Idegenben otthon

Kilenc meccsen győzött a vendégalakulat, nagycsapatok buktak, a Cavs összeszedte történelme legsúlyosabb vereségét - Oaklandben pedig egy nem mindennapi bírói hiba borzolta a kedélyeket, ami a Warriors győzelmébe került.

Toronto Raptors – Portland Trail Blazers 84 – 94

Kisebb meglepetésre nem a legutóbbinál kisebb létszámmal, hanem a múltkor szemsérülést szenvedő Nicolas Batummal és a már több meccset kihagyó Marcus Cambyvel a csapatban futott ki a parkettre a Blazers Torontóban. Ezzel együtt most nem a csapatteljesítmény segített elsősorban az idegenben elég gyenge portlandieknek, hanem LaMarcus Aldridge, aki élete egyik legjobb estéjén van túl. Andrea Bargnani távollétében semmit sem tudtak kezdeni vele a Raptors játékosai, 33 pontja mellé begyűjtött karriercsúcsot jelentő 23 lepattanót is, a vendégek egy kisebb megingást leszámítva végig simán vezettek és megérdemelten szerezték meg harmadik idegenbeli győzelmüket ebben a szezonban.

A mutatvány azzal együtt sikerült, hogy a kanadaiaknál DeMar DeRozan végre úgy játszott, ahogy kell: 21 dobást vállalt és 22 pontig jutott – persze a precizitáson még van mit javítani (21-ből 7 mezőny). Mellette a James Johnson játszotta élete egyik legnagyobbját, 23 pont, 6 lepattanó és 4 blokk fűződött a bedobó nevéhez. Ezzel együtt sem jött össze a rossz sorozat megszakítása, már zsinórban 7 vereségnél tart a Raptors.

A Raptors legjobb dobói: Jam. Johnson 23, DeRozan 22, Barbosa 17

A Blazers legjobbjai: Aldridge 33, Felton 14, Ja. Crawford 10

Philadelphia 76ers – Atlanta Hawks 90 – 76

Spencer Hawes mégsem tért vissza még ezen a találkozón, a Hawks a második negyed végén hat ponttal vezetett és lényegesen jobban játszott, mint a hazai pályán eddig csupán egyszer kapituláló Sixers, végül mégis a Philadelphia nyert. Hogyan lehet ez?! A harmadik játékrészben elkezdtek védekezni Doug Collins fiai és egy 25 – 10-es szakaszt repesztettek, a 20 pontig jutó Young vezetésével pedig megtartották a lendületet az utolsó 12 percre is, az Atlanta Al Horford távollétében 51 – 29 arányban bukta el a lepattanócsatát. A vendégek dobógépei borzasztóan szenvedtek Iguodaláék szorításában, Joe Johnsonnak például összesen 8 mezőnydobás és 1 büntető jutott, de Josh Smith 10 pontja sem kiemelkedő, ahogy Jeff Teague is szenvedett, bár magasan ő volt a legjobb ezen az estén hármójuk közül. A hazaiaknál Jrue Holiday 16 pontos, 11 gólpasszos dupla duplája, illetve Elton Brand 10 pontos, 16 lepattanós, 3 blokkos performansza érdemel említést a 20 pontos Young mellett.

A 76ers legjobb dobói: T. Young 20, Holiday 16, Meeks 12

A Hawks legjobb dobói: W. Green 14, Teague 12, McGrady, Jo. Smith 10-10

Washington Wizards – Denver Nuggets 104 – 108

A ligautolsó Wizards nagyon jó hangulatban kezdhette ezt a találkozót, hiszen a negatív szériát az előző este éppen a nyugati első Oklahoma City Thunder ellen sikerült megszakítani, ugyanezen a pályán. A lendület és az akarat annyira kitartott, hogy az első 12 percben 37 pontot rámolt be a fővárosi társaság, ebből a legutóbbi hős, Nick Young egymaga 17 egységnyit vállalt, végül 25 ponttal ő lett a Washington legeredményesebbje is ezen az estén. A Nuggets egy hosszabbításos idegenbeli siker után érkezett a kiscsapathoz és Nené nélkül is sikerült a maga javára fordítani a találkozót, elsősorban a padról érkező újabb extrának, a 29-et szóró Al Harringtonnak köszönhetően. Itt a középső két negyed volt döntő, ezekben a játékrészekben hengerelt a Denver, végül egy nagyon elrontott hazai végjátéknak is betudhatóan hozták a kötelezőt. John Wall megint épphogy csak lemaradt a tripla dupláról (13 pont, 9 lepattanó, 10 gólpassz, 3 blokk), a vendégeknél az egyaránt 21 pontig jutó Gallinarit és Lawsont is nagy dicséret illeti.

A Wizards legjobb dobói: N. Young 25, Jo. Crawford 18, Wall, McGee 13-13

A Nuggets legjobbjai: Harrington 29, Lawson, Gallinari 21-21

Boston Celtics – Phoenix Suns 71 – 79

Ahogy mondani szokás Bostonban, a nagy hármas, azaz Kevin Garnett, Paul Pierce és Ray Allen jelenléte ellenére: Amilyen formában van Rondo, olyanban van a csapat is. Nos, a legutóbb csuklósérülés miatt kieső Celtics irányító ezen az estén végül mégsem vállalta a játékot, így pontosan sehogy sem ment ma a Bostonnak. Marcin Gortat hagyományosan fickándozik a zöld-fehérek magasemberei közt, így volt ez ma este is, már az első negyedben volt egy olyan periódus, mikor zsinórban 14 pontot szerzett... Végül egy 23 pontos, 12 lepattanós dupla duplával vezette győzelemre az arizonaiakat, akik legutóbb a Madison Square Gardenben nyertek, tehát nem aprózzák el eddig idegenbeli túrájukat...

A nagy hármas nem tudott kiemelkedőt nyújtani, pedig az először kezdő Avery Bradley nem volt akkora emberhátrány a hazaiaknak, mint általában csereként szokott lenni. Nagyon hiányzott a padról Keyon Dooling, a vendégek pedig az említett lengyel center, a majdnem dupla dupláig jutó Steve Nash (11 pont, 9 gólpassz) és Jared Dudley főszereplésével pár megingást leszámítva simán diadalmaskodott az egyre mélyebben szálló Celtics otthonában.

A Celtics legjobb dobói: R. Allen 14, Pierce 12, Bass 11

A Suns legjobb dobói: Gortat 24, Dudley 12, Nash 11

New York Knicks – Milwaukee Bucks 86 – 100

Egyre mélyebben a Knicks, nagyon érik az az edzőcsere, a még mindig Baron Davis nélkül felálló New York-iak teljesen kilátástalanul, mindenféle szervezettség nélkül játszanak, így gyakorlatilag bárki lehet az ellenfelük önmagukat simán képesek megverni bármilyen ellenféllel szemben. Most a Bucks volt a szerencsés, illetve a 36 pontos Brandon Jennings csinált bolondot a 35 pontig jutó Carmelo Anthony vezette hazaiból. Iman Shumpert ma nem tudta elviselni a kezdőirányító szerepkörrel járó terheket, csupán 4 pontra és 5 gólpasszra futotta tőle, csapatjáték pedig nem létezett – sem támadásban, sem védekezésben. Anthony eldobta a labdákat és össze is hozott 35 pontot, de elképesztően frusztráltnak tűnt, belekötött az élő fába is, nem véletlen, hogy két technikaival ki is állították őt...

Azt még hozzá sem tettük, hogy a vendégeknél nem lépett pályára a papíron legnagyobb dobógép, Stephen Jackson, mivel lekéste a legutóbbi dobóedzést és  Milwaukee mestere, Scott Skiles ezzel büntette a veteránt. Mike Dunleavy egyébként visszatért, de nem az ő 1 pontos performansza miatt diadalmaskodott a Bucks, mely első sikerét könyvelhette el otthonától távol ebben a szezonban. Ötös vereségszériában a Knicks és már csupán 6 – 9-es mérlegük van Mike D'Antoni legényeinek – vajon meddig D'Antoni legényei még ők?!

A Knicks legjobb dobói: Anthony 35, Stoudemire 15, T. Chandler 11

A Bucks legjobb dobói: Jennings 36, Livingston 18, Bogut 11

Detroit Pistons – Memphis Grizzlies 81 – 98

Zsinórban ötödik sikerének megszerzésére készült a Zach Randolph nélkül is egyre inkább összeálló Memphis a nagyon gyenge Detroit otthonában. A 24 pontos Rudy Gay vezette vendégek már 20-as fórban is voltak az első félidőben, aztán kaptak Brandon Knight-tól és társaitól egy 25 – 9-es rohamot, csak hogy ébredjenek fel picit, Dee Brown, a segédedző volt a kulcs ebben az „ébresztésben”, ő hívta össze a fiatal Pistons játékosokat a szünetben egy kis intenzív diskurzusra. Ám a nagyobb tudást és a több tapasztalatot már nem sikerült áthidalni, győzött a Grizzlies, mely immáron két meccsel van 50 százalékos küszöb felett, úgy fest, megtalálták az ideális játékot Randolph nélkül is Marc Gasolék.

A Pistons legjobb dobói:Knight 22, Prince 14.

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 24, Gasol 17, Conley 14.

Cleveland Cavaliers-Chicago Bulls 75-114

Derrick Rose lábujjsérülése nem jött rendbe, így a draftelső irányítók (Rose és Irving) csatája nem jött létre – mint ahogy a kicsit szoros meccs sem. Luol Deng és Carlos Boozer párosa 40 pontot szórt be, és Rose helyén Watson is kiválóan teljesített, a lepattanócsatát pedig fölényesen húzta be a Bulls (54-38). Ezeken az estéken a Cavaliersnél erősebb csapatokat is simán ver a Chicago – a Clevelandben gyorsan fel is adták a meccset, egyedül a veterán Jamison játszott 30 percet, a második félidőben jobbára a cserék labdázgattak. A mai 39 pontos zakó a Cavaliers 42 éves történetének legsúlyosabb hazai veresége volt.

A Cavaliers legjobb dobói: Varejao 14, Irving 13.

A Bulls legjobb dobói: Deng 21, Boozer 19, Watson 15.

Orlando Magic-Los Angeles Lakers 92-80

Két, egyaránt vereséget szenvedő csapat találkozott, a Lakers ráadásul nem pihenhetett a Heat elleni összecsapás után. Meg is látszott a vendégeken, hogy a Bryant-Gasol-Bynum trió 38 és 41 perc között játszott tegnap: nem volt rosszak, viszont védekezésben nem igazán tudtak mit kezdeni Howarddal. A Magic nagyembere újabb 20 pont-20 lepattanó feletti összecsapáson van túl, komoly faultproblémákba kergette Bynumot, de mellette az egész kezdőötöst dicséret illeti: vele együtt összesen 78 pontot tettek a közösbe. A Lakersnél továbbra is probléma Steve Blake hiánya: a kisember nélkül nincs olyan játékosuk, aki képes lenne lendületet adni a padról. Most az enervált csapat benyomását keltő Lakers palánk alatti védekezése mellett a kinti sem volt az igazi: a Magic közel 50%-kal dobta a triplákat.

A Magic legjobb dobói: Howard 21, Nelson 17, Redick 15.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 30, Gasol 13, Fisher 12.

San Antonio Spurs-Sacramento Kings 86-88

A nap egyik legnagyobb meglepetését a Kings szolgáltatta, hiszen a Spurs arénájában nem nyerni járnak: utóbbi kilenc meccsüket elvesztették itt. Most azonban az Indiana Pacers után egy sokkal nagyobb halat fogtak, elsősorban Tyreke Evans remekésének köszönhetően: a fiatal hátvéd nem csak jól dobott, de 3 gólpassz híján tripla-duplát ért el. Mellette a Cousins-Thompson kettős irtózatos munkát végzett a palánkok alatt, Gregg Popovich, a Spurs ősz mestere a második félidőben nem is nagyon játszatta Tim Duncant. Helyette Tony Parker igyekezett tartani a lépést Evans-szel, ám nem igazán akadt társa. Ennek ellenére lehetett volna esélye a győzelemre a Spursnek, ám Daniel Green a Magic elleni szép megoldása után most nagyon elhibázta az utolsó dobást.

A Spurs legjobb dobói: Tony Parker 24, Blair-Duncan-Splitter 10-10.

A Kings legjobb dobói: Evans 23, Thornton 17, Cousins 17.

Los Angeles Clippers-Minnesota Timberwolves 98-101

Chris Paul sérülése még nem jött rendbe, és Caron Butler is maródi a Clippersben - akik kisebb hullámvölgyben vannak az All-Star irányító nélkül. Az első félidőben simán vezetett a Mo Williams dobásaira építő Clippers, Billups és Blake Griffin is remekül játszott – a második félidőben azonban alaposan megváltozott a játék képe: a húzóembernek gondolt Love és Rubio egyáltalán nem játszott jól, helyettük azonban az egykori draftmásodik Darko Milicic és a kispad lépett előtérbe: a cserék egész meccsen 68%-kal tüzeltek! A negyedik negyed közepén Mo Williams agya el is durrant, dupla technikaival szállt ki a játékból, a Wolves pedig ott loholt ellenfele nyomában. 98-95-nél előbb a borzalmasan dobó Rubio egyenlített ki, majd az utolsónak gondolt támadásnál ugyanő remekül védte le a betörő Billupsot. Másfél másodperccel a vége előtt, 98-98-nál időt kért a Wolves, majd a bedobás után a meccsen szintén rosszul teljesítő Love állt bele a hármasba – a labda pedig a dudaszó pillanatában engedelmesen hullott a kosárba. Óriási mérkőzés volt.

A Clippers legjobb dobói: Williams 25, Griffin 21, Billups 20.

A Wolves legjobb dobói: Milicic 22, Love 17.

Golden State Warriors-Indiana Pacers 91-94

Két napja a Pacers 16 pontos előnyt szórakozott el a Kings ellen, ma azonban óriási mákkal behúzták a meccset. A Warriors estéje szépen indult, a régóta bokasérüléssel bajlódó Stephen Curry visszatérhetett, és az első félidőben  Monta Ellis-szel párban mutatott pár szép megoldást. A második félidőben a Granger és West húzta Pacers már el-ellépett néhány ponttal, a végjátékban azonban a Warriors 91-91-nél nem csak kiegyenlített, hanem a győzelemért is támadhatott. Tavaly Monta Ellis győztes kosarával nyert a Golden State, most azonban fura jelenetek végén a Pacers örülhetett. Ellis állt egy az egyben George Hillel, aki azonban megszerezte a labdát, végignyargalt a pályán, és bedobta a győztes kosarat – apró szépséghiba, hogy a labdaszerzésnél a lepattintott labdát maga elé rúgta, ami teljesen szabálytalan. A bírók azonban ezt nem vették észre, így győzött az Indiana.

A Warriors legjobb dobói: Ellis 25, Wright 18, Curry 12.

A Pacers legjobb dobói: Granger 26, West 18, Hill 14.

A nap hősei:  Kevin Love és Ricky Rubio. A Wolves húzóemberei egész meccsen nagyon gyengén játszottak a Clippers ellen, a végjátékban azonban megmutatták, hogy mindez mit sem számít – ilyen vezérekre nagy szüksége van ennek a fiatal gárdának.

A nap lúzerei: megosztva a Warriors-Pacers meccs bírái és a Vinny Del Negro, a Clippers vezetőedzője. A játékvezetők végeredményt befolyásoló hibát vétettek – Del Negro pedig sokadszor bukik el csapatával nyerő helyzetben.