Jön az ötödik meccs, most már válaszolnia kell a Milwaukee-nak

2-0 után lett 2-2 a keleti döntő, jelenleg a Raptorsnál van a lélektani előny, meglátjuk, hogy van-e válasza a Bucksnak - a derbit a Sport TV is közvetíti.

Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 2:30 (Sport 1)

2-0 után a legtöbben azt hitték, hogy hamar véget ér a párharc, ehhez képest 2-2-vel térhetnek vissza a felek Milwaukee-ba, ráadásul úgy, hogy mindenképpen a Raptorsnál van a lélektani előny - mélyről jött vissza a gárda, kezelte a gondjait, feljavult, akinek kellett, előkerült a kispad, a védekezés egymás után kétszer volt szenzációs és legutóbb már támadásban is borzasztó hatékony volt az együttes.

Erre a meccsre alapvetően két kérdés van: az egyik, hogy hazai pályán a Bucks rendezi-e a sorait, Budenholzer belenyúl-e (Bledsoe limitálásával, vagy kicsit ráncfelvarrt védekezéssel), a másik pedig az, hogy Kawhi Leonard mennyire lesz egészséges, minden más már leginkább ezekből fakad. Utóbbi kérdés azért aggasztó lehet a Toronto számára, hiszen egyre rosszabb állapotban van a szupersztár, ez tökéletesen látszott a harmadik és a negyedik meccsen, utóbbin már a teljesítménye is visszaesett, de ott egy borzasztó hatékony csapatmunkával, rengeteg jó teljesítménnyel ezt simán ellensúlyozták - csak ugye kérdés, hogy huzamosabb ideig működhet-e ez a felállás, vagy egy húzósabb meccsen, főleg idegenben mennyire fog hiányozni Leonard extrája. A másik fele (a Bucks felállása-változtatása) is érdekes, a taktikai dolgokon felül mentálisan is kezelnie kell a helyzetet Budenholzernek, mert ha nem is érezték magukat sebezhetetlennek 2-0-nál, de azért elég nagy hype volt körülöttük és mindenki a Warriors-Bucks döntőről beszélt már, ami után a fiatal és rutintalan csapatnak le kell higgadnia, de ugyanakkor magasabb fokozatba kapcsolnia, ha nem akar nagy bajba kerülni.

Az biztos, hogy most már inkább a Milwaukee-n lesz a nyomás, ha otthon is kikap a társaság, ráadásul sorozatban harmadszor, akkor a kiesés szélére sodródik és a Raptors kezébe adja a szériát, ha viszont válaszolni tud és nyer, akkor megőrzi a pályaelőnyt és lesz két lövése lezárni a párharcot, az mindjárt egészen más helyzet.

Ami a sérüléseket illeti: Leonardról már szóltunk, de egyébként nincs változás a megszokott rotációkhoz képest.

A párharc állása: 2-2.

A mérkőzéshez élőképes streamet ezen, vagy ezen a linken találtok!