Summer League: Jaren Jackson Jr. nagy bemutatkozása

Megvolt a Utah-i és a sacramentói nyári ligás tornák első napja, amelyen kiemelkedett a 8 triplát elsüllyesztő 1/4-es, Jaren Jackson Jr., de jól mutatkozott be a Kingsnél Marvin Bagley III is, a magyar-amerikai Jarrod Jones pedig 7 lepattanót szedett - lássuk, mi történt ma hajnalban, és mi a ma éjszakai program.

Utah, 1. nap

Memphis Grizzlies - Atlanta Hawks 103-88

Az első és az utolsó negyedben volt jobb a Grizzlies, amely így végül 15 pontos győzelmet aratott, ám ennél sokkal fontosabb volt a tény, hogy az 1/4-es Jaren Jackson Jr. egészen pazarul mutatkozott be első memphisi találkozóján, hiszen 13 kísérletből 8 triplát elsüllyesztve 29 ponttal zárta az összecsapást. A második kör elején húzott Jevon Carter 10 pontig jutott (5 pattanó, 3 gólpassz), és Kobi Simmons volt Jackson mellett a győztes legjobbja (21 pont). A túloldalon az 1/5-ös Trae Young rengeteget erőlködött elsőre (16 pont, 4/20 mezőny, 1/11 tripla), az első kör végén draftolt Omari Spellman viszont egészen jó volt, pedig a külső dobásai még nem is estek (11 pont, 1/6 tripla, 6 pattanó), a tavalyi első körös John Collins pedig nem akart mindent egyedül megoldani (9 pont, 6 pattanó).

Utah Jazz - San Antonio Spurs 92-76

A Utah az első három negyedben gyakorlatilag végig jobban játszott, 24 ponttal vezetett, és a végére is maradt 16 pont előnyéből. A győztesnél az idei első körös Grayson Allen dobásban nem, minden másban sokat tett hozzá (11 pont, 4/16 mezőny, 8 pattanó, 7 gólpassz), a tavaly húzott Tony Bradley is a jobbak között volt említhető (11 pont, 11 pattanó, 4 blokk), és Georges Niang is hasznosan kosarazott (17 pont, 4 pattanó). A túloldalon a tavaly kiválasztott Derrick White játéka volt meghatározó (22 pont, 9/21 mezőny, 7 pattanó, 6 gólpassz, 4 eladott labda), de az idei első körös Lonnie Walker IV kifejezetten gyenge teljesítményt produkált (7 pont, 3/16 mezőny).

Sacramento, 1. nap

Golden State Warriors - Miami Heat 79-68

Az első negyedet még hozta a Heat, aztán egyre inkább átvette a mérkőzés irányítását a Warriors, és végül nagyobb izgalmak nélkül nyert. A floridaiaknál a rendes szerződést kapó Derrick Jones Jr. volt messze a legjobb (24 pont, 11 pattanó), de a tavalyi első körös Bam Adebayo is dupla-duplázott (14 pont, 14 pattanó, 5 eladott labda), a honosított magyar-amerikai Jarrod Jones pedig pontot ugyan nem szerzett (0/3 mezőny), de volt 7 pattanója. A túloldalon a részlegesen garantált szerződéssel rendelkező Kendrick Nunn volt a legeredményesebb (19 pont, 7/16 mezőny, 11 pattanó) - a két, már a Warriorsnél lévő magasember közül Damian Jones volt a jobb (14 pont, 6 pattanó), Jordan Bell nem volt túl hatékony, még ha sokoldalúan is kosarazott (4 pont, 2/8 mezőny, 0/2 büntető, 5 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda, 4 eladott labda).

Sacramento Kings - Los Angeles Lakers 98-93

Az első negyedben a Lakers, a második félidőben viszont a Kings volt a jobb, amely szoros küzdelmet nyert meg. Az aranysárga-liláknál a fontos játékosok vitték a prímet: a már tavaly is a keretben lévő Josh Hart (23 pont, 4 gólpassz, 5 eladott labda) mellett az idei első körös Moritz Wagner (23 pont, 6/18 mezőny, 2/9 tripla, 7 pattanó) és "Svi" Mykhailiuk (15 pont) voltak a legjobbak. A győztesnél az 1/2-es Marvin Bagley III Jacksonhoz hasonlóan kiváló volt így elsőre (18 pont, 6 pattanó, 3 blokk), de a tavaly előkelő helyen elkelt De'Aaron Fox is villogott (23 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 3 szerzett, 5 eladott labda), Frank Mason talán a legjobb irányító teljesítményt nyújtotta az egész mezőnyt figyelembe véve (16 pont, 9 gólpassz), és Harry Gilest is láthattuk játszani, nem is rosszul (13 pont, 3 pattanó, 4 eladott labda).