Söpört a San Antonio, bajban a Memphis

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 2 találkozó került terítékre és bizony a San Antonio Spurs papírforma-diadala mellett a Los Angeles Clippers, Memphis Grizzlies páros folytatta az első kör legkiélezettebb, legérdekesebb párharcát, mely eldőlni látszik 3-1-es állásnál, de ilyen fordulatos csaták után képtelenség lenne leírni a negyedik kiemeltet. Nézzük, hogyan alakult ez a két derbi!

Utah Jazz (8.)-San Antonio Spurs (1.) 81-87

A Jazz mindent megtett annak érdekében, hogy túlélje ezt a mérkőzést és megszerezze a becsületgyőzelmet, de az sem volt elég a hazaik számára, hogy az extra magas szerkezet, melyben egyszerre kezdett Millsap, Favors és Jefferson, meghozta a várt dominanciát a palánk közelében. 57-43 arányban hozta a lepattanó-csatát a Utah, 39 lecsorgó labda akadt ezen három nagyember kezébe összesen, ám a hihetetlen hatékony texasi kispad (57 pont) hathatós segítségével a negyedik negyed közepére már 21 egységnyi fórban volt a San Antonio.

Onnan még elindult egy elkeseredett rohamra a Jazz, de bebizonyosodott, hogy triplák nélkül nem megy, az egész sorozatban 9(!) hármast értékesítő, ma távolról 13-ból 0-ával(!) záró Corbin-legénység 10 távolit kapott a Spurstől és ez döntött. Egyébként egészen 4 pontra tudta faragni hátrányát a Utah, de Ginobili ekkor lezárta a mérkőzést és a párharcot is, teljesen megérdemelten jutott vesztett meccs nélkül a második körbe a nyugati első és várja a Grizzlies-Clippers párharc győztesét.

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 26, D. Harris 19, Favors 16

A Spurs legjobb dobói: Ginobili 17, Duncan, T. Parker, Neal 11-11

A négy győzelemig tartó párharc győztese: A San Antonio Spurs 4-0-ás összesítéssel

Los Angeles Clippers (5.)-Memphis Grizzlies (4.) 101-97 - hosszabbítás után

Az előzetesen mentálisan erősebbnek hitt Memphis megint szoros végjátékot bukott el, ami egyrészt a nagyszerűen összeálló Clippers érdeme, ám a másik oldalról nézve erős kritika a valamiért Zach Radolph-fal és Rudy Gay-el egyszerre nem olyan jól szereplő Hollins-tanítványokra vetítve. A törött kézzel(!) játszó Caron Butler érdemi segítséget tudott nyújtani a mára gyakorlatilag két fő pontszerzőre leredukálódó hazaiaknak, a 27 pontos, 9 lepattanót szerző, illetve 7 gólpasszt kiosztó Chris Paul mentette meg szokás szerint a meccset, a 30-ig jutó Griffin társaságában bevitte a célba a Los Angeles-ieket az extra percekben, miután nem sikerült lezárnia a találkozót a rendes játékidő végén.

A hajrában semmi sem jött össze a lepattanó-csatát 47-36-ra megnyerő vendégeknek, nagyon úgy fest, hogy a remek csapategység dacára sem fér meg a két dudás egy csárdában, legalábbis a tavaly meccsek sorát eldöntő Randolph eddig alig csinált valamit a szoros végjátékokban, Rudy Gay pedig a sok fontos kosár mellett rengeteget hibázott is, így a Memphis egy vereségre került a kieséstől, ami óriási blama lenne akkor is, ha a 4., illetve az 5. kiemelt csatájáról van szó. Folytatás a Grizzlies otthonában, teljes hazai győzelemkényszerrel.

A Clippers legjobb dobói: Griffin 30, Paul 27, C. Butler 14

A Grizzlies legjobb dobói: Conley 25, Gay 23, Z. Randolph 12

A négy győzelemig tartó párharc állása: 3-1 a Clippers javára

A nap hőse: Chris Paul, mint már oly sokszor, most is megmentette a Clipperst, 27 pont, 9 lepattanó és 7 gólpassz került a neve mellé.

A nap lúzere: A Memphis Grizzlies, mely két egy-egy ponttal elvesztett csata után most hosszabbításban bukott, mindannyiszor előnyből bukta el a végjátékot a negyedik kiemelt.