Summer League: Másodjára is nyert a Heat-Grizzlies-Wolves trió

Nézzük, hogy mi történt hajnalban az NBA Summer League-jében.

Golden State Warriors - Toronto Raptors 80-71

A Warriors a harmadik negyed vége felé vette a kezébe a meccset, vezetett már 18 ponttal is, a negyedik negyedben pedig már nem forgott veszélyben a győzelme. Egyénileg két játékost emelhetünk ki a gárdánál, Jacob Evans 24 pontot szerzett 8 lepattanóval és 4 gólpasszal, az idei második körben húzott Jordan Poole pedig 21-et szórt, ezúttal elég sokat vállalt - a most draftoltak közül Alen Smailagic kezdőként 6 pontot és 8 lepattanót tett hozzá, Eric Paschall pedig nem játszott. A Toronto oldalán egy játékos emelkedett ki, a már rutinosnak számító Chris Boucher (21 pont, 13 lepattanó) játszott igazán jól, a többiekben nem nagyon volt átütőerő - az idei másodikkörös Dewan Hernandez 5 pontot, 6 lepattanót és 3 gólpasszt jegyzett kezdőként.

A Warriors legjobb dobói: Evans 24/6, Poole 21/6, Wear 8/6
A Raptors legjobb dobói: Boucher 21/6, Loyd 11/3, Walden 8/6, Thomas 8/3

Charlotte Hornets - San Antonio Spurs 96-106

Mindkét oldalon volt több ponterős teljesítmény, a Spursnél viszont külön öröm, hogy éppen azok játszottak jól, akiknek igazán kellett: az idei elsőkörös Keldon Johnson (19 pont, 6/10 mezőnyből) és a másodikkörös Quinndary Weatherspoon (19 pont, 7 lepattanó) is remekelt, mellettük pedig 16 pontot szórt a szintén idei 1/19-es Luka Samanic. A Hornetsnél a nagycsapatból ismert Miles Bridges (23 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Dwayne Bacon (14 pont) mellett az idei másodikkörös Cody Martin (15 pont, 3/5 tripla), valamint a draftolatlan újonc Josh Perkins (14 pont, 5 gólpassz, 4/7 tripla) is jó volt, az 1/12-es PJ Washington viszont nem került pályára.

A Hornets legjobb dobói: Bridges 23/12, Martin 15/9, Perkins 14/12, Bacon 14
A Spurs legjobb dobói: Johnson 19, Weatherspoon 19, Moore 17

Horvátország - Brooklyn Nets 58-74

A Netsnél az idén draftoltak közül Nicolas Claxton negyedóra alatt nem váltotta meg a világot, Jaylen Hands nem is lépett pályára, de a nagycsapatból ismert Rodions Kurucs (15 pont, 6/8 mezőnyből) és Dzanan Musa (15 pont, 7/7 büntető) vezetésével így is magabiztosan nyerni tudott a gárda. Jarrett Allen ezúttal csak 4 pontot szerzett és elég visszafogott volt, de a két említetten felül más sem érte el a tízpontos határt - ezzel együtt csak egyszer ingott meg az együttes, a második negyed végén lefagyott és a harmadik negyedben egy pillanatra hátrányba került, de aztán ismét meglógott húsz ponttal.

Horvátország legjobb dobói: Vrankovic 12, Sakic 11, Cakarun 11
A Nets legjobb dobói: Musa 15/6, Kurucs 15/6, Hill 9/3

Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves 66-90

Sima meccs volt, a Wolves a második negyedtől 20 pont körüli előnyben játszott, a tavalyi 1/20-as Josh Okogie (15 pont, 7 lepattanó, 3 blokk), valamint a tavalyi másodikkörös Keita Bates-Diop (11 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) agresszív játékának köszönhetően - mellettük azért elég sokan tettek hozzá, 40% körül tripláztak, míg az Atlanta közel sem játszott így. A Minnynél az idén draftolt Jaylen Nowell nem lépett pályára, de a Hawksnál sem játszott egyetlen olyan újonc sem, akit kiválasztottak a drafton - náluk a tavalyi 1/30-as Omari Spellman (16 pont, 8 lepattanó, 3 blokk) volt említhető.

A Hawks legjobb dobói: Spellman 16/6, Adams 11, Wimbush 10/3
A Timberwolves legjobb dobói: Okogie 15/6, Bates-Diop 11/6, Terrell 10

Orlando Magic - Denver Nuggets 79-84

Végig a Nuggets vezetett, csak az volt a kérdés, hogy éppen mennyivel, a hajrában aztán közelített a Magic, de fordítani már nem tudott. Az Orlandónál egyetlen idén draftolt játékos sem lépett pályára, sőt, a tavaly draftolt Mo Bamba sem, így csak draftolatlanok alkották a keretet - a 17 pontos Eric McCree mellett Amile Jefferson (13 pont, 9 lepattanó, 4 labdaszerzés) produkált figyelemre érdemes számokat. A Nuggets oldalán szintén nem volt egyetlen idén draftolt (és Michael Porter Jr.) sem, olyanok remekeltek, mint Terence Davis (22 pont, 5/7 tripla), vagy Brandon Goodwin (16 pont, 7 gólpassz), de 10 pont fölé jutott a 2017-ben draftolt Vlatko Cancar is.

A Magic legjobb dobói: McCree 17, Jefferson 13, Jeffries 13/9
A Nuggets legjobb dobói: Davis 22/15, Goodwin 16/3, Cancar 12/6

Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 82-75

A meccs nagy részében a Cavs akarata érvényesült, de voltak futásai a Bullsnak, amelyekkel visszajött, vagy akár a vezetést is átvette - akadt egy ilyen a negyedik negyedben is, de aztán az utolsó percekben megint a Cleveland tudott felülkerekedni. A Chicagónál nem ment a játék az idei 1/7-es Coby White-nak, 15 pontjához 16 mezőnykísérletre volt szüksége, 5 gólpasszára jutott 7 eladott labda, a másodikkörös Daniel Gafford viszont megint egész jól (8 pont, 8 lepattanó) mozgott a palánk alatt - a 18 pontos Mychal Murder tűzereje ezzel együtt is ezúttal kevés volt az üdvösséghez. Pedig a Cavsnél Darius Garland és Kevin Porter Jr. most sem játszott, sőt, Dylan Windler is kiülte a meccset (tehát egyik idei draftolt sem lépett pályára), de Naz Mitrou-Long (21 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz, 3/3 tripla) parádés játékával így is győzni tudtak.

A Cavaliers legjobb dobói: Mitrou-Long 21/9, Wade 11/6, Williams 11
A Bulls legjobb dobói: Mulder 18/9, White 15, Simon 10

Miami Heat - Utah Jazz 93-81

A második negyed elejétől folyamatosan vezetett a Heat, méghozzá masszív különbséggel, volt 19 pont is a gárda előnye és nem rontotta el a mérkőzés végét sem. A floridaiaknál nem dobott jól, de aktív volt az 1/13-as Tyler Herro (16 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 7/18 mezőnyből), ismét remekelt a tavalyi draftolatlan Kendrick Nunn (22 pont, 8 gólpassz), de dominált a nagyoktól is ismert Duncan Robinson (20 pont, 10 lepattanó, 8/13 mezőnyből), így bőven megvolt a szükséges tűzerő kint és bent is. A Jazznél az idén draftoltak közül Oni és Wright-Foreman is kezdett és nem alkotott nagyot, Jarrell Brantley pedig ugyan szintén kezdett, de bő hat perc után combhajlító-sérülés miatt kivált a játékból és már nem is tért vissza.

A Heat legjobb dobói: Nunn 22/6, Robinson 20/6, Herro 16/3
A Jazz legjobb dobói: Reed 14, King 11, Oni 11/9

Phoenix Suns - New York Knicks 105-100 - hosszabbítás után

A rendes játékidő végén egy Brazdeikis-triplával és egy Barrett-blokkal mentett hosszabbításra a New York, a ráadásban viszont pontosabb volt a Suns és a Harper-Rice duó vezetésével megnyerte a mérkőzést. A Knicksnél az újonc 1/3-as RJ Barrett megint pocsékul dobott (3/15 mezőnyből, 8 pont, 10 lepattanó), remekelt viszont a másodikkörös Ignas Brazdeikis (30 pont, 8 lepattanó, 11/19 mezőnyből), illetve a nagyoktól ismert Mitchell Robinson (17 pont, 9 lepattanó, 2 blokk, 7/8 mezőnyből), behintett három triplát a tavalyi 1/9-es Kevin Knox, de most ez sem volt elég a sikerhez. A Sunsnál egyetlen idén draftolt játékos sem szerepelt, de a draftolatlan James Palmer Jr. (23 pont, 4/7 tripla), Jared Harper (19 pont, 4 gólpassz) és Rayvonte Rice (19 pont, 5/10 tripla) pontereje így is többet ért a Knicksénél.

A Suns legjobb dobói: Palmer Jr. 23/12, Harper 19, Rice 19/15
A Knicks legjobb dobói: Brazdeikis 30/9, Robinson 17, Allen 13/3

Portland Trail Blazers - Houston Rockets 97-87

A második negyed elejétől végig 10-15 pont körüli előnyben volt és magabiztosan győzött a Portland, amelyben két tavaly draftolt játékos is parádézott: Gary Trent Jr. 31 pontot és 7/8 triplát bombázott be 6 lepattanóval, 5 gólpasszal, összességében 10/12 jó dobással, míg Anfernee Simons 16 pontig jutott 4/6 sikeres triplával. Ketten szét is dobták a Houstont úgy, hogy az idei 1/26-os Nassir Little csak 7 pontot és 5 lepattanót jegyzett, a nagyok között is számító Skal Labissiere pedig nem került pályára. A Rockets oldalán egyetlen idei draftolt sem szerepelt a keretben, olyanok emelkedtek ki, mint Isaiah Hartenstein (22 pont, 6 lepattanó, 2 labdaszerzés), vagy az idei draftolatlan Chris Clemons (22 pont, 4 labdaszerzés, 5/11 tripla).

A Trail Blazers legjobb dobói: Trent Jr. 31/21, Simons 16/12, Robinson 10/6, Hoard 10
A Rockets legjobb dobói: Hartenstein 22, Clemons 22/15, Clark 11/9, Ponds 11/3

Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies 75-87

A meccs jelentős részében a Grizzlies vezetett, a Clippers csak egyszer, a második negyedben, rövid időre tudott előnybe kerülni. A Memphisnél Grayson Allen (17 pont, 6/14 mezőnyből), Yuta Watanabe (12 pont, 7 lepattanó) és Brandon Clarke (17 pont, 7/11 mezőnyből) emelhető ki, idei draftolt nem szerepelt a csapatban, míg a Clippersnél 19 ponttal, 3/4 triplával jelentkezett az idei első körben húzott center, Mfiondu Kabengele - a másodikkörös Terance Mann hátvédként 14 lepattanót húzott le 4 gólpassz mellett, ő is hasznosnak bizonyult.

A Clippers legjobb dobói: Kabengele 19/9, Robinson 15/3, Gates 11/9
A Grizzlies legjobb dobói: Allen 17, Clarke 17/3, Hannahs 13/6