Fisher megmutatta, mennyit ér

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) mára virradóra négy találkozót rendeztek meg - egyiken sem panaszkodhattunk. Az Oklahoma City Thunder presztízsgyőzelmet aratott a Los Angeles Lakers otthonában, a Miami Heat pedig nem csak visszavágott a Dallas Mavericksnek a a tavalyi nagydöntőért, de elveszettnek hitt kispadját is megtalálta. A "maradék" két összecsapáson is voltak izgalmak, lássuk az eseményeket részletesen!

Los Angeles Lakers-Oklahoma City Thunder 93-102

Négy győzelemmel a tarsolyában érkezett a nyugati listavezető Thunder a 3. helyen álló a Lakershez, ám az első negyedben a hazaiak feltörölték a padlót ellenfelükkel. Bár 11-8-ra vezetett az OKC Sefolosha pontjaira támaszkodva, ám ekkor sorozatban 14 Lakers-pont következett. Nemsoká újra felrobbant a csarnok, ám ezúttal egy Thunder-játékos miatt: Derek Fisher először lépett pályára a Lakers ellen azóta, hogy március közepén elcserélték. Fisher hatódott meg a legkevésbé, a második negyed elején villámgyorsan betermelt 7 pontot, amivel egyrészt üzent volt csapatának, másrészt visszahozta a meccsbe a meglehetősen tanácstalannak tűnő Thundert. Durant is kezdett ébredezni, a vendégek védekezése is összeállt, így mindössze 5 pontos hátrányban mehettek a nagyszünetre.

A második félidőben aztán elszabadult a pokol - a Thunder nevéhez méltóan (Mennydörgés) jött ki a pályára, 11-0-s rohanásukkal azonnal megfordították az állást. Kobe Bryant ismét katasztrofálisan dobott (7/25), Russell Westbrook viszont beindult, és a harmadik negyed végén az irányító utolsó másodperces triplájával 10 pontra nőtt a különbség. A hazai vesszőfutás folytatódott, az utolsó negyedben 5 percig csak Barnes dobott kosarat a Lakersben, az Oklahoma viszont 15 pont fölé hizlalta a különbséget - innen már nem volt esélye a Lakersnek, csak kozmetikázniuk sikerült az eredményen.

A Lakers legjobb dobói: Bynum 25, Bryant 23, Gasol 13.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 36, Durant 21, Perkins 12.

Miami Heat-Dallas Mavericks 106-85

Az előző évi döntő két résztvevője sincs nagy formában, ám a rangadóra a hazai csapat kapta össze magát. A Dallas Vince Carter három triplájára alapozott szárnyalása az első negyed végéig tartott, a másodikban ugyanis feléledt tetszhalott állapotából a Miami háttércsapata: Wade-et alaposan megtámogatta Norris Cole és Udonis Haslem, kettejük 8-8 pontjára építve a Heat 36-24-es negyedet csinált. A harmadik játékrészben fordulhatott volna a kocka, mert az első hat percben a Heat csak büntetőkből ért el pontokat (nem sokat), ám a Dallas képtelen volt kihasználni a hibákat - aztán amikor a Heat Bosh révén magához tért, ismét visszaállt a megnyugtató különbség, mert Odomon kívül (aki egykori önmagát idézve zsinórban kilenc pontot szerzett!) nem volt értékelhető teljesítmény dallasi oldalon. Az utolsó negyed igazi rémálom volt a Mavericksnek, mert bár Nowitzki pontjaival 83-90-re feljött a bajnok, a Heat remek csapatmunkával 16-2-es futást csinált az utolsó percekben, és olyan győzelmet aratott, ami még sokáig megmarad a fejekben - mindkét oldalon.

A Heat legjobb dobói: James-Bosh 19-19, Wade-Haslem 16-16.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 25, Odom 12, Carter-Wright 11-11.

Indiana Pacers-Washington Wizards 93-89

Az előző játéknapon megalázó vereséget szenvedett a Pacers a New Jersey pályáján, ám nagyon gyorsan sikerült kiköszörülni a csorbát. A Wizards a Nene Hilario és Javale McGee köré épülő csere óta javuló formát mutat, ám sokszor olyan a néző érzése: szándékosan nem akarnak nyerni, hogy a drafton minél jobb esélyekkel induljanak. Ez a meccs is ebbe a vonulatba tartozik, a Wizards Jordan Crawford és Nene (utóbbi 13 lepattanót szedett) vezetésével végig tapadt ellenfelére, de a végjátékban megint elfogytak. az Indiana sem villogott, kezdőhátvédjeik rettentő rosszul dobtak - ám Danny Granger, David West és George Hill jó teljesítménye ma elegendő volt. Kérdés, hogy a Pacers mire lesz elég egy olyan csapat ellen, akik esetleg nyerni is szeretnének?

A Pacers legjobb dobói: Granger 25, West-Hill 14-14.

A Wizards legjobb dobói: Crawford 20, Nene 16, Wall 13.

Portland Trail Blazers-New Orleans Hornets 99-93

Folytatja javulását a New Orleans annak ellenére, hogy ma is öt meghatározó játékosa hiányzott, leginkább a palánkok alól. Előző nap nagyszerű győzelmet arattak a Warriors ellen, most pedig megszorongatták az otthon mindenkire veszélyes Portlandet. A félidőben 54-51-re még vezetett is a Hornets, ahol ismét remekül teljesített Carl Landry és Marco Belinelli, míg a hazaiakban Aldridge tartotta a lelket. A Portland egy fergeteges 3. negyeddel billentette javára a mérleget, ekkor kilenc pontot vert ellenfelére - az addig pont nélkül álló francia Nicolas Batum 11 pontot szórt ebben az etapban. A negyedik negyed elején a meccs hőse, a fiatal Luke Babbitt pontjaival 10 fölé nőtt a különbség, ahonnan Belinelli tripláira építve még egyszer visszajött a Hornets - ám a végjátékban a hazai oldalon estek be a hármasok.

A Trail Blazers legjobb dobói: Aldridge 25, Matthews 18, Babbitt 16.

A Hornets legjobb dobói: Belinelli 27, Landry 24, Vasquez 14.

A nap hőse: Russell Westbrook. az Oklahoma irányítója a legjobbkor hallgattatta el kritikusait a Lakers ellen - egyelőre úgy tűnik, a veterán Derek Fisher érkezése nagyon jót tett a kiváló, de fejben néha nagyon erős fiatal játékmesternek.

A nap lúzere: Kobe Bryant. Bárkivel előfordul, hogy rosszul teljesít, nem mennek be a dobásai - a Lakers sztárjának azonban hetek óta be van deszkázva a gyűrű, ám ennek ellenére rendületlenül dob, dob és dob. Ez most csapata győzelmébe került, idén már nem először.