NBA Summer League - Orlando 4. nap, Utah 2. nap

Orlandóban a negyedik, Utah-ban pedig a második napot rendezték a nyári ligában - Russ Smith hős lett, Okaforék ezúttal nyertek.

Orlando Summer League, 4. nap
Memphis Grizzlies - Orlando Blue 73-71 kétszeri hosszabbítás után

Az Orlando az első negyedben nagyon jól játszott, 27-19-re nyerték ezt a szakaszt, a harmadik felvonásban azonban elolvadt előnyük. Az utolsó két percre még 8 pontos előnnyel fordultak (61-69), viszont többek között Russ Smith 5 pontjának és 26 másodperccel a vége előtt dobott triplájának köszönhetően egyenlített a Memphis. Az első 2 perces ráadásban 1-1 dupla esett, majd a második hosszabbításban újfent Smith talált be, ezzel a két ponttal nyert végül a Grizzlies.

A győztesnél Smith (20 pont, 9/12 mezőny) mellett az ex-Albás Tony Croker (12 pont, 4/11) volt a legjobb, a többiek gyengén dobtak. A túloldalon Aaron Gordon most kevésbé volt hatékony, mint az eddigiek során, de így is kiemelkedett (22 pont, 8/19 mezőny, 3/5 tripla, 7 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda, 3 blokk). Mario Hezonja és Elfrid Payton sem léptek most pályára.

A Grizzlies legjobb dobói: Smith 20/6, Adams 15, Crocker 12/3.
Az Orlando Blue legjobb dobói: Gordon 22/9, Crawford 9/3, Marble 8/6.

Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 64-55

Egy elég alacsony színvonalú összecsapáson nagyon hullámzó volt a játék. A Hornets a második negyedben 7 ponttal elhúzott, előnyük a harmadik felvonás végére elolvadt, a negyedik játékrészt viszont megint nagyon megnyerték, így húzták be a győzelmet.

Frank Kaminsky (11 pont, 4/11 mezőny, 6 pattanó) ezúttal kicsit háttérbe szorult Brian Qvale (10 pont, 12 pattanó, 3 blokk, 5 eladott labda), Aaron Harrison (11 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 2 blokk), illetve Troy Daniels (16 pont, 4/6 tripla, 14 pattanó) mögött - utóbbi láthatóan szeretne kettes poszton rotációba kerülni a Hornetsnél. A túloldal pocsékul játszott, Rondae Hollis-Jefferson láthatatlan volt (2 pont, 3 pattanó, 3 szerzett labda) és Markel Brown is csak a három hármasának örülhetett (12 pont, 3/10 mezőny, 3/4 tripla).

A Hornets legjobb dobói: Daniels 16/12, Kaminsky 11, Aaron Harrison 11/3.
A Nets legjobb dobói: Brown 12/9, Simmons 11/3.

Los Angeles Clippers - Oklahoma City Thunder 80-63

Gyakorlatilag az első negyedtől kezdve végig előnyben, jobban játszott a Clippers, tükörsimán nyerték meg az összecsapást. A Los Angeles-ieknél a két nagycsapatban is érdekelt, CJ Wilcox (22 pont, 7/17 mezőny, 4/8 tripla), illetve Branden Dawson (14 pont, 7/14 mezőny, 11 pattanó, 4 szerzett labda) voltak a legjobbak. A másik oldalon Mitch McGarynek ezúttal nem ment a játéko (7 pont, 5 pattanó), Dakari Johnson viszont dupla-duplát ért el (10 pont, 10 pattanó, 4 eladott labda).

A Clippers legjobb dobói: Wilcox 22/12, Dawson 14, Wolters 12/6.
A Thunder legjobb dobói: Gaines 12/9, Johnson, Christon 10-10.

Utah Summer League, 2. nap
Philadelphia Sixers - Boston Celtics 76-62

A Boston az első negyedet még négy ponttal megnyerte, aztán a Sixers a félidőben már 1 egységgel jobban állt, aztán pedig sokkal jobbak voltak a Celticsnél. Jahlil Okafor ezúttal sem volt a leghatékonyabb (13 pont, 5/12 mezőny, 9 pattanó, 4 eladott labda, 3/6 büntető), Jerami Grant (12 pont, 4/4 mezőny, 1/1 tripla, 3/4 büntető) és Furkan Aldemir (11 pont, 3/5 tripla, 14 pattanó, 3 blokk) viszont borzasztóan hasznosan játszottak, nagyrészt nekik köszönhető a siker - a második körben húzott Richaun Holmes (13 pont, 5/12 mezőny, 8 pattanó) is egészen jól szerepelt.

A túloldalon Marcus Smart nem játszott, Terry Rozier sem volt kifejezetten jó (14 pont, 4/11 mezőny), a többi érdekes fiatal - RJ Hunter (17 és fél perc, 0 pont, 0/3 tripla), James Young (9 pont, 2/11 mezőny, 1/7 tripla) és Jordan Mickey (4 pont, 1/7 mezőny) - viszont terített betli volt, nagyon nem ment a játék a Celticsnek.

A Sixers legjobb dobói: Holmes, McRae 13/3-13/3, Okafor 13.
A Celtics legjobb dobói: Rozier 14, Fair 10, Young 9/3.

Utah Jazz - San Antonio Spurs 72-70

Végig jobban állt a Spurs, miután az első negyedben előnyt szereztek, de az utolsó felvonásban mindössze 6 pontot dobtak, az utolsó 2 perc 20 másodpercben egyik csapat sem talált be, így tudott nyerni a Utah. A Jazznél nem lépett pályára az előző meccsen bokasérülést szenvedő Dante Exum, Rodney Hood (18 pont, 8/14 mezőny, 5 pattanó) viszont most is jó volt. A túloldalon sem sok embert lehet kiemelni, viszont a legfontosabbat, a már szerződéssel rendelkező, tavaly draftolt Kyle Andersont igen (25 pont, 8/14 mezőny, 1/1 tripla, 8/9 büntető, 8 pattanó), akinél csak az 5 eladott labda rondít bele az összképbe.

A Jazz legjobb dobói: Hood 18, Johnson 10/6, Motum 10/3.
A Spurs legjobb dobói: Anderson 25/3, Graham 17/3, Bertans 8/6.