NBA Summer League: 9. nap, Las Vegas

Andrew Goudelock 30 pont felett, a Bulls talált egy tüzért a padra? A Spursben a tengerentúliak muzsikáltak jól. Ben McLemore még mindig nagyon hullámzó a Kingsben, Cody Zeller viszont egyre jobban belelendül a Bobcatsben. Austin Rivers meccset nyert, de a vesztes Cavsben örülhetnek, hogy Tyler Zeller remekül dolgozik. A Suns tetemes hátrányból fordított. Shabazz Muhammad újabb lehangoló meccse. A Lakers megtáltosodott, a Clippersben Reggie Bullockot nagyon megfogták.

Charlotte Bobcats – New York Knicks 84-71

MKG ismét háttérbe szorult a 24 óra leforgása alatt második győzelmét begyűjtő Bobcatsben, így könnyen kitalálható, hogy ismét Jeff Taylor és Cody Zeller vitték a prímet. A nagy elánnal játszó magasember ismét dupla duplát szállított (18 pont 11-ből 7 mezőnyből, 10 lepattanó), míg a kiscsatár a találkozó legkiemelkedőbb játékát hozva 20 ponttal (14-ből 6 mezőnyből, 10-ből 7 büntető), és 4 szerzett labdával zárt. CJ Leslie ponttermése nem ért sokat a New Yorknak, mivel 15 egységét 40%-os mezőnymutatóval hozta össze, továbbá elszórt 5 labdát. A gárdából egyedül Terrence Jennings ért el 50%-nál jobb dobáshatékonyságot (9-ből 5), 10 ponttal zárt, így sansza nem lehetett a győzelemre a 32 személyi hibát vétő, összességében 34%-kal célzó Knicksnek.

New Orleans Pelicans – Cleveland Cavaliers 66-62

Történelmi esemény szemtanúi lehetettek azok a szerencsések, aki megtekintették a Pelicans és a Cavs ütközetét. Austin Rivers (13 pont, 12-ből 5 mezőnyből) ugyanis mérkőzést nyert csapatának! Két perccel a lefújás előtt egálra álltak a felek, ám jött a tavalyi évben csalódást keltő Rivers és fél perc leforgása alatt két kosarat szerezve lehozta a találkozót a New Orleansnak, mely az ohióiakkal megegyező mérleggel, 2-1-el áll. A másodéves játékoson kívül Darius Miller, Roberts és a dupla duplát teljesítő Lance Thomas (14 pont, 5-ből 5 mezőnyből, 10 lepattanó) is eljutott tíz pontig. A Cavsnél Waiters (16 pont, 16-ból 5 mezőny, 5 eladott labda) próbálta húzni az övéit, ám a végjátékban fontos dobást hibázott, mely kudarchoz vezetett. Tyler Zeller ismét dupla duplázott (14 pont, 12 lepattanó), ám az újonc Felix csak 4 pontra (8-ból 2 mezőnyből) volt képes.

Phoenix Suns – Minnesota Timberwolves 91-89

Látványos meccset vívott egymással a két gárda, pedig a félidőben nem számíthattunk arra, hogy izgalmas lesz a hátralévő két negyed. Ugyanis a Suns 24 pontos hátrányba került, ám a folyamatos felzárkózás útját követve, pont akkor érték utol a T’wolvest, amikor kellett. A Wolves hiába dobta 50%-os precizitással a triplákat, 15 kihagyott büntetőjük és második félidei összeomlásuk a találkozóba került. Robbie Hummel vitte a prímet 18 pontjával (18 pont, 8-ból 6 mezőny), nyomába csak McCamey (13 pont, 7-ből 5 mezőnyből) tudott felérni. Muhammad csupán 8 pontot tudott felmutatni. Bő egy perccel a lefújás előtt még tartott a korábbi előny, de két triplával kiegyenlített a Suns - ám még maradt sansza a győzelemre a Minynek, labdavesztés lett az akció vége. 3,3 másodpercről indult az óra, Marcus Morris (15 pont, 14-ből 5 mezőny) kapta a labdát, elvállata két emberről a középtávolit, mely gyűrűbe hullt, s győzelmet ért a Phoenixnek. Markieff Morris lett a mérkőzés legeredményesebbje (22 pont, 9-ből 7 mezőnyből, 6 lepattanó), Archie Goodwin pedig a találkozó csalódása, 19 perc alatt 2 pont, 4 falt, 5 eladott labda érkezett tőle.

Los Angeles Lakers – Los Angeles Clippers 77-65

Nehéz úgy meccset nyerni, hogy ha a csapatod egyik legjobbja, jelen esetben Reggie Bullock csak kínok-kínjával tudja elérni a tíz pontot (12 pont, 16-ból 5 mezőnyből), s rajta kívül csak hárman érnek 6 (!) pont fölé. Pedig a félidőben mindössze két pontos hátrányban volt a Clippers, ám jött a harmadik negyed, ahol mindössze 9 pontra voltak képesek, mely döntőnek bizonyult a találkozó végkimenetének szempontjából. A Lakers kezdője tarolt, 61 pontot szereztek az összesen dobott 77-ből. Landry (16 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) és Harris (12 pont, 4 lepattanó, 2-2 gólpassz, szerzett labda) mellett Lester Hudson teljesített jól, ugyanis a hátvéd 13 pontja mellé lekapott 9 lepattanót, kiosztott 4 gólpasszt és 1 blokkot.

Golden State Warriors – Sacramento Kings 80-66

A Harcosok menedzsmentje 14 játékost küldött parkettre, közülük a Bazemore, Green, Clark trió nyújtott jó teljesítményt, rajtuk kívül más GSW játékos nem is tudott elérni két számjegyű ponttermésig. A tavaly jobbára törölközőlengető szerepkörben tetszelgő Bazemore 15 pontot, 6 lepattanót, 5-5 gólpasszt és eladott labdát, Green 18, míg Clark 14 pontot jegyzett. A Kingsnél csak a két újonc mutatott értékelhető játékot, ennek tükrében a 14 pontos kudarc még hízelgő is lehet a sacramentói gárda számára. A Ben McLemore-Ray McCallum duóból utóbbi a mérkőzés legeredményesebb játékosaként szerepelt, 23 pontig (10-ből 7 mezőnyből, 12-ből 9 büntető), és 6 szerzett labdáig jutott, míg McLemore 14 pontját 12-ből 4 mezőnyözéssel hozta össze, mivel nagyon nem sültek a triplái (1/7).

Atlanta Hawks – San Antonio Spurs 87-96

John Jenkins (15 pont, 15-ből 4 mezőnyből, 5 eladott labda), Schröder (8 pont, 8-ből 2 mezőny, 6 fault, 3 eladott labda) és a kispad gyengélkedését nem bírta el a Hawks, bár így is meccsben tudtak lenni a texasziakkal. Köszönhetően Mike Scottnak, aki úgy jutott el 27 pontig, hogy mind a 13 büntetőjét helyére küldte, mezőnyből pedig 17-ből 7-es mutatót produkált. Scott játéka azonban sokat nem ért a győzelem kérdésének szempontjából, ugyanis a Spursznél a De Colo (19 pont, 12-ből 8 mezőny, 8 gólpassz, 2 szerzett labda), Denmon (14 pont, 4 gólpassz), Baynes (19 pont, 15 lepattanó), Thomas (17 pont, 15-ből 7 mezőny) kvartett olyan precízen muzsikált, hogy Summer League ide, szerződésért küzdő játékosok oda, alaposan meglepték a civilben üldögélő szakembereket.

Denver Nuggets – Chicago Bulls 81-93

A Chicago szinte kispad nélkül gyalulta le a Denvert, ami úgy nem hat meglepetésként, ha látjuk milyen teljesítményeket hoztak a Bikák játékosai. A D-League legutóbbi MVP-je, Andrew Goudelock a játéknap, valamint az idei las vegasi Summer League sorozat legponterősebb játékával rukkolt ki, három elhibázott dobással ért el 31 pontig (13-ból 10 mezőny, 6-ból 5 tripla). Kiemelkedőt nyújtott Malcolm Thomas, aki SL rekordnak számító 22 lepattanót gyűjtött be 13 pontja mellé. Erik Murphy (18 pont, 10-ből 7 mezőny, 5-ből 4 tripla) alapozta meg a Bulls komolyabb vezetését, bár úgy nem nehéz, ha olyan személyzet van mellette, mint Marquis Teague, (15 pont) aki 7 gólpasszal szolgálta ki társait. A Nuggetsből Evan Fournier (20 pont, 15-ből 7 mezőny) jó dobóformát mutatott, ám teljesítményét a korábban említett játékosok kissé elhomályosították, bár performansza bíztató a továbbiakra nézve. Két éve magyar válogatott kapcsán felmerült Luke Harangody neve, nos a korábbi Cavs játékos alig húsz perc alatt a denveriek második legjobbja lett, 17 ponttal (9-ből 6 mezőnyből) és 7 lepattanóval.