LeBron extrája és a három hosszabbítás

11 találkozót rendeztek meg ma, akadtak elképesztő egyéni teljesítmények is, mint LeBron James zsinórban(!) szerzett 17 pontja a végjátékban vagy Al Jefferson hihetetlen dupla duplája. Utóbbinak volt ideje összeszedni a fantasztikus számokat, hiszen csapata három hosszabbítást játszott a Dallas ellen. Nézzük, hogyan alakultak az éjjeli összecsapások!

UTAH JAZZ - DALLAS MAVERICKS 123-121 – háromszori hosszabbítás után

Hihetetlen meccset játszottak a felek. Már az utolsó(nak gondolt) játékrészben is 9 pontos hátrányból egyenlített ki az előző este Los Angelesben hosszabbítást játszó címvédő, ahol elsősorban Dirk Nowitzki és Jason Terry villogott. A rendes játékidő végén Nowitzki kihagyta a győztes kosarat, az első hosszabbítás végén viszont ő egyenlített ki. A második ráadás végén ismét ő volt a főszereplő, ám ekkor eladta a labdát, így jöhetett a 3. hosszabbítás, ahol már a pihentebb Jazz diktálta a tempót. Ennek ellenére a Dallas megint kihúzhatta volna döntetlenre, ám az utolsó 10 másodpercben Jason Terry és Nowitzki keze is megremegett a triplavonal mögül. A túloldalon Al Jefferson brutális dupla-duplával (28 pont, 26 lepattanó) jelentkezett, de a teljes kezdőötöst dicséret illeti, hiszen 106 (!) pontot szórtak. A Dallas ezzel nem közeledett hozzá, hanem bekerült a veszélyzónába, míg a Jazz ismét egy győzelemre van a playoffot jelentő 8. helytől.

A Jazz legjobb dobói: Jefferson 28, Hayward 24, D. Harris 23, Millsap 16

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 40, Terry 27, V. Carter 18, D. West 16

LOS ANGELES CLIPPERS - OKLAHOMA CITY THUNDER 92-77

A rangadón a Thunder közel 10 ponttal vezetett két negyed után, a második félidőben azonban kártyavárként omlott össze a vendégek játéka, mindössze 25 pontra voltak képesek. Russell Westbrook, az OKC irányítója talán leggyengébb meccsét játszotta idén, és mellette sem Kevin Durant, sem James Harden nem sziporkázott – ilyen esetekben borítékolható a vereség. A túloldalon Chis Paul 10 gólpassza mellett ki kell emelnünk az összesen 32 pontot szóró Foye - Young párost és Blake Griffint: az erőcsatár 17 pontja és 11 pattanója mellé 6 gólpasszt (!) és 4 blokkot tett a közösbe.

A Clippers legjobb dobói: Young 19, Griffin 17, Foye 13, Paul 12.

A Thunder legjobb dobói: Durant 24, Ibaka-Harden 12-12, Westbrook 9.

HOUSTON ROCKETS - DENVER NUGGETS 102–105

Azok után, hogy tegnap Denverben nyert a Nuggets a Rockets ellen, most a houstoniak otthonában is sikerült triumfálnia a Karl-tanítványoknak. Noha Wilson Chandler megint nem állhatott rendelkezésre, az Afflalo, Lawson, Harrington trió ellenállhatatlan volt, a hazaiaknál pedig csak Scola kihagyott dobásán múlt, hogy nem túlóráztak a felek.

A Rockets legjobb dobói: Dragic, Parsons 21-21, Scola 14

A Nuggets legjobb dobói: Afflalo 26, Lawson 25, Harrington 15

ORLANDO MAGIC - PHILADELPHIA 76ERS 113–100

Dwight Howard és Glen Davis nélkül is simán verte a Magic a Sixerst, ami azért sokat elmond a philadelphiaiak jelenlegi állapotáról. Doug Collins már mindennel próbálkozik, most például a rotáción szűkített, de ez sem jött be, érdekes mód, a legjobb centerei nélkül felálló floridaiak ellen Spencer Hawes például elsősorban a gólpasszok kiosztásában jeleskedett (9 assziszt) és nem pedig a lepattanó szerzésben (6 lepattanó). A 26-ot szóró Ryan Anderson kezd magára találni, ez pedig most elég is volt a társak hathatós segítségével ötvözve.

A Magic legjobb dobói: R. Anderson 26, Redick 18, J. Richardson 17

A 76ers legjobb dobói: Holiday 18, L. Williams, T. Young, Iguodala 15-15

CHICAGO BULLS - WASHINGTON WIZARDS 84–87

A nap legnagyobb meglepetése egyértelműen a Wizards chicagói győzelme, még akkor is, ha tudjuk: Derrick Rose ma megint nem játszott a Bullsban. CJ Watsonnak ami bement a Heat ellen, az kimaradt ezen a derbin, így a 21 pontos, 13 lepattanós dupla duplája mellé 5 blokkot is kiosztó Seraphin vezette Washington egy óriási skalpot gyűjtött be.

A Bulls legjobb dobói: Hamilton 22, CJ Watson 17, Boozer 16

A Wizards legjobb dobói: Seraphin 21, Wall 16, Mo Evans 14

NEW JERSEY NETS - MIAMI HEAT 98–101

Egy picit csalódottak lehettek a nézők, akik jegyet váltotta erre a találkozóra, mikor a feldobásnál sem Dwyane Wade, sem pedig a saját kedvencük, Deron Williams sem futott ki a parkettre, ám végül LeBron James olyan show-t varázsolt a parkettre az utolsó percekben, hogy még a Nets szurkolók is csettintettek! A végül 37 egységig jutó James 17-et szórt csak a záró bő 4 percben, azaz a vendégek összes pontját ebben a szakaszban, ez pedig győzelmet is ért a floridai sztárgárdának.

A Nets legjobb dobói: Humphries 29, M. Brooks 24, G. Green 15

A Heat legjobb dobói: L. James 37, C. Bosh 22, Cole 9

TORONTO RAPTORS - ATLANTA HAWKS 89–109

Tegnap is megmérkőzött ez a két gárda egymással, csak akkor Atlanta volt a helyszín és a Raptors nyert, nem kis meglepetésre. Most viszont vissza tudott vágni a Hawks, a 21 pontos karriercsúccsal jelentkező Ivan Johnson és társai esélyt sem hagytak a hazaiaknak. A vendégeknél egyébként mindenki remekelt, aki egy nappal korábban szürke volt, Teague például 19 pontos, 10 gólpasszos performanszt hozott, Joe Johnson pedig 18-at szórt.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 22, Jam. Johnson 18, A. Anderson 12

A Hawks legjobb dobói: I. Johnson 21, Teague 19, Joe Johnson 18

INDIANA PACERS - MINNESOTA TIMBERWOLVES 111–88

A kelet harmadik pozícióját bebiztosítani igyekvő Pacers földbe döngölte a Love, Rubio, Ridnour és Milcsics nélküli Minnesotát, már az első félidőben 30-as fórban volt a vendéglátó. David West dupla duplázott (22 pont, 10 lepattanó), ahogy Roy Hibbert is (12 pont, 11 lepattanó), de az egész indianai kezdőötös kitett magáért, míg a vendégeknél senki sem hozott igazán átlagon felülit.

A Pacers legjobb dobói: Da. West 22, Granger 19, George 18

A Timberwolves legjobb dobói: Barea 14, Beasley, Derrick Williams 13-13

PHOENIX SUNS - PORTLAND TRAIL BLAZERS 125-107

Talán ők sem hitték volna, hogy sikerül, de a Suns odaért a playoff-ot jelentő 8. helyre. Steve Nash 13 gólpasszt osztott ki, és pontszerzésben ugyan nem villogott az irányító, de megtették helyette mások: összesen hat Suns-játékos jutott el legalább 12 pontig. Ezt a támadójátékot kevesen tudják ellensúlyozni, a Portlandnek sem sikerült – igaz a vendégek már erőteljesen pihentetnek, négy olyan játékos is kezdett, akik amúgy nem szoktak. Ennek fényében a 107 pont szép teljesítmény.

A Suns legjobb dobói: Gortat 20, Frye 19, Dudley 18, S. Brown 16.

A Trail Blazers legjobb dobói: Hickson, Ja Crawford 22-22, Matthews 19, Babbitt 18.

CHARLOTTE BOBCATS - NEW ORLEANS HORNETS 67–75

Kétség sem férhet hozzá, az idény legszínvonaltalanabb találkozóját vívta meg a két Főcsoport legrosszabb gárdája, volt olyan negyed, amikor összesen 20(!) pontot értek el a felek közös erővel. Itt nemhogy a vesztes, még a győztes sem jöhetett le emelt fővel a parkettről, hiszen az Eric Gordont pihentető Hornets – írd és mondd – 33,8 százalékos mezőnyözéssel és 9,1 százalékos triplázással nyert meccset idegenben!

A Bobcats legjobb dobói: Henderson 27, K. Walkers 14, T. Thomas, D. Brown 7-7

A Hornets legjobb dobói: Vasquez 20, Landry 14, Belinelli 13

GOLDEN STATE WARRIORS - SAN ANTONIO SPURS 99-120

Három meccses szériát kezdett meg a Spurs, és az elsőt könnyedén húzta be: a három sztár (Duncan, Parker, Ginobili) egyike sem töltött 15 percnél többet a parketten. A vendégek simán győztek: félidőben 70-49-re vezettek, a kispadról összesen 71 (…) pont érkezett. A túloldalon a kisebb sérülése miatt kiültetett David Lee hiányában a fiatal Klay Thompson és Nate Robinson parádézott, de ez is csak arra volt elég, hogy tartsák a lépést a Spurs cseréivel.

A Warriors legjobb dobói: N. Robinson 30, K. Thompson 29, D. Wright 17.

A Spurs legjobb dobói: G. Neal 17, Splitter 15, Duncan 13.

A nap hőse: LeBron James, aki a végjátékban zsinórban szerzett 17 pontjával gyakorlatilag egyedül nyerte meg a meccset a Heatnek New Jerseyben.

A nap lúzere: A Charlotte Bobcats, mely ha nem nyer több meccset az idényben, akkor a liga történetének legrosszabbja lehet, ma például a másik Főcsoport sereghajtója ellen sikerült hazai pályán 67 dobott ponttal kikapniuk Paul Silas tanítványainak…