyértelmű diadalt aratva gyűjtötték be a „W” betűt a hazaiak. Ellis 33 – 28-ra nyerte a hátvédek dobópárbaját Kevin Martin ellen, utóbbi houstoni nagyon mély gödörben volt mostanság, de úgy fest, kilábalt belőle, viszont csapata nem ért célba. Nagyon sok segítséget kapott egyébként Ellis, Klay Thompson 14 ponttal szállt be a padról, David Lee (15 pont, 13 lepattanó) pedig a palánk alatti stabil játék mellett szépen osztogatott (6 gólpassz). Az utolsó negyedben 30-at szórt a Warriors, erre már nem volt válasza az addig meccsben lévő texasiaknak.

A Warriors legjobb dobói: Ellis 33, D. Lee 15, S. Curry, K. Thompson 14-14

A Rockets legjobb dobói: Kev. Martin 28, Scola 14, Parosns, C. Lee 11-11




Detroit Pistons – Washington Wizards 77 – 98

Úgy nézett ki, hogy a Pistons megindulhat felfelé a táblázaton, de ez alkalommal egy igazi lendületvesztő zakóba futottak bele hazai pályán a Konferencia második legrosszabb csapata, a Wizards ellen. A 15 gólpasszos karriercsúccsal jelentkező John Wall most ihletettebb formájában volt, JaVale McGee is a játékkal törődött (22 pont, 11 lepattanó), ráadásul Young is beszórt 22 egységnyit, így többnyire végig nyeregben érezhette magát a fővárosi alakulat. Jan Vesely is mutatott végre életjeleket, a nagyon várt cseh újonc sok-sok pocsék performansz után letett az asztalra egy 10 pontos, 8 lepattanós, 2 szerzett labdás, 3 blokkos produkciót, valami ilyesmit várnak tőle a szakértők minden alkalommal. A hazaiaknál csak Monroe 27 pontja említhető, borzasztóan gyenge napot fogott ki a Detroit.

A Pistons legjobb dobói: Monroe 27, Stuckey 11, Prince 10

A Wizards legjobb dobói: McGee, N. Young 22-22, Vesely, Lewis 10-10




A nap hőse: Rajon Rondo, aki egy elképesztő tripla duplát ért el a Bulls ellen, 32 pontja, 10 lepattanója és 15 gólpassza önmagáért beszél, az meg pláne nem semmi, hogy ő az első ebben az évadban, akinek másodszor is összejött ez a mutatvány, ráadásul a Celtics a keleti éllovas Bullst fektette két vállra hazai pályán.

A nap lúzere: A Hawks hátvédpárosa - Jeff Teague és Joe Johnson - tökéletesen csődöt mondott a Wade, James duó ellen, a tőlük érkező 18 pont édes kevés, ráadásul azt is gyenge dobószázalékkal és kritikán aluli védekezéssel együtt hozta össze a két érintett.

A játéknap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus