Idegenben ejtette ki a Spurs a Warriorst

Mára virradóra a maradék két, még nyitott párharc küzdelmei is befejeződhettek volna, ám a New York Knicks ki tudta harcolni a hatodik mérkőzést a George Hillt agyrázkódás miatt határozatlan időre elvesztő Indiana Pacers ellen, így "csak" a San Antonio Spurs váltotta meg a jegyét a Konferencia-döntőre ezen a játéknapon, ugyanis a texasiak szinte végig vezetve diadalmaskodtak az idény abszolút meglepetéscsapata, a Golden State Warriors otthonában. Nézzük, hogyan alakult a két derbi!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

New York Knicks(2.) - Indiana Pacers(3.) 85 - 75

A párharc egyik legjobb teljesítő játékosa, az indianai irányító, George Hill még az előző derbin szenvedett agyrázkódást egy Tyson Chandlerrel való ütközés után, s mivel ezen a találkozó át sem öltözhetett, így jelentősen megnőttek az életéért küzdő New York esélyei. A 28-at szóró Carmelo Anthony főszereplésével magához is ragadta a kezdeményezést a Knicks, de nem tudta teljesen leszakítani a Pacerst sem az első, sem pedig a második félidőben, viszont a vendégekben ahhoz nem volt meg az átütőerő, hogy a nagyon kaparó hazaikat két vállra fektessék.

A sorozatban eddig elképesztően gyengén dobó JR Smith 13 ponttal, 6 lepattanóval és 3 labdaszerzéssel rukkolt ki, s jóval kevesebb támadás ment el rajta, mint az utóbbi összecsapásokon, a Woodson mester által érthetetlen mértékben jegelt Chris Copelandet pedig a csupán hat percet kapó Amare Stoudemire helyén játszatva nagyot húzott a Nagy Alma csapata, az újonc szintén 13 pontot vert be csereként beállva, s számos fontos találata volt ezen a derbin.

A vendégeket a korán beütött faultok (Paul George, Roy Hibbert) is hátráltatták, egyszerűen nem volt ma ilyen formán elég tűzereje a fegyelmezett védekezés mellett a harmadik kiemeltnek ahhoz, hogy már most lezárja a szériát, ám ezt két nap múlva saját közönsége előtt teheti meg Frank Vogel együttes, bár amennyiben Hill nem térne vissza, nem lesz könnyű dolga a még így is előnyben lévő Pacersnek.

A Knicks legjobb dobói: Anthony 28, JR Smith, Copeland 13-13

A Pacers legjobb dobói: George 23, Da. West 17, Augustin 12

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 2 a Pacers javára.

Golden State Warriors(6.) - San Antonio Spurs(2.) 82 - 94

Hiába dobott a Spurs két veterán hátvédje borzasztóan, a 16-ból 3-as mezőnymutatóval záró Tony Parker a negyedik negyedben fontos triplákat szórt, Manu Ginobili (6-ból 1 mezőnyből) pedig 11 gólpasszt osztott ki, így a védekezésben újfent hatalmasat alkotó nyugati második kiemelt ha nehezen is, de érvényesítette a papírformát és továbbjutott, a vasárnap kezdődő Főcsoport-döntőben pedig a Memphis Grizzlies lesz az ellenfele. A szezon abszolút meglepetéseként kezelt Warriors sem szomorkodhat, hiszen erőn felül teljesített ebben a rájátszásban, s ma már látszott az is, hogy még a fiatal lábak (fejek) is elfáradtak, így kritikus szituációkban sok olcsó pontot szerezhetett a San Antonio.

Steph Curry (22 pont, 6 gólpassz) sokáig nagyon egyedül volt, aztán Jarrett Jack (15 pont) és a bő 12 percet vállaló David Lee (9 pont, 5 lepattanó) is belehúztak, így 14 pontos hátrányból egészen két pontnyira jött fel a GSW, ám a fontos szituációkban nem sikerült jól koncentrálni a viszonylag üres dobásoknál a hazai hátvédeknek, így Kawhi Leonard lélekölő találataival, valamint Parker extra kosaraival célba ért a Spurs. Érdekesség, hogy a hajrában gyakorlatilag végig jegelte Tim Duncant Gregg Popovich mester, de a húzása teljes mértékben bejött és négy kisemberrel lefutotta a fásult Jackson-legénységet a Spurs.

A Warriors legjobb dobói: Curry 22, Jack 15, Landry 11

A Spurs legjobb dobói: Duncan 19, K. Leonard 16, Splitter 14

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4 - 2 a Spurs javára.

A nap hőse: Kawhi Leonard, aki 16 pontos, 10 lepattanós dupla duplával állt elő a csapata számára oly fontos derbin, ráadásul rengeteg kritikus szituációt oldott meg támadásban és védekezésben egyaránt.

A nap lúzere: Az Indiana Pacers, mely nem csak egy meccset vesztett ma el, de kiderült, hogy az eddig remeklő George Hill is határozatlan időre marad a partvonal mellett, továbbá a Knicks is momentumot nyert a mérkőzés behúzása mellett.