Denver Nuggets: Otthon, édes otthon

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 11 mérkőzéses menetet bonyolítottak le, s ezeken ugyan nagyon nagy meglepetés nem történt, de kisebb annál több, hiszen az Orlando Magic megint megtréfálta a Golden State Warriorst, a Toronto Raptors nagyon elverte a Dallas Maverickst, a Houston legyűrte a Bostont, a Phoenix két vállra fektette a Utah-t, míg a Denver végre újra otthon játszva a Memphist győzte le. Bár nem papírforma-borítás, de a Los Angeles Lakers újra meccset nyert, a ligautolsó Washington így nem hajtott végre újabb bravúrt, közben a ligát vezető Oklahoma City Thunder zsinórban tizedszer diadalmaskodott. Nézzük a részleteket!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Toronto Raptors - Dallas Mavericks 95 - 74

A kanadaiak most minden dühüket kiadták és ezzel be is darálták a mindenfelé lendület nélkül kosárlabdázó Dallast, pedig a hazaiak két legjobb játékosa, Kyle Lowry és Andrea Bargnani be sem öltözhetett erre a találkozóra. OJ Mayónak nem ment a dobás (8-ból 2 mezőny, 4-ből 0 tripla), így sansza sem volt a vendég gárdának a 20 pontos Linas Kleiza húzta Raptors ellen, mely a 18 egységig jutó Terrence Ross-tól is nagy segítséget kapott ezen az estén.

A Raptors legjobb dobói: Kleiza 20, Ross 18, DeRozan, Calderon 14-14

A Mavericks legjobb dobói: Kaman 15, B. Wright 13, Marion 12

 

Washington Wizards - Los Angeles Lakers 96 - 102

Megszakadt a Lakers négyes vereségsorozata, pedig a ligautolsó Washington elleni találkozóján is volt egy olyan komoly hullámvölgye a Gasol, Blake, Nash, Hill négyesfogatot nélkülöző Los Angeles-i sztárcsapatnak, mely alatt úgy festett, hogy a Wizards is átgyalogol a D'Antoni-legénységen. A 30-at szóró Kobe Bryant mellett a padról beállva 24 egységig jutó Jodie Meeks emelkedett ki, s meg kell jegyezni, hogy voltak kifejezetten ötletes támadásbeli megmozdulásai csapatszinten az eddig borzasztóan alulteljesítő Lakersnek.

A Wizards legjobb dobói: C. Martin 21, Webster, Nené 17-17

A Lakers legjobb dobói: Bryant 30, Meeks 24, World Peace 13

 

Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 95 - 85

Jrue Holiday kidőlése miatt nem sok sansza volt a Philadelphiának Indianában, bár a 22 pontja mellé 10 lepattanót is begyűjtő Evan Turner tett arról, hogy végig működjön a Sixers gépezete. A túloldalon viszont volt egy tripla duplázó George Hill (15 pont, 10 lepattanó, 10 gólpassz), egy 28-at dobó Paul George és egy végre jól játszó Roy Hibbert (19 pont, 13 lepattanó). A Pacers ezzel a győzelmével már pozitív tartományban jár újfent, s a mérlege pont megegyezik a Philadelphiáéval.

A Pacers legjobb dobói: George 28, Hibbert 19, Ge. Hill 15

A 76ers legjobb dobói: Turner 22, Hawes 18, T. Young 12

 

Orlando Magic - Golden State Warriors 99 - 85

A Golden State egyetlen idei mumusa az Orlando, mely legyőzte pár hete Oaklandben is Mark Jackosn fiait, majd most egy ötös idegenbeli győzelmi sorozat után kapitulált a Warriors a kisebbik floridai klub otthonában. A Magic egyébként az egyetlen(!) keleti csapat, mely idén el tudta verni a GSW-t, ma a 16 pontot szóró JJ Redick jól időzített távoli bombái jelentették a különbséget, no meg az, hogy a 24 pontos, 15 lepattanós David Lee, illetve a 25-öt szóró Steph Curry mellett mindenki más mélyen tudása alatt teljesített a vendégeknél.

A Magic legjobb dobói: Redick 16, Moore, Nicholson 15-15

A Warriors legjobb dobói: Curry 25, D. Lee 24, Jack 12

 

Brooklyn Nets - Detroit Pistons 107 - 105 - kétszeri hosszabbítás után

Miután ma visszatérhetett Brook Lopez a hazaiaknál, senki sem gondolta volna, hogy a játéknap legjobb meccse lesz ez, pedig így történt. A Pistons a 22 pontos Brandon Knight vezetésével magához ragadta a kezdeményezést, de egy 24 - 1-es rohanással teljesen megfordította az addigi mérkőzésmenetet a Nets, ám a padról 19-et termelő Rodney Stuckey és a belelendülő Greg Monroe (17 pont, 8 lepattanó) visszahozták a vendégeket. A rendes játékidő végén nem született döntés, pedig volt sansz a győzelemre mindkét oldalon, az első túlóra pedig Joe Johnson egyenlítő találatával ért véget, így két túlóra kellett a végeredmény kihirdetéséhez. Csak az utolsó pillanatban emberről távoli duplát értékesítő Johnsonon múlt, hogy nem jött a harmadik extra periódus is, a nyáron Atlantából megszerzett hátvéd viszont a nap kosarával nyerte meg ezt a derbit egálnál az övéinek.

A Nets legjobb dobói: Joe Johnson 28, G. Wallace 25, Deron Williams 17

A Pistons legjobb dobói: Knight 22, Stuckey 19, Monroe 17

 

Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 86 - 90

A Bucks negyedszer nyert egyhuzamban, a szenvedő fél pedig a Cleveland volt, mely egyelőre úgy fest, hogy a Lakers elleni extra produkciót még csak megközelíteni is képtelen. Monta Ellis nagyon elkapta a fonalat, az ő 33 pontjával ért célba a Milwaukee, a hazaiaknál a 18 lepattanót begyűjtő Anderson Varejao, valamint a 26-ot t szóró Kyrie Irving emelhető ki, bár a fiatal irányító elég nagy hibaszázalékkal dolgozott és csak 3 gólpasszt osztott ki a társaknak.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 26, Miles 17, Gee 22

A Bucks legjobb dobói: Ellis 33, Jennings 16, Ilyasova 11

 

New Orleans Hornets - Minnesota Timberwolves 102 - 113

A Timberwolves pontokban megint nem kapott túl sokat a vezértől, Kevin Love-tól (14 pont, 9 lepattanó), de egy olyan csapatban, ahol egy Andrei Kirilenko ilyenkor elő tud lépni és egy 21 pontos, 11 lepattanós performanszt tesz le az asztalra, Nikola Pekovics pedig 31-et termel, ott nincs pánik. A Minnesota még ma sem kaphatta vissza a térdszalag-szakadásból felépülő Ricky Rubiót, de a spanyol játékmester már a következő estén elvileg meccsszerelésben fut ki a parkettre - ebből a csapatból még hiányzik sérülés miatt Brandon Roy és Chase Budinger is... A hazaiaknál a 27 pontos Austin Rivers újonc szezonja legjobbjával tartotta életben csapatát, Greivis Vasquez pedig 15 egysége mellé karriercsúcsot jelentő 17 gólpasszt osztott ki, de ez is kevés volt a nagyon mély kerettel rendelkező Adelman-legénység ellen.

A Hornets legjobb dobói: Rivers 27, R. Anderson 20, Vasquez 15

A Timberwolves legjobb dobói: Pakovics 31, Kirilenko 21, Ridnour 15

 

Houston Rockets - Boston Celtics 101 - 89

Jmes Harden 21 pontjával, valamint a mai meglepetésember, Greg Smith 20-as teljesítményével legyűrte a Houston a Bostont, mely kicsit fásultan játszott a második félidőben, illetve a hajrában. Kevin McHale vezetőedző számára érdekes találkozás volt ez, hiszen anno a Celtics játékosaként lett belőle legenda, majd a Minnesota GM-jeként cserélte Kevin Garnettet Bostonba, úgyhogy számára talán a legédesebb a győzelem. A vendégeknél a nemrég kiállítás miatt egy egyszámjegyű gólpassz-produkcióval záró Rajon Rondo szépen csendben újabb sorozatot kezdett ugyanebben a kategóriában, ma is ő volt a Rivers-legénység legjobbja a maga 15 pontjával és 13 gólpasszával.

A Rockets legjobb dobói: Harden 21, G. Smith 20, Parsons 15

A Celtics legjobb dobói: Pierce 18, Rondo 15, Garnett 14

 

Oklahoma City Thunder - Sacramento Kings 113 - 103

DeMarcus Counsinst 10 ponton és 7 lepattanón tartotta a ligaelső Thunder, mely úgy festett, nagyon könnyedén megszerezheti zsinórban tizedik győzelmét is, ám jött Isaiah Thomas, aki az utolsó 15 percben 26(!) pontot dobott, s ezzel látótávolságon belülre hozta a Sacramentót, ám az OKC még időben kapcsolt és a 13 pontos, 13 gólpasszos Russell Westbrook főszereplésével lezárta a mérkőzést. Kevin Durant 21 ponttal zárt, míg Serge Ibaka dupla duplázott (18 pont, 11 lepattanó). A Thunder azóta nem hozott össze ilyen hosszú győzelmi sorozatot, mióta a franchise Seattleből Oklahoma Citybe költözött. 

A Thunder legjobb dobói: Durant 31, Kev. Martin, Ibaka 18-18

A Kings legjobb dobói: I. Thomas 26, T. Evans 21, J. Thompson 15

 

Phoenix Suns - Utah Jazz 99 - 84

Az arizonai mester, Alvin Gentry egy hónapja nagy rotáció-felforgatásba kezdett, ami nagyon nem jól sült el, s most visszatért a "kályhához", avagy a jól bevált vezérek kezdetéséhez, s úgy fest, hogy újra működik is a gépezet. A Utah Jazz igen jó formában érkezett Phoenixbe, de a 14 pontos, 11 lepattanós Al Jefferson magasan a vendégek legjobbja volt ezen az estén, kiemelkedő egyéni produkciók nélkül pedig még a Sunst sem lehet legyőzni Arizonában. A 22-őt szóró Dudley, valamint a 12 pontos, 14 lepattanós dupla duplát szállító Marcin Gortat vitték a prímet a hazaiaknál.

A Suns legjobb dobói: Dudley 22, Dragic 17, Gortat 12

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 14, Millsap 12, Ma. Williams, Favors 11-11

 

Denver Nuggets - Memphis Grizzlies 99 - 94 

A Nuggets eddig csak egyszer vesztett saját csarnokában idén, mégis ma javított összességében 50 százalékos mérlegre a denveri alakulat. Hogyan lehetséges ez?! Úgy, hogy a korábbi 26 találkozójából 17-et idegenben volt kénytelen megvívni a Karl-legénység, ráadásul igen jó csapatok otthonaiban. Lényeg, a lényeg, amint hazatértek Iguodaláék, el is verték a Nyugati Főcsoport egyik legjobb alakulatát, a Memphist, a Grizzlies ezzel zsinórban harmadszor vesztett, amire idén még nem volt példa. A 20 pontos Iguodala mellett elévülhetetlen érdemei vannak a győzelemben a padról beállva 18 egységig jutó Andre Millernek is, a túloldalon a 21-et szóró Rudy Gay mellé senki sem tudott érdemben felnőni.

A Nuggets legjobb dobói: Iguodala 20, A. Miller 18, Gallinari 14

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 21, Conley, Speights 14-14

 

A nap hőse: Joe Johnson, aki az első hosszabbítás végén megmentette a Brooklynt, majd a második túlóra utolsó pillanatában egy győztes duplát értékesített, s összesen 28 ponttal vezette győzelemre klubját.

A nap lúzere: A Detroit, mely rengetegszer megnyerhette volna a két hosszabbítással végződő brooklyni fellépését, de végül Joe Johnson mondta ki a végszót, nem pedig valamelyik tapasztalatlan Pistons-játékos.

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus