NBA Summer League: 14-15. nap, Las Vegas

Szombat este és vasárnap hajnalban a negyeddöntőket, míg ma éjjel a két elődöntőt rendezték a Las Vegas-i nyári ligában. Jonas Valanciunas hiányát azonnal megérezte a Raptors, nekik a legjobb nyolc azonnal végállomást is jelentett a litván center távoztával. A D-Ligás csapat meseszerű tornájának is megálljt parancsoltak, ahogyan Lakers sem tudott továbbmenni a 4-ből. A döntőben - amelyre magyar idő szerint pontosan éjfélkor kerül majd sor -, a két legjobb, legkiegyensúlyozottabb csapat találkozik majd: a Phoenix Suns és a Golden State Warriors.

Negyeddöntők, 2013. 07. 20, szombat

Cleveland Cavaliers - Miami Heat 76-82

A viszonylag szoros végeredmény ellenére nagyon sima meccsen nyertek a floridaiak. Első negyedben szerzett öt pontos előnyüket folyamatosan növelték, és a második félidő nagy részében ez a távolság 10 pont fölött mozgott. A végén kozmetikázott a Tyler Zellert és Dion Waiterst is nélkülöző Cavs, de ez komolyabb eredményre nem volt elég. A Miaminél öten értek el 12 vagy 13 pontot, közülük Damion James (12 pont, 10 pattanó) és Jarvis Varnado (13 pont, 12 pattanó) ért el dupla-duplát. A túloldalon Justin Harper (21 pont), Jermaine Taylor (20 pont) és Cory Higgins (17 pont) kiemelkedtek, de túl sok segítséget nem kaptak a többiektől, így gyakorlatilag nem sok esélyük volt a továbbjutásra.

Phoenix Suns - Toronto Raptors 103-98

Nyári ligás meccshez képest elképesztően pontgazdag találkozót játszott egymással a két fél. Az első negyedben villámrajtot vett a Suns, és végig ebből az előnyéből élt. A Raptors többször is visszajött 3-4 pontra - már a második, aztán később a harmadik negyedben is -, de a vezetést átvenni nem tudták, Jonas Valanciunas hiánya nagyon érződött a festékvédekezésben, végül pedig nem nagy különbséggel, de kikaptak. A kanadaiaknál Quincy Acy (28 pont, 10 pattanó) és a nemrég szerződtetett irányító, Dwight Buycks (28 pont) vitték a prímet, de ezen a napon kevesek voltak a két Morris - Marcus (23 pont, 6 pattanó) és Markieff (16 pont, 5 pattanó) -, Archie Goodwin (22 pont) és Dionte Christmas (15 pont, 5 pattanó) négyes ellen.

D-Liga Válogatott - Charlotte Bobcats 75-85

Nem túl fordulatos találkozón nyert az összes komolyabb játékosát pihentető Charlotte. Nem játszott Cody Zeller, Michael Kidd-Gilchrist, Jeff Taylor és Bismack Biyombo sem, ennek ellenére rögtön az első negyedben kiépítettek egy komolyabb előnyt. A harmadik negyedben még megpróbált visszakapaszkodni a D-Ligásokból összeverbuvált alakulat, de nem sikerült közelebb kerülniük, sőt, tovább nőtt a differencia. A vesztesnél négyen jutottak 10 pont fölé, de senki nem szárnyalta túl a 12-t, nem nagyon ment a játék senkinek, míg a túloldalon Abdul Gaddy (17 pont) és Jamie Skeen (12 pont, 11 pattanó) vitték a prímet, de Jerome Dyson (12 pont, 5 gólpassz) és Troy Daniels (13 pont) sem játszottak rosszul.

Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 83-77

A nap legjobb meccsét vívta egymással a Warriors és a Lakers, már ha az izgalmakat, fordulatokat nézzük. Az elején fej-fej mellett haladtak egymás mellett a felek, majd a második negyedet 10 egységgel nyerte a Los Angeles. Még mielőtt azonban meglepetés lehetett volna, reagált a Warriors és többek között egy 16-4-es rohamnak köszönhetően fordítottak is. A végén még volt esélye egyenlíteni a Lakersnek, de az egyébként kitűnően játszó Lester Hudson (18 pont) kihagyta az egyenlítő triplát, a Warriors mehetett az elődöntőbe. Az oaklandieknél Kent Bazemore (26 pont) vitte megint a hátán a csapatot, de nagyon jó volt a Szolnoki Olajnál anno próbajátékon megbukó Cameron Jones (18 pont) is. Draymond Greennek (12 pont, 11 pattanó, 5/18 mezőnyből) megint nem ment a dobás, de összességében hasznosan kosarazott. A túloldalon Hudson mellett Elias Harris (17 pont) és Marcus Landry (14 pont) voltak a legjobbak.

Elődöntők, 2013. 07. 21., vasárnap

Phoenix Suns - Miami Heat 91-89

Nagyon jó meccset játszott egymással a két együttes, bár a félidőben messze nem így nézett ki a dolog, hiszen egy nagyon egyoldalú első két negyedet követően 14 ponttal vezetett a Phoenix. Kicsit mintha már el is hitték volna, hogy megvan a találkozó, de a Heat nem adta fel, és kevesebb mint 4 perccel a vége előtt James Nunally (24 pont) triplájával át is vették a vezetést (83-84). A végén 89-89-nél fél perc volt hátra, Markieff Morris (10 pont, 7 pattanó) pedig beizmozta magát a palánk alá, duplája sikeres volt, a túloldalon pedig már nem sikerült kosarat szerezni, így végül nyert a Suns. A Miaminél Nunally mellett James Ennis (25 pont, 9 pattanó) és DJ Kennedy (18 pont, 6 pattanó) nyújtottak nagyon jó teljesítményt, míg a döntőbe jutó Arizonaiaknál PJ Tucker (19 pont) volt a legeredményesebb Marcus Morris (17 pont) mellett, Markieff Morris mellett pedig még ketten értek el 10 egységet, így sikerült nyerniük.

Golden State Warriors - Charlotte Bobcats 75-67

Ugyanúgy indult ez a találkozó is, mint a másik elődöntő, hiszen az első félidőben csak a Warriors volt a pályán, az első két negyedet 6-6 egységgel nyerték, így nyugodtan várhatták a folytatást. Ők is kiengedtek a harmadik negyedben, de még mielőtt nagyobb lett volna a gond, újra feljebb kapcsoltak, és simán nyertek a legjobbjait újfent csak pihentető Charlotte-iak ellen. A Warriorsnál megint a Cameron Jones (16 pont), Draymond Green (15 pont, 12 pattanó), Kent Bazemore (13 pont) trió vezette a többieket - bár ezúttal James Southerland (11 pont, 3/3 tripla, 5 pattanó) is kifejezetten hasznos volt. A túloldalon senkinek nem ment igazán a dobás, Deron Washington (12 pont) és Brandon Triche (13 pont, 5 pattanó) legalább a büntetőket jól harcolták ki és értékesítették.

Döntő: 2013. 07. 22., kedd, 00:00 (magyar idő szerint)