Kezd magára találni a Bulls?

Négy meccset játszottak ma hajnalban is az NBA előszezonjában, és egyik találkozó sem volt végletekig kiélezett ütközet. A Miami a Charlotte-tal mérte össze erejét, a liga talán legjobb és legrosszabb együttese csapott össze Raleigh-ben. A Central divízió nyertesének várt Indiana csoportriválisának, a Clevelandnek a vendége volt. A Golden State Warriors a Phoenix-et fogadta, míg a nap mérkőzésének legtöbben az Oklahoma chicagói vendégjátékát tekintették. Nézzük, hogyan alakultak az egyes meccsek!

 

 

 

Charlotte Bobcats - Miami Heat 92-98

Semleges pályán, a North Carolina State University stadionjában csapott össze a Bobcats és a Heat. Az egyik oldalon Dwyane Wade, Mike Miller, Udonis Haslem és Mario Chalmers hiányzott, míg a másikon Ben Gordon és BJ Mullens szenvedett kisebb sérüléssel, ezért kihagyták a találkozót. Már a meccs elején egyértelműsítették Erik Spoelstra fiai, kik a jobbak, 9 ponttal mentek az első negyedet követően, és bár ez 5 egységre csökkent a félidőre, a harmadik negyedet megint megnyomták, 16 pontos különbségről pedig nem volt visszaút Mike Dunlap fiatal társasága számára. Hiába nyerték az utolsó felvonást 10 ponttal, esélyük nem volt megfordítani a mérkőzést. Még az is belefér LeBronéknak, hogy 22 labdát adjanak el 13 ellenében, ugyanis sokkal jobban dobtak mezőnyből, ez volt a döntő.

A győztesnél Chris Bosh (21 pont) lett a legeredményesebb, de jól dobott Ray Allen (15 pont, 5 eladott labda), és eléggé csipkedte magát a Wade helyén kezdő Terrel Harris (12 pont) is, hátha bekerülhet ezzel az alapszakaszkeretbe. A túloldalon a két irányító volt a legjobb, Kemba Walker (24 pont) és Ramon Sessions (24 pont) vitték a hátukon csapatukat, ám rajtuk kívül mindössze Gerald Henderson (13 pont) ért el két számjegyű pontmennyiséget, és ő is pocsékul dobott (4/15 mezőnyből), a többiek pedig még ennyit sem tettek hozzá a mai meccshez.

Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 82-100

Clevelandben mérkőzött meg a Cavaliers és a Pacers gárdája. Szinte mindenki hadra fogható volt mindkét oldalon, a vendégeknél George Hill hiányzott, a túloldalon pedig a legnagyobb név talán Jeremy Pargo volt a nem játszók listáján. A meccs aztán nagyon szorosan alakult másfél negyedig, a második felvonás második felében kezdett elhúzni az Indiana vendéglátójától, egy perccel a nagyszünet előtt még 12 ponttal vezettek, aztán mire az öltözőbe értek, ez már csak 6 pont volt. Fordulás után megint megvolt ez a gumizás, előbb elment a Pacers 12-vel, majd visszajött a Cavs 2-re. A negyed végén megint távolodni látszott Frank Vogel együttese, de még mindig csak 7 egységgel voltak Byron Scotték előtt. Az utolsó játékrészben aztán kifogyott a szufla a Cavaliersnél, összesen 11 pontot dobtak, Grangerék pedig gyorsan elintézték az összecsapást. A hazaiak csak a büntetőket dobták jobban, igaz, azt sokkal, de mezőnyből és triplából kifejezetten pocsék százalékkal operáltak.

A Clevelandnél Kyrie Irving (20 pont), Alonzo Gee (18 pont), Dion Waiters (12 pont) és az ezúttal Tristan Thompson helyén kezdő Tyler Zeller (13 pont, 7 pattanó) jutottak el 10 pont fölé, ám Zellert leszámítva mindenki rosszul dobott, még Irving is. A túloldalon öten értek el legalább 10 egységig, a legeredményesebbek David West (15 pont) és Gerald Green (14 pont) lettek, de hatékonyságban jóval jobb volt náluk például Ian Mahinmi (10 pont, 6 pattanó) vagy DJ Augustin (9 pont, 11 gólpassz).

Chicago Bulls - Oklahoma City Thunder 94-89

A United Centerben találkozott a Bulls és nyugat bajnoka, a Thunder. A vendégeknél nem lépett pályára a két legnagyobb sztár Kevin Durant és Russell Westbrook mellett Nick Collison sem. A hazaiaknál mindenki hadra fogható volt, nyilván Derrick Rose-t leszámítva. A meccs első másfél negyede úgy alakult, ahogy várható volt, a két vezére nélkül játszó Oklahoma azért kereste önmagát, de így is ott lógtak a Chicago nyakán. A fordulat a félidő előtt négy és fél perccel következett be, itt robbantottak Nate Robinsonék, és a nagyszünetig 11 pontos előnyt építettek ki maguknak Carlos Boozer vezetésével. Fordulás után szépen tartották fórjukat a hazaiak, de az utolsó 2 percet elrontották, ennek köszönhetően feljött 6 egységnyire a Thunder. A lendületet azonban nem sikerült kihasználnia Scott Brooks mester tanítványainak, 3 pont volt a legkisebb különbség a két gárda között, így a Chicago ha nem is diadalmaskodott nagy különbséggel, de végig kézben tartotta a meccset.

A vesztesnél Duranték távollétében Serge Ibaka (24 pont, 8 pattanó, 2 blokk) lett a legjobb, de a padról Perry Jones III (14 pont) és a Westbrook helyén kezdő Eric Maynor (13 pont) is nagyon iparkodott. Durant helyén James Harden kezdett, és hiába a szép számsor (13 pont, 7 pattanó, 7 gólpassz), borzasztóan dobott mezőnyből (2/17) és az egyik oka volt annak, hogy kikaptak a vendégek. A túloldalon Boozer (24 pont, 12 pattanó), Luol Deng (21 pont) és Joakim Noah (15 pont, 10 pattanó, 3 blokk) voltak kiemelkedően a legjobbak, hármójuk jó játéka elég is volt ma a sikerhez.

Golden State Warriors - Phoenix Suns 107-92

A Warriors csarnokában mérkőzött meg a Golden State és a Phoenix, két olyan együttes, akik várhatóan egymással is harcolnak majd a rájátszásba kerülésért. Az első másfél negyedben még semmi nem utalt arra, hogy itt nagy arányú siker lesz a vége akármelyik oldalra is, ha szűkösen is, de vezetett a vendég alakulat. A félidő előtti hat perc azonban sokkal jobban sikerült a hazai gárdának, 19-9-es futásukkal a nagyszünetben már ők vezettek 9 egységgel. Fordulás után nem változott nagyot a játék képe, 10 pont körül mozgott a különbség, aztán az utolsó játékrész elején robbantott megint a Warriors, elhúztak 16 egységgel (de később vezettek már 20-szal is), innen már nem nagyon erőlködött Alvin Gentry együttese sem, simán nyertek Mark Jacksonék. A Golden State a büntetőket leszámítva nagyon jó százalékkal dobott, 50%-kal szórták a triplákat és majdnem 57%-kal tüzeltek mezőnyből, ilyen mutatókkal nehéz is lett volna kikapni.

A győztesnél a legeredményesebbek Harrison Barnes (16 pont, 7 pattanó) és David Lee (16 pont) lettek, de jó volt Carl Landry (13 pont), Klay Thompson (12 pont) és Jarrett Jack (13 pont, 9 gólpassz) is. A másik oldalon a palánk alatti részleg jeleskedett, mindhárom, legalább 10 pontot elérő játékosuk erőcsatár vagy center volt. Marcin Gortat (19 pont, 10 pattanó, 2 blokk) vitte a prímet, akinek hibátlan meccse volt (8/8 mezőnyből). Mellette Luis Scola (16 pont) és Markieff Morris (15 pont) voltak még említésre méltóak.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus