Másodszorra is életben maradt a Celtics és a Rockets!

Igen érdekes játéknapon van túl a mezőny az észak-amerikai profi kosárlabdaliga rájátszásának első körében, ahol az ötödik mérkőzéseknél tartanak a csapatok. Bár a papírforma azt sugallta, hogy mára virradóra a Boston és a Houston is kiesik, mindkét gárda meggyőző idegenbeli győzelmet aratott. Kevin Garnett és társai New Yorkban folytatták, amit három nappal korábban hazai környezetben elkezdtek, a Knicks pedig JR Smith-szel a sorban sem tudott ellenállni, a Rockets diadala pedig talán még nagyobb szenzáció, hiszen a Thunder ellen Jeremy Lin nélkül is célba értek James Hardenék, így hazai környezeteben akár egyenlíthetnek is, hasonlóan a keleti hetedik kiemelthez. Az Indiana viszont nem remegett meg saját közönsége előtt és újra a maga javára fordította a párharcot, s egy sikernyire került a továbbjutástól. Nézzük, hogyan alakultak az egyes összecsapások!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

New York Knicks(2.) - Boston Celtics(7.) 86 - 92

Miután 11-0-ával kezdett a Knicks nem sokan hihettek abban, hogy a bostoniakban ma lehet elég erő és elszántság egy újabb diadalhoz, amivel életben maradna a Celtics, ám az első hat mezőnykísérletét elrontó Paul Pierce (16 pont, 8-ból 4 tripla) és a szezont kis túlzással csak legutóbb elkezdő Jason Terry (17 pont, 9-ből 5 tripla) még időben ébredtek és a második negyedben az ő vezetésükkel abszolút átvette a játék irányítását a Rivers-legénység, mely a fordulást követően meglépett hét ponttal, s onnantól már nem is nagyon nézett vissza. Carmelo Anthony (24-ből 8) rengeteget vállalt, de a középső két negyedben leradírozta őt a pályáról a Celtics védelme, s hiába lett 22 ponttal csapata legjobbja, sem ő, sem pedig a 21-et szóró Raymond Felton nem tudta igazán vezérként vinni a hátán a New Yorkot ezen a derbin.

A Knicks ugyan kapott 14 pontot az Év Hatodik Emberétől, JR Smith-től, ám túl későn érkezett már a kosáreső, addigra ugyanis a Boston 15 ponttal meglépett és rendezett csapatvédekezésének köszönhetően 5 pontnál közelebb egyszer sem engedte ellenfelét, mely innentől akár bajban is lehet, hiszen a hatodik derbit Jeff Greenék otthonában rendezik két nap múlva. Az NBA történelmében még soha sem fordított egy gárda sem 0-3-as hátrányból, ám a zöldek úgy fest, hogy megtalálták azt a játékukat, amivel hatékonyak tudnak lenni.

A Knicks legjobb dobói: Anthony 22, Felton 21, JR Smith 14

A Celtics legjobb dobói: J. Green 18, Terry, Bass 17-17

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állás: 3 - 2 a Knicks javára.

 

Indiana Pacers(3.) - Atlanta Hawks(6.) 106 - 83

A Pacers képes volt a ritmusváltásra, pedig Atlantában kétszer is simán kapitulált a harmadik kiemelt. A recept megint egyszerűnek bizonyult: a Smith (14 pont, 16-ból 5 mezőnyből), Horford (14 pont, 14-ből 5 mezőnyből) párost sikerült támadásban elég alaposan kibillenteni az egyensúlyból, West (24 pont) és George (21 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) pedig termelték a pontokat. Extraként George Hill (15 pont, 10 gólpassz) nagy fölénnyel nyerte a Jeff Teague (7 pont, 16-ból 3 mezőnyből, 5 gólpassz) elleni párharcot, kérdések így nem is maradtak a hajrára, megint fölényesen diadalmaskodott az aktuálisan otthon játszó gárda, így mehetnek vissza a felek Atlantába, ahol ha tud változtatni a sormintán az Indiana, akkor le is zárhatja a párharcot.

A Pacers legjobb dobói: Da. West 24, George 21, Hibbert 18

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith, Horford 14-14, D. Harris 13

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 2 a Pacers javára.

 

Oklahoma City Thunder(1.) - Houston Rockets(8.) 100 - 107

Úgy tűnik, mégsem lesz olyan sima az átállás a Thunder számára Russell Westbrook kiesése után, a Rockets viszont egész egyszerűen más csapat lett, mióta Patrick Beverley (14 pont, 8 lepattanó) is kezdőként fut ki a parkettre. James Harden az első hét(!) triplakísérletét értékesítette egykori csapata csarnokában, végül 31 pontot szórva vitte be a célba a nyolcadik kiemeltet, mely Jeremy Lint ráadásul ma sem tudta nevezni a találkozóra sérülés miatt. A harmadik etapban 37 pontot termelt a Rockets és kis túlzással el is döntötte az összecsapást, onnan már csak nagyon nehezen tudott visszakapaszkodni a 36-ot dobó Kevin Durant húzta vendéglátó.

Reggie Jackson (20 pont, 3 gólpassz) remekül szállt be ma is Westbrook helyén kezdőként, ám őt és a már említett Durantet leszámítva egyedül Serge Ibaka (14 pont, 9 lepattanó) dicsérhető a Brooks-tanítványok közül, ráadásul a hazaiak mestere elég rosszt húzott a center, Asik (21 pont, 18-ból 13 büntető, 11 lepattanó) faultolásával. Egyöntetű vélemény, hogy Westbrook távolléte mellett a fiatal szakvezető megfelelő reakcióinak hiánya miatt bukott el ma az OKC, mely visszaengedte a párharcba a Houstont. Legközelebb Texasban találkoznak a felek, ahol könnyen elképzelhető, hogy egalizál is az eddig meccsről meccsre jobban teljesítő McHale-legénység.

A Thunder legjobb dobói: Durant 36, R. Jackson 20, Ibaka 14

A Rockets legjobb dobói: Harden 31, Asik 21, Garcia 18

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 2 a Thunder javára.

 

A nap hőse: James Harden, aki végre próféta lett egykori hazájában - 31 pontot szórt 16-ból 10-es mezőnyözéssel, valamint 7 értékesített triplával Oklahoma Cityben és életben tartotta a Houston reményeit.

A nap lúzere: Scott Brooks, aki szinte csak rossz döntéseket hozott a Rockets elleni találkozón, s nem tudott befolyással lenni a csapata számára negatívan alakuló dolgokra ezen az estén sem.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus