Lakers: 0-7, de kikapott a Miami is

Hét meccsel folytatódott az NBA előszezonja ma hajnalban. A nap legkönnyebb találkozóját a Minnesota játszotta a Detroit ellen, de viszonylag egyszerű dolga volt az Oklahomának is a Dallas ellenében. A Memphis egy szoros meccsen végül simán verte az Orlandót, a Houston pedig egy negyednyi kiváló játékkal nyert a Hornets otthonában. A Washington rendesen megizzadt a sikerért, ők azonban a Heat ellen diadalmaskodtak. A két Los Angeles-i csapat is összecsapott egymással, a Lakers továbbra is nyeretlen. A nap meccsét pedig a két New York-i együttes, a Nets és a Knicks játszotta egymással, hosszabbításban dőlt el csak a győztes kiléte.

Brooklyn Nets - New York Knicks 95-97 h.u.

Long Islanden mérkőzött meg New York két csapata, a Nets és a Knicks. Avery Johnson együttese teljes kerettel vágatott neki az összecsapásnak, míg Mike Woodsonnak azért kellett trükköznie a sérülések miatt a rotációval. Nem sokat segített az sem, hogy az első percben térdsérülést szenvedett Tyson Chandler, aki összeütközött az elzáráson áttörő Gerald Wallace-szal, a center nem tért már vissza a pályára. A 12 pontos első negyeddel nyitó Deron Williams vezetésével ki is használta ezt a Nets, 7 egységgel mentek 12 perc játék után. Másfél perc kellett a Knicksnek ahhoz, hogy átvegyék a vezetést, innentől nagyon szoros volt a meccs, gyakorlatilag a harmadik negyed végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán robbantott a Knicks, és a negyedik negyed derekán Mychel Thompson két hármasának köszönhetően már 81-69-re vezettek. Innen futott egy 17-3-at a Nets, megfordították a meccset, de behúzniuk nem sikerült a rendes játékidőben, a végén még Chris Copeland és Thompson szerencsétlenkedtek egy sort, de ők is sikertelenül jártak, jöhetett a hosszabbítás. A triplák döntöttek, másfél perccel a vége előtt ugyanis még a Brooklyn vezetett, de Steve Novak és Thompson is bedobott egy-egy trojkát, Marshon Brooks pedig hiába tört be, nem fújtak ellene semmit, a ziccert nem sikerült betennie a gyűrűbe, nyert a Knicks. Hiába pattanóztak jobban Williamsék (47-37), a hármasok mennyisége és százaléka között is óriási volt a különbség az ellenfél javára.

A győztesnél a leghasznosabb Raymond Felton (15 pont, 5 gólpassz) volt, ugyanannyit termelt, mint Carmelo Anthony (15 pont, 9 pattanó), de Melo ezúttal pocsékul dobott (4/13-as mezőnymutató). Mellettük a padról jó volt megint Chris Copeland (16 pont), bár eladott 7 labdát is, az utóbbi két meccse jobban sikerült, mint ez, de nyerőember lett például Thompson (13 pont), és Novak (6 pont, 2/2 hármas) is, aki nem vállalt sokat, de azt mind bedobta, ráadásul a legjobbkor. A túloldalon Williams (22 pont) ezúttal inkább a pontszerző énjét vette elő (2 gólpassz), a padról pedig Tyshawn Taylor (10 pont) hozta a legjobb teljesítményt, Brooks (11 pont, 2/10 mezőnyből) és Andray Blatche (6 pont, 10 pattanó, 3/10 mezőnyből) is igen pontatlanok voltak.

Memphis Grizzlies - Orlando Magic 115-100

Memphisben találkozott a Grizzlies a Magic-kel, akik először álltak fel komolyabb csapattal, játszott például Arron Afflalo is (Gustavo Ayon hiányzott hüvelykujj sérülés miatt, valamint az eddig is maródiak közül Moe Harkless és Al Harrington). Az összecsapás a vártnak megfelelően indult, hiszen a hazaiak sokkal nagyobb erőt képviselnek ellenfelüknél, 12 ponttal meg is léptek 12 perc játékot követően. A következő két negyedben azonban szépen elkényelmesedtek, így két egységre tudtak zárkózni Jacque Vaughn fiai három játékrészt követően. A záró felvonásban aztán megint kicsit komolyabban vették a dolgokat a Grizzlies játékosai, leginkább az addig nem létező védekezés állt össze, pár perc alatt 10 pont fölé tornázták a különbséget, ezzel be is húzták a meccset. Mindkét oldal kitűnő százalékkal dobott a mezőnyből (a büntetőszázalék mindkét oldalon pocsék volt), de míg a vendégek inkább csak a triplavonalon túlról voltak pontosak, addig a Memphis belülről is jó százalékkal operált.

Mindkét oldalon hatan jutottak 10 pont fölé. A győztesnél Rudy Gay (20 pont) volt a legeredményesebb, de a kezdő frontcourt másik két tagja, Zach Randolph (18 pont) és Marc Gasol (18 pont, 13 pattanó) is jócskán dicsérhető. A túloldalon JJ Redick (23 pont) fényt kapott, majdnem mindent bevert, a többiek viszont nem tettek hozzá annyit, mint a túloldalon. A legjobbak Redick mellett Nikola Vucsevics (16 pont, 9 pattanó) és Hedo Türkoglu (14 pont) voltak. Arron Afflalo 10 ponttal tért vissza, de nem nagyon erőlködött, hasznosan játszott.

New Orleans Hornets - Houston Rockets 90-97

New Orleansban mérte össze tudását két fiatal, újjáépülő csapat, a Hornets és a Rockets. Kiegyenlített küzdelmet láthatott a közönség az első félidőben, fej-fej mellett haladtak a csapatok, leginkább a hazaiaknál volt az előny, de egyik fél sem tudott érdemben elhúzni a másiktól. A találkozó aztán a harmadik felvonásban dőlt el, ekkor a texasiak begyújtották a rakétákat (...), és jócskán 10 pont fölé tornázták a különbséget, az utolsó 12 perc előtt 11 egységgel vezettek. A hazaiak megpróbáltak még felzárkózni, de erre nem sok esélyük volt már, Kevin McHale csapata győzött. Nagyon hasonló statisztikákat produkált a két együttes, a Hornets több büntetőt dobhatott, de a Rocketsnél több hármas ért célba, végül ez, illetve a harmadik negyedbeli futás döntött a javukra.

A hazaiaknál Ryan Anderson (23 pont, 8 pattanó, 5/7 tripla) volt magasan a legjobb, mellette csak Anthony Davis (13 pont, 8 pattanó) és Greivis Vazquez (13 pont, 11 gólpassz) érték el legalább a 10 pontot. A túloldalon az öregek vitték a prímet, Carlos Delfino (20 pont) lett a legeredményesebb, de Kevin Martin (15 pont) is a jobbak közé tartozott. Mellettük Chandler Parsons (18 pont) és az ezúttal kezdő Terrence Jones (15 pont, 9 pattanó) is kiemelendő. A két RFA igazolás közül Omer Asik (7 pont, 14 pattanó) folyamatosan hozza azt, amiért szerződtették, Jeremy Lin (2 pont, 1/8 mezőnyből, 6 eladott labda) azonban egyelőre még csak keresi New York-i önmagát.

Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks 88-76

A Wichita State University pályáján, az Intrust Bank Arenában csapott össze a két évvel ezelőtti nyugati döntő két szereplője, a Thunder és a Mavericks. Az Oklahománál visszatért Kevin Durant és Russell Westbrook is, a túloldalon viszont Chris Kaman és Dirk Nowitzki mellett ezúttal Vince Carter és Shawn Marion sem lépett pályára. A meccs aztán ennek megfelelően is alakult. Előbb az első negyedet követően 7, majd a félidőre már 13 pontos előnyt épített ki magának a Thunder, ezzel le is zárták az összecsapás lényegi részét. A texasiak egyáltalán nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz, 7 pont volt ezután a legkisebb különbség a két együttes között, de Scott Brooksék végig kontrollálták a mérkőzést. Egyik oldal sem dobott kifejezetten jól, de ebben a Mavericks kifejezetten pocsék volt, Duranték sokkal jobban is pattanóztak, így belefért a kicsit több eladott labda is.

Az Oklahomában Serge Ibakán (15 pont) kívül senki nem operált igazán jó százalékkal. Mellette természetesen a nagy hármas, Kevin Durant (18 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz), Russell Westbrook (8 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz) és James Harden (16 pont) voltak a legjobbak. A túloldalon Brandan Wright (11 pont) nagyon jól játszott, amíg le nem sérült a harmadik negyed elején egy leérkezésnél, igazán viszont csak egy embert lehet kiemelni, ő Jae Crowder. Az újonc megint csapata legjobbja volt, ahogy ebben az előszezonban már előfordult ez korábban is, ezúttal 21 pontig és 9 pattanóig jutott.

Minnesota Timberwolves - Detroit Pistons 95-76

Winnipegben találkozott egymással a Timberwolves és a Pistons. Ricky Rubiót és Kevin Love-ot leszámítva mindkét gárda teljes kerettel állhatott ki, az egyik oldalon Lou Amundson, a másikon pedig Charlie Villanueva hiánya jelentette a legnagyobb "problémát". A meccs aztán elég egyoldalúra sikeredett, a Minnesota rögtön egy 17 ponttal megnyert negyeddel nyitott, ez pedig rányomta a bélyegét a teljes mérkőzésre. A félidőben már 23-mal mentek, és bár megpróbált kapaszkodni a Detroit, esélyük nem volt arra, hogy akárcsak megszorongassák ellenfelüket. A Wolves sokkal jobban és többet dobott mezőnyből, cserébe a Pistons jóval több büntetőt dobhatott. A különbséget a pattanózást jelentette, amiben szakadéknyi különbség volt Rick Adelman együttesének javára (51-34).

A győztesnél a leghasznosabb talán Dante Cunnigham (12 pont, 14 pattanó) volt, de nagyon jól teljesített Chase Budinger (21 pont, 5/8 tripla) és Nikola Pekovics (14 pont, 9 pattanó) is. Derrick Williamsnek (18 pont) ezúttal egy fokkal jobban ment a játék, de még mindig sokat erőlködött az egykori 1/2-es. A vesztesnél Rodney Stuckey (21 pont) volt a legeredményesebb, a többiek szabadnapot vettek ki teljesítményük alapján.

Miami Heat - Washington Wizards 94-101

Kansas City-ben csapott össze a Heat és a Wizards. A Miaminél mindenki bevethető volt, a fővárosiaknál egyelőre továbbra is maródi Nené. Az erőviszonyoknak megfelelően indult a meccs, már az első negyedben show-t csinált a floridai Big3, bár ekkor még csak 6 egységgel vezettek, a második negyed végét nagyon megnyomták, és 14 pontos fórral várhatták a második félidőt. Arra azonban senki, talán még ők sem számítottak, hogy ezen az estén a Wizards kispadja olyan teljesítményt nyújt, amilyet. Martell Webster és Chris Singleton vezetésével a Washington elindult felfelé, és előbb 5 pontra faragták a távolságot, majd a negyedik negyed közepén beérték a bajnokot. A végjáték is jobban sikerült a nagyon fiatal gárda számára, így kisebb meglepetésre diadalmaskodtak. A Heatnél elég sokat játszottak a kezdők, míg a Wizardsnál pont fordítva, de ezúttal a cserejátékosok sokkal hasznosabbak is voltak, mint a kezdőötös tagjai.

Az említett Webster (23 pont) - Singleton (17 pont) duó mellett Jannero Pargo (11 pont, 6 gólpassz) vitte a prímet, de a padról mindenki megtette a magáét, Jan Vesely például hiába szerzett csak 4 pontot (2/6 mezőnyből), mellette leszedett 11 pattanót. A túloldalon Dwyane Wade (23 pont, 7 pattanó) és LeBron James (13 pont, 6 gólpassz, 5 pattanó) is jók voltak, egyikőjük sem erőlködött, de talán túl lazán is vették a dolgot, mindketten elég sok labdát adtak el (4, illetve 5). Mellettük Chris Bosh (18 pont) és Ray Allen (13 pont) volt még kiemelhető.

Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 97-91

Élvezetes, fordulatos meccset játszott egymással a két Los Angeles-i csapat, a Clippers és a Lakers a Staples Centerben. A piros-kéknél volt több hiányzó, nem játszott ugyanis Jamal Crawford, Chris Paul, Lamar Odom és Grant Hill sem az állandó sérült, Chauncey Billups mellett, míg a túloldalon Dwight Howardot és Kobe Bryantet voltak kénytelenek nélkülözni. Szoros első másfél negyedet követően a Clippers a második 12 perc végét nagyon megnyomta, egál állásról elhúztak 9 ponttal. A fordulás után a Lakers azonnal jelezte, itt ma ők nem szeretnének kikapni, egy 13-2-es futással visszavették a vezetést Gasolék, elhúzniuk azonban nem sikerült, a negyedik negyedben pedig a végig bombaformában játszó Eric Bledsoe vezetésével nyertek Vinny Del Negróék. A Clippers pocsékul dobta a hármasokat, ráadásul keveset is, de a gyűrűhöz közelebb jóval hatékonyabbak voltak ellenfelüknél. Paul távollétében Bledsoe volt az ügyeletes alley-oop előkészítő, és a fiatal srácnak sikerült is pótolnia a liga egyik, ha nem a legjobb irányítóját.

Bledsoe (22 pont, 11 gólpassz, 9 labdaszerzés, 5 pattanó) számsora még akkor is elképesztő, ha majdnem 44 percet töltött a parketten, és mezőnyből nem volt túl pontos (7/18). Mellette az előszezonban nagyon jó formát mutató Matt Barnest (18 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) lehet kiemelni, de megtette a magáét Ryan Hollins (11 pont) és Blake Griffin (15 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) is. A túloldalon hatan is elérték a 10 pontot, de kiemelkedő teljesítmény, vezér nem volt náluk. Pau Gasol (17 pont, 8 pattanó) lett a legeredményesebb, Metta World Peace (13 pont) és Robert Sacre (13 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda) álltak mögötte a sorban.