Nyeretlenül zárta az előszezont a Lakers

Négy meccsel folytatódott az NBA előszezonja, a Boston után több csapat is befejezte ma a felkészülési meccseket. A Lakers - bár semmit nem jelentenek ezek a találkozók a végelszámolás szempontjából - a becsületéért is küzdött San Diegóban az ellen a Kings ellen, akik már kétszer is megtréfálták őket az utóbbi pár napban. A Clippers Denverbe látogatott egy, a szezonban várhatóan nyugati rangadóként kezelt felállás előjátékaként. A Jazz otthonában a Blazers próbált meg meglepetést szerezni, míg a Charlotte vendége a jól kezdő, de az utóbbi időben igencsak fejetlenül játszó Bucks volt.

 

 

Chalotte Bobcats - Milwaukee Bucks 90-100

Charlotte-ban csapott össze Bobcats és a Bucks. Kis változás volt a hazaiaknál. Egyrészt nem lépett pályára Tyrus Thomas, másrészt Michael Kidd-Gilchrist kikerült a kezdőből, helyét Gerald Henderson vette át, aki 1-gyel fentebb csúszott a pozíciókat tekintve, és Ramon Sessions érkezett az ő helyére, small-ballban kezdett tehát a Bobcats. A túloldalon a szokásos lista, John Henson és Luc Mbah a Moute mellett Drew Goodent sem vetették be. A meccs aztán jóval jobban indult a hazaiak számára. Szoros első negyedet követően a félidő előtt megléptek ellenfelüktől és már 12 egységgel mentek a nagyszünetben. Fordulás után is övék volt a kezdeményezés, 20 játékperccel a vége előtt 71-51-nél 20-szal is vezettek, úgyhogy volt lehetőségük begyakorolni a kőkemény tankolást, ami sikerült is. Innentől kezdve ugyanis 49 pontot kaptak a lefújásig, míg cserébe mindössze 19-et dobtak, így egy két és fél negyedig agyondominált mérkőzést buktak el a végén, méghozzá egészen simán.

A győztesnél Tobias Harris (18 pont) és Mike Dunleavy Jr. (17 pont) voltak a legeredményesebbek, de dicsérni lehet Doron Lambet (12 pont) és Ekpe Udoh-t (11 pont, 7 pattanó) is. Akiket semmiképp sem, azok az ászok: a Brandon Jennings - Monta Ellis - Ersan Ilyasova trió összesen 16 pontig jutott, 33 mezőnykísérletükből mindössze 6 volt sikeres (fejenként 2-2). A török legalább leszedett 7 pattanót és kiosztott 6 gólpasszt, de a két hátvéd teljesítménye kritikán aluli volt, egy nem túl erős ellenféllel szemben. A túloldalon Kemba Walker (20 pont, 7 gólpassz) vitte a prímet, de hasznos volt Brendan Haywood is (8 pont, 13 pattanó). A többiek közepes, gyenge vagy kifejezetten láthatatlan produkciót nyújtottak.

Utah Jazz - Portland TrailBlazers 97-91

Mormonföldre látogatott a Blazers, hogy az előszezont ezzel a találkozóval befejező Utah pályáján győzzön. A nap legjobb meccsét láthatta a kilátogató 18000 néző, hiszen az összecsapás végig kiélezett, szoros küzdelmet hozott, egyik fél oldalára sem volt nagyobb különbség, szinte végig 2-4 pontot belül mozgott a differencia, hol itt, hol ott volt az előny (17-szer volt döntetlen állás, 31-szer változott a vezető csapat kiléte). A Portlandnél a nem létező pad miatt elég sokat játszott a kezdő, JJ Hicksont leszámítva 33 perc fölött volt mindenki, míg a hazaik jóval többet tudtak rotálni minőségi padjuknak köszönhetően (pedig Jeremy Evans és Mo Williams nem is játszottak). A mérkőzés az utolsó negyed derekán dőlt el, ekkor 78-77-es vendég vezetést követően három Jazz kosár született megválaszolatlanul, a kialakult 5 pontos előny pedig elég is volt ahhoz, hogy ezzel jól gazdálkodva behúzzák a meccset. A Utah ezzel 5-3-as mérleggel zárta a felkészülést.

A hazaiaknál három magasember volt a legjobb. A két legeredményesebb Enes Kanter (21 pont, 12 pattanó) és Derrick Favors (21 pont, 6 pattanó) lettek, előbbi bombaformában kezdi meg a szezont a mostanában látottak alapján. Mellettük Al Jefferson (15 pont, 9 pattanó) az, akit lehet dicsérni, de igazából a két fiatal teljesítménye volt kiugró. A túloldalon Wesley Matthews (24 pont), LaMarcus Aldridge (19 pont, 11 pattanó) és Nicolas Batum (17 pont, 10 pattanó) voltak a legjobbak, bár LMA eladott 7 labdát is. Damian Lillard (12 pont, 5 gólpassz, 5 eladott labda) ezúttal visszafogottabb volt, sok hibával (rontott dobás, ellenfélnek ajándékozott labda) játszott.

Los Angeles Lakers - Sacramento Kings 82-94

San Diegóban találkozott egymással a Lakers és a Kings, idei harmadik előszezonmeccse volt ez a két félnek. Az aranysárga-liláknál hiányzott továbbra is Kobe Bryant lábsérülése miatt, míg a túloldalon John Salmons mellett ezúttal Thomas Robinson sem volt a csapattal, Jimmer Fredette pedig nem került pályára. Az összecsapás aztán úgy indult, ahogyan az idén már nem egyszer, nem kétszer a Lakers meccsein, elég komoly hátrányba kerültek Gasolék, 30-18-ra bukták az első negyedet. A második felvonásban aztán visszajöttek, és mindössze egyetlen pont volt a Kings előnye a félidőben, ám fordulás után újra Cousinsék kezében volt a karmesteri pálca, az történt a pályán, amit a lilában játszó sacramentói alakulat akart, így a harmadik negyed végére 17-tel mentek, a negyedikben pedig már 23-mal is vezettek. A végén csak 12-vel győztek, de sikerük egyáltalán nem forgott veszélyben. A Lakers sokkal jobban dobta a triplákat, több pattanót szedett (még ha nem is sokkal) és több büntetőt dobhattak, ám a 21-7-es eladott labda arány miatt a Kings jóval több akciót vezethetett, jobban és többet is dobtak a triplavonalon belülről, ezzel az utolsó játékrész közepére kiütötték ellenfelüket, Mike Brown együttese pedig 0-8-cal zárta az előszezont.

A Sacramentónál DeMarcus Cousins (20 pont, 13 pattanó) és Isaiah Thomas (20 pont) voltak a legjobbak, de ezúttal egészen hasznosan játszott Tyreke Evans is (14 pont, 5 pattanó, 5 gólpassz). A túloldalon a Kobe helyén kezdő Devin Ebanks (14 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda) volt a legeredményesebb, sőt, csak ő érte el a 10 pontot, ez mindent el is mond a Lakers teljesítményéről. Steve Nash-t (6 pont, 3 gólpassz) ezúttal sem erőltették túl, mindössze 15 percet játszott, Dwight Howard (9 pont, 8 pattanó, 5 eladott labda) pedig faultproblémákkal küzdött, nagyon gyorsan összeütögette magának a személyi hibákat.

Denver Nuggets - Los Angeles Clippers 94-106

Két nyugati topcsapat csapott össze Denverben, a Clippers és a Nuggets. A vendégeknél a Billups - Hill - Odom trió volt harcképtelen, míg a hazaiaknak Wilson Chandlert kellett nélkülözniük. Az első negyed még olyan volt, mint egy igazi rangadó, fej-fej mellett haladtak a felek, aztán a második 12 perc már majdnem mészárlásba ment át, ugyanis a negyed felénél már 50-33-ra vezetett Vinny Del Negro gárdája. Innen még volt visszaút George Karléknak, 6 pontra zárkóztak a nagyszünet előtt, ám fordulás után megint beindult a Clippers, pillanatok alatt 15 pontosra tornászták fórjukat, ami a felvonás végére 18 egység lett, innen pedig már nem tudott visszakapaszkodni a hazai együttes, a vártnál simábban nyertek a vendégek. Sem sokkal több büntetőjét, sem jóval több pattanóját nem tudta kihasználni a Nuggets, elöl pontatlanok voltak, a Los Angeles-iek jobban dobtak mezőnyből és némileg kevesebb eladott labdájuk volt, ezzel nyertek is, 5-3-mal zárták az előszezont.

A győztesnél a Lob City-t gyakorló Chris Paul (10 pont, 12 gólpassz) - Blake Griffin (25 pont, 11 pattanó) duó vitte a prímet, de jó volt Caron Butler (16 pont) és Jamal Crawford is (14 pont). A tegnap sziporkázó Eric Bledsoe ma 10 pontig és 4 pattanóig jutott. A túloldalon Corey Brewer (15 pont) lett a legeredményesebb, de gyengén dobott (6/15), mellette Kosta Koufos (12 pont, 10 pattanó) a hazaiak egyetlen dupla-dupláját szállította, és nagyon hasznos volt JaVale McGee is (13 pont, 8 pattanó, 4 blokk).

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus