Megállíthatatlan a Memphis

A Los Angeles Lakers csak nagyon nehezen, de nyert a nyugati sereghajtónál Kobe Bryant nélkül, a Memphis pedig elintézte a Clipperst is, miután a liga krémjét már móresre tanította az utóbbi napokban, illetve megszakadt az idény leghosszabb győzelmi sorozata is. Jöjjön a nap összefoglalója – benne sok-sok érdekességgel!

MEMPHIS GRIZZLIES - LOS ANGELES CLIPPERS 94–85

Tony Allen személyében újabb fontos láncszeme hiányzik a Memphis-gépezetnek immáron több, mint egy hete, de a Grizzlies a liga egyik legjobb védője nélkül is parádézik. A közvetlen riválisnak számító Los Angeles-iek javuló formát mutattak mostanság, így komoly fegyvertény, hogy végig vezetve, minőségi játékkal tudta Hollins mester legénysége két vállra fektetni Del Negro tanítványait. Hat hazai játékos jutott 10 pont fölé, míg a másik oldalon a rotáció is nagyon leszűkült erre az ütközetre, félelmetesen erősnek látszik a kulcsembereit végre szépen beépítő Memphis.

A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 18, Gay 16, Conley, Mayo 13-13

A Clippers legjobb dobói: Paul 21, Griffin 19, D. Jordan 14

NEW ORLEANS HORNETS - LOS ANGELES LAKERS 91–93

Kobe Bryant ezt a találkozót is kihagyta, de a többször is hátrányba kerülő Lakers végül remek utolsó negyedének köszönhetően megnyerte a nyugati utolsó elleni meccsét. Ramon Sessions (17 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz) minőségi irányítójátékot mutatott be, Pau Gasol és Andrew Bynum pedig szokásukhoz híven uralták a festéket. Ezzel együtt Belinelli és Landry nagyon szépen tolták a Hornets szekerét, s Metta World Peace érthetetlenül kapkodó bedobása után majdnem lehetett is esélye a hazaiaknak, de végül Jason Smith nem tudta összeszedni az ajándéklabdát, győzött a Lakers!

A Hornets legjobb dobói: Landry, Belinelli 20-20, Vasquez 18

A Lakers legjobb dobói: P. Gasol 25, A. Bynum 18, Sessions 17

 

UTAH JAZZ - SAN ANTONIO SPURS 91–84

Megszakadt a liga idei leghosszabb veretlenségi sorozata, hiszen a Spurs kikapott Salt Lake Cityben 11 győzelem után, de azért érdemes hozzátenni, hogy Popovich mester pihentette ezen a találkozón a Parker, Ginobili, Duncan triót és még így is sokáig győztesnek tűnt a San Antonio. Végül Devin Harris kulcsfontosságú találataival fordított és nyert a Jazz, mely nagyon szeretne idén rájátszásba jutni.

A Jazz legjobb dobói: D. Harris 25, Millsap 18, Hayward 16

A Spurs legjobb dobói: Neal, Splitter 14-14, Blair 13

 

ORLANDO MAGIC - DETROIT PISTONS 119–89

Nem a texasi nagy trió volt az egyedüli fontos hiányzó ezen a játéknapon, a floridai gárdában Hedo Turkoglu mellett Dwight Howard sem léphetett pályára az est folyamán, ám a Rodney Stuckey-t korán elvesztő Pistons nem tudta feltartóztatni a Magicet. Davis kezdőként kivirágzott, bizonyította ezt ma is, 16 pontos, 16 lepattanós dupla duplával rukkolt ki, továbbá Redick is él az extra lehetőséggel, ő 20-at szórt, kiváló dobószázalékokkal. Kezd kilábalni a gödörből az Orlando.

A Magic legjobb dobói: J. Richardson 22, Redick 20, Nelson 18

A Pistons legjobb dobói: Prince 21, B. Gordon 11, Villanueva 10

 

INDIANA PACERS - TORONTO RAPTORS 103–98

Igencsak élesedik a harc a playoff kiemelésekért, úgyhogy a jelenleg harmadik helyen álló új keleti hatalom, a Pacers sem teheti meg, hogy hazai pályán kapjon ki egy gyengébb ellenféltől. A Bargnani és Bayless távollétében a 14 gólpasszos Calderon irányítójátékára és a Keliza – Anderson páros ponterősségére építve viszont rendesen megnehezítette Grangerék dolgát. Hibbert időközben kidőlt, de később visszatért és fontos szerepet játszott a győzelem kicsikarásában, ahogy a sérült Collison posztján egyesben használt George Hill is (18 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz).

A Pacers legjobb dobói: Granger, Ge. Hill 18-18, George 15

A Raptors legjobb dobói: Kleiza 18, A. Anderson 17, A. Johnson 16

 

MILWAUKEE BUCKS - OKLAHOMA CITY THUNDER 89–109

Nagy pofonba szaladt bele hazai környezetben a jelenleg 9. legjobb mérleggel rendelkező keleti alakulat, a Milwaukee. A múlthéten három meccset is zsinórban elvesztő Thunder nem engedhette meg magának, hogy most is bukjon. A 26 pontos Westbrook és a 7(!) labdát szerző Sefolosha voltak a sima győzelem legfőbb letéteményesei, de ne feledkezzünk meg Ibaka újabb 5 blokkos performanszáról sem. A hazaiak teljesen sansztalanok voltak az által, hogy a palánk alatt dominált az OKC.

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 18, Gooden 14, Jennings 13

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 26, Durant 19, Harden 16

 

MINNESOTA TIMBERWOLVES - PHOENIX SUNS 90–114

Zúg lefelé a lejtőn a nagyon tartalékos Minnesota, immáron hat vereséget számlál Love-ék negatív sorozata. Az egyre szebb mérleget magáénak tudó Phoenix a 21-et szóró újonc, Markieff Morris vezetésével diadalmaskodott végig vezetve, a vendéglátóknál csak Love (25 pont, 13 lepattanó) volt igazán kiemelkedő, Ridnour és Rubio nagyon hiányzik a playoffról immáron biztosan lemaradó kiscsapatnak.

A Timberwolves legjobb dobói: Love 25, Barea 16, Beasley 12

A Suns legjobb dobói: Mark. Morris 21, S. Brown 17, Nash, Telfair 14-14

 

DENVER NUGGETS - GOLDEN STATE WARRIORS 123–84

Nem csak kidőlők és neves hiányzók voltak ezen az estén, hanem egy nagy visszatérő is, Danilo Gallinari a kezdőcsapat tagjaként 15 ponttal jelentkezett egy hónapnyi kényszerpihenő után, vele együtt hét denveri érte el a 10 pontos határt. Közülük élete meccsét játszotta a zöldfülű Faried, 27 egysége és 17 lepattanója fantasztikus, amekkora akarattal ezt összehozta az pedig példaértékű.

A Nuggets legjobb dobói: Faried 27, Gallinari, Afflalo 15-15

A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 17, Robinson 16, D. Lee 10

 

PORTLAND TRAIL BLAZERS - HOUSTON ROCKETS 89–94

A visszatérő Kyle Lowry-val úgy fest, hogy a liga egyik, ha nem a legjobb egy csapaton belüli irányítópárosát tudhatja magáénak a Rockets. A texasiak megállíthatatlanul robognak a rájátszás felé, a szlovén kisembernek (22 pont, 7 gólpassz, 3 szerzett labda) ma is elévülhetetlen érdemei voltak a győzelemben, ahogy az egyelőre csereként érkező Lowry-nak is (13 pont). A 20-ig jutó Aldridge húzta oregoniaknak voltak jó periódusai, de a végjátékban jobban koncentrált a Rockets.

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 20, J. Crawford 18, Felton 14

A Rockets legjobb dobói: Dragic 22, Lowry 13, Scola, C. Lee 12-12

 

CHARLOTTE BOBCATS - WASHINGTON WIZARDS 85–113

Ez lenne a kiesési rangadó, ha az NBA nem franchise alapon, állandó csapatokkal működne… A 66 pontot a közösbe tevő fővárosi cseresor a liga sereghajtójának otthonában fölényes győzelmet aratott, sokat elmond a viszonyokról, hogy John Wallnak csak osztogatnia kellett (12 gólpassz, 2 pont) és így is 113 egységig jutott a Wizards az Augustin, Reggie Williams páros nélkül kiálló Charlotte ellen.

A Bobcats legjobb dobói: Maggette 23, K. Walker 16, Henderson 12

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 20, C. Martin 19, J. Singleton 18

 

A nap hőse: Kenneth Faried. A Denver újonca 27 pontos, 17 lepattanós dupla duplával vezette győzelemre csapatát – nem rossz egy igazi „melóstól”.

A nap lúzere: Ron Artest (Metta World Peace), aki mindent megtett az utolsó támadásnál azért, hogy kikapjon a Lakers, de csapata szerencséjére ezt nem tudta kihasználni a Hornets.

Napi Top 10:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus