Szépített a Celtics, nyílt maradt a párharc

A Boston Celtics mentálisan talpra tudott állni a két nappal ezelőtti heroikus csata után elvesztett mérkőzését követően, s ezzel hazai környezetben 2 - 1-re jöttek fel összesítésben Kevin Garnették

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra következett a Keleti Konferencia-döntő harmadik felvonása, amit Bostonban rendeztek meg a Celtics, illetve a Heat részvételével. A második negyedtől végig kényelmes előnyben kosarazó házigazda már 24 ponttal is ment már a negyedik játékrészben, de 8-ra még le tudta faragni a hátrányát a Miami. Összességében megérdemelt győzelmet aratott a kiegészítőemberei által is nagyban támogatott vendéglátó, így a játékvezetésre most csak azért nem lehetett panasz (hasonlóan az első derbihez), mert lényegi különbség volt ma a két gárda közt. Nézzük, hogyan alakult a derbi!

Boston Celtics (4.) - Miami Heat (2.) 101 - 91

Chris Bosh már legalább civilben a helyszínen szoríthatott társainak idegenben is, de ma volt érezhető először, hogy az all-star magasember hiánya miatt alaposan szenved a Miami. Az agresszívabb, élesebb Rivers-legénység az első etapban még nem tudott meglógni, az extra formában pattogtató James (34 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) versenyben tartotta övéit ebben a szakaszban.

A második 12 percben már érdekes változások álltak be a játékban, a Celtics padja, élen a Dooling - Daniels párossal hatalmas többletenergiát hozott a parkettre, ez pedig átlendítette a holtponton a bostoniakat, egy 15 - 0-ás futással mínusz 6-ról plusz 9-es előnybe került a hazai alakulat percek alatt. A floridaiak onnantól kezdve képtelenek voltak átlendülni a holtponton, már 20 felett járt a különbség a nagyszünet után, sőt, a negyedik etap elején 24-gyel tartott előrébb a Celtics.

Hozzá kell tenni, hogy ha azt mondtuk a Miamiban lejátszott derbiknél, hogy megkapta a hazai pályát a Heat vagy annál talán egy kicsit többet is, akkor most itt is minimum véleményes volt a játékvezetői felfogás. Tény, hogy kevesebbet tört a gyűrűre a James - Wade páros a szokásosnál, ami Rondóék védekezését is nagyban dicséri, hiszen nagyon nehéz dobásokba kergették az ellenfél két sztárját, de a két all-star gyakorlatilag egyáltalán nem kapta meg azt az "egészséges védelmet", amit korábban, így fordulhatott elő, hogy Dwyane Wade életében másodszor hozott le büntetőkísérlet nélkül egy rájátszásbeli mérkőzést.

Mivel azonban egy másik szinten kosárlabdázott ma a Celtics, ezért nem döntött az említett tényező, bár a Miami a 24 pontos "égés" után rá tudott még ijeszteni a Bostonra, több alkalommal is 8 pontra szűkítette a távolságot Spoelstra mester csapata. Mike Miller triplái viszont ennél közelebb már nem tudták hozni a vendégeket, az egyaránt 20 pont felett termelő Garnett, Pierce, Rondo trió tagjai mellett a 9 egységig és 5 lepattanóig jutó Marquis Danielst is dicséret illeti a "lóheréseknél". Kulcs volt a lepattanó párharc, amit 44 - 32 arányban hozott a Celtics, illetve a hazai kispad relatív termékenysége (19 pont). Folytatás két nap múlva Bostonban, ahol vagy egyenlít a Celtics, vagy pedig a Heat kerül a továbbjutáshoz.

A Celtics legjobb dobói: Garnett 24, Pierce 23, Rondo 21

A Heat legjobb dobói: L. James 34, Wade 18, Chalmers 14

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2 - 1 a Heat javára

A nap hőse: Kevin Garnett, aki szépen kihasználta, hogy alacsonyabb szerkezettel próbál érvényesülni a Heat, 24 pontos, 11 lepattanós dupla duplája újfent remek, hátán vitte csapatát a veterán ász.

A nap lúzere: Erik Spoelstra, aki rosszul választott szerkezetet, hiszen inkább alacsonyabb felállásban próbálta útját állni a Celtics sikerének, illetve meccselésben is köröket vert rá a rivális vezetőedzője, Doc Rivers.