Listavezetők fekete napja

A Thunder és a Bulls is érthetetlen kudarcokat szenvedett el, ráadásul otthon. A Chicago a harmatgyenge Portlandtől kap ki hazai pályán, az OKC-t pedig a San Antonio lepte meg, de nagyon. Az öregnek titulált csapatok és sztárok előretörnek, és találhatunk olyan párosításokat, melyekre előzetesen ránézve azt gondolná az ember, hogy semmi érdekes nem sülhet ki belőlük, mégis elképesztő végjátékokkal értek csak véget. Nézzük, mit érdemes tudnunk a legutóbbi játéknap eseményeiről!

Oklahoma City Thunder–San Antonio Spurs 105–114

A Nyugati Főcsoport két legjobb mérlegével rendelkező csapata vívott meg egymással Oklahoma Cityben, és az idősebb húzóemberekkel rendelkező texasiak már 63 – 36-ra(!) is vezettek a nagyszünet előtt, ezzel gyakorlatilag sokkolva a mostanság egyre bizonytalanabbul szereplő Thundert. A 12 pontos, 12 lepattanót megkaparintó és még 6 blokkot is kiosztó Serge Ibaka viszont adott egy kis extra keménységet övéinek védekezésben, a 36 pontos Westbrook pedig elindult és hátára kapta a hazaiakat, ám végül csak látótávolságon belül sikerült érni, a nagyon jól játszó Duncan (16 pont, 19 lepattanó, 5 blokk) és az idei legkiemelkedőbb produkcióját bemutató Blair (22 pont, 11 lepattanó), illetve a ponterősen kosarazó hátvédsor (Parker 25 pont, Green 21 pont, Leonard 15 pont) kézben tartotta az eseményeket a hajrában is. Stephen Jackson még nem állhatott Popovich mester rendelkezésére, de a Spurs így is hősies diadalt aratott és már csak két győzelemnyire van attól, hogy letaszítsa Nyugat első helyéről az OKC-t.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 36, Durant 25, Harden 19

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 25, Blair 22, D. Green 21


Chicago Bulls–Portland Trail Blazers 89–100

Az újonc vezetőedző, a mindössze 34 esztendős Canales mester bemutatkozása igen impozánsra sikeredett, hiszen a játékoscserék után igencsak megcsappanó játékoskeret a sok idegenbeli szenvedés után két vállra fektette a ligaelsőt... A Derrick Rose nélkül felálló Chicago szenvedett, de sokáig vezetett, ám a harmadik etap végétől egészen a lefújásig Aldridge és társai diktálták a tempót. A Bulls általában nem szokott rosszul teljesíteni idén vezére nélkül sem, ám ma nagy volt a fejetlenség a hazaiaknál, teljesen megérdemelt a Portland győzelme.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 22, Deng 19, Noah 12

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 21, Matthews 18, Felton 16


Philadelphia 76ers–Miami Heat 78–84

A 29 pontos LeBron James fémjelezte Heat zsinórban 4 meccsét elbukta saját otthonától távol, de Philadelphiában a harmadik negyedben már úgy festett, hogy akár ki is ütheti a hazaiakat a floridai sztárgárda. Végül egy nagy rohammal még izgalmassá is tudták tenni a végjátékot Even Turnerék, ám összességében egyértelmű sikert aratott a Miami. A hazaiaknál nagyon hiányzott az újra sérültlistára kerülő Spencer Hawes, bár a Sixers így is 54 – 42-re hozta a lepattanóharcot. A philadelphiaiak nagy szerencséje, hogy a Boston nem tudta eddig maximálisan kihasználni gyengélkedésüket, hamarosan elveszíthetik csoportbeli elsőségüket, onnantól pedig sokkal rosszabb pozícióért kell majd küzdeniük, mint a mostani keleti 4. hely.

A 76ers legjobb dobói: Turner 13, L. Williams 12, Iguodala 11

A Heat legjobb dobói: L. James 29, Wade 12, Haslem, Chalmers, Bosh 10-10


New York Knicks–Indiana Pacers 115–100

A Nagy Almában továbbra is minden klappol, mióta Mike D'Antoni felállt a vezetőedzői székből, ezen az estén a jóval előrébb álló Pacersnek nem adott esélyt a Knicks. Üröm az örömben, hogy Baron Davis, akivel kapcsolatban már többen azt rebesgették, hogy Mike Woodson regnálása alatt visszakerül a kezdőbe Lin helyére, ezen a találkozón lesérült. A Carmelo Anthony-féle vagy a Jeremy Lin show most elmaradt, ellenben szép kis csapatteljesítményt hozva diadalmaskodott a New York.

A Knicks legjobb dobói: JR Smith, T. Chandler 16-16, Lin 13

A Pacers legjobb dobói: Collison 15, AJ Price 14, D. Jones 13


Los Angeles Lakers–Minnesota Timberwolves 97–92

7 ponttal és 5 gólpasszal mutatkozott be a Lakers értékes szerzeménye, Ramon Sessions, de most még nem ő, hanem a 28-at szóró Kobe Bryant és a kispadról beállva 17 egységig jutó Matt Barnes voltak a kulcsemberek ezen a derbin. Andrew Bynumnak sokáig nem ment a kosárszerzés, de a végére ő is összehozott egy 15 pontos, 14 lepattanós performanszt, a hazaiak pedig végig uralták a játékot és megérdemelten nyertek a Rubio nélküli Timberwolves ellen. Kevin Love 27 pontos, 15 lepattanós dupla duplát tudott felmutatni, de ez Pekovics (20 pont, 12 lepattanó) hatékony palánkalatti játékával együtt is kevés volt ezen az estén.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 28, Barnes, P. Gasol 17-17, A. Bynum 15

A Timberwolves legjobbjai: Love 27, Pekovics 20, Ridnour, Webster 12-12


Sacramento Kings–Boston Celtics 120–95

Az ember azt hinné, hogy a kisebb meglepetésre teljes mértékben együtt tartott Boston Celtics lendületből elveri idegenben a Tyreke Evans nélkül felálló Sacramentót, de ehhez képest Doc Rivers tanítványainak második félidejére nem nagyon van magyarázat. Az első 24 percben is hullámzott a játék, de addig legalább csak 3 ponttal tartott előrébb a 36-ot szóró Marcus Thornton húzta Kings, a fordulás után viszont egy 15 – 1-es rohammal gyakorlatilag le is rendezte a meccset a vendéglátó. A 21 pontja mellé 15 lepattanót is begyűjtő Jason Thompson is főszerepet játszott abban, hogy a Kings 45 – 28 arányban nyerte a lepattanócsatát, ami önmagában is döntő tényező lehetett volna.

A Kings legjobb dobói: M. Thornton 36, J. Thompson 21, Cousins 20

A Celtics legjobb dobói: R. Allen 26, Pierce 19, Bass 16


Golden State Warriors–Milwaukee Bucks 98–120

Hogyan is írhatott volna az élet más forgatókönyvet, minthogy az egész eddigi pályafutását a Warriorsnál töltő Monta Ellis éppen Oaklandben mutatkozzon be új csapatában, a Milwaukee-ban?! Ha már arra járt, akkor óriás ovációt kapott és ő szerezte a találkozó első kosarát is, végül 18 pontig jutva vezette diadalra a vendégeket. A hazaiaknál még nem léphetett pályára a két szerzemény, Andrew Bogut és Richard Jefferson, előbbi ráadásul még mindig sérült. Nem volt hadra fogható Ilyasova sem a keletieknél, de úgy fest, teljesen mindegy Scott Skiles-nak, hogy ki a kezdő 4-es, illetve 5-ös, Luc Mbah a Moute 22 ponttal és 17 lepattanóval élete meccsét játszotta. Egy másik ex-Warrior, Mike Dunleavy is szépen nosztalgiázott, ő 24 egységnyit rámolt be egykori klubjának.

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 22, K. Thompson 19, D. Wright 16

A Bucks legjobb dobói: Dunleavy 24, Mbah a Moute 22, Ellis 18


Memphis Grizzlies–Toronto Raptors 110–114 – hosszabbítás után

A játéknap kétségtelenül legelképesztőbb meccsét Memphisben vívták meg, ahol Zach Randolph és Rudy Gay együttes visszatérésének estéjén szinte mindenki sima hazai diadalt várt volna. Ám a 28-at szóró Jerryd Bayless szépen kihasználta, hogy a sérült Jose Calderon helyén annyit játszhat, amennyit csak bír, no meg a pad végéről előkerült Gary Forbesról is kiderült, hogy képes 20 pontot dobni. Rudy Gay így is majdnem hős lett, a rendes játékidő vége előtt egy triplával visszahozta a reményeket, majd egy rontott Forbes büntető után betalált még egyszer távolról, így jöhetett a hosszabbítás! Az extra perceket viszont több hibával is győztesen hozta le a Raptors, ezzel a nap egyik legnagyobb meglepetését szolgáltatva a Portlandé mellett. Randolph egyébként csereként állt be három hónapos kényszerpihenője után és 25 pontjával, valamint 9 lepattanójával azt mutatta, hogy mára kutya baja. Más kérdés, hogy a Grizzlies így is belefutott egy kellemetlen vereségbe.

A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 28, Gay 26, Z. Randolph 25

A Raptors legjobb dobói: Bayless 28, Forbes 20, DeRozan, Bargnani 18-18

 

Phoenix Suns–Detroit Pistons 109–101

Bármennyi kritikus harsogta, hogy az idősödő csapatok számára majd nem terem babér ebben a szezonban, a Phoenix Suns is egy igazi klasszikus ellenpélda. A tegnap még pihentetett Steve Nash 17 gólpasszos idénycsúcs-beállítással tért vissza, az arizonaiak pedig megnyerték három nap alatt a harmadik meccsüket is. A 23-at dobó Dudley mellet szépen eloszlottak a hazai pontok, a vendégeknél a Stuckey – Knight páros emelkedett ki, de ma nem volt sok szerencséje a végjátékban a Pistonsnak. A Phoenix elérte az 50 százalékos mutatót ezzel a sikerével.

A Suns legjobb dobói: Dudley 23, Gortat 16, Frye 15

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 23, Knight 17, Prince, Maxiell 12-12



Orlando Magic–New Jersey Nets 86–70

Óriási ováció és szeretet fogadta a nemrég „hűségnyilatkozatot tevő”, s ez által az idényt biztosan Orlandóban befejező Dwight Howard, majd 18 pontot szórva győzelemre is vezette a floridaiakat éppen az ellen a gárda ellen, mellyel a legtöbbet hozták szóba a cserepletykák alkalmával. A Nets Deron Williams, Brook Lopez és az újonan megszerzett Gerald Wallace nélkül állt fel, s így természetesen csak asszisztálni tudott a Magic-show-hoz.

A Magic legjobb dobói: D. Howard 18, Nelson, G. Davis 13-13, R. Anderson 12

A Nets legjobb dobói: G. Green 14, Stevenson 11, J. Williams 10



Atlanta Hawks–Washington Wizards 102–88

A Hawks is együtt maradt, Joe Johnsonnak és társainak pedig egy ilyen emelkedett hangulatú estén nem is lehetett nehéz dolga a back-to-back érkező fővárosiakkal. Az atlantaiak hosszú idegenbeli túráról tértek haza, a vendégek pedig még nem számíthattak az új szerzeményre, Nenére. Johnson 34 pontja, valamint Smith 23-as performansza megspékelve Pachulia hasznosságával (10 pont, 10 lepattanó, 7 gólpassz) győzelmet ért a vendéglátóknak.

A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 34, Josh Smith 23, Teague 14

A Wizards legjobb dobói: Booker 18, Wall 14, Mason jr. 12


A nap hőse: Monta Ellis, aki azonnal visszatért egykori sikerei helyszínére immáron a Bucks játékosaként és 18 pontot szórva jelentős szerepet vállalt a régi társak elleni győzelemben.

A nap lúzere: Mike Conley, aki eladott egy kulcsfontosságú labdát a hosszabbításban, majd mínusz 3-nál két büntetőt is elhibázott 3 lehetőségéből.

A nap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus