Szuperrangadók éjszakája

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 12 találkozót rendeztek meg, közte csupa-csupa csemegével. A három kiemelt mérkőzésen igazi riválisok küzdöttek meg egymással, nem akármilyen küzdelmet hozott a Boston és a San Antonio összecsapása, de a Los Angeles-i rangadó után sem lehetett egy rossz szavunk sem. A Miami Heat és az Oklahoma City találkája is érdekes, fordulatos lett, ne is vesztegessük az időt, inkább vágjuk bele a mérkőzések áttekintésébe!

Miami Heat–Oklahoma City Thunder 98–93

A 30 pontos Durant és a 2-vel kevesebbet dobó Westbrook húzta Thunder sokáig győztesnek tűnt a két bajnokesélyesnek titulált, sztárpárosok által vezetett gárdák rangadóján, de a kisebb kihagyás után újra játszó Wade megrázta magát a nagyszünet előtt és visszahozta a floridaiakat. A fordulás után LeBron James is magasabb fordulatszámra kapcsolt, 34 pontjával és 10 gólpasszával újra bizonyított az utóbbi napok kiváló teljesítményei után. Semmit sem ért, hogy 41 – 33-ra megnyerte a lepattanóharcot az OKC, mivel 18 labdát adtak el Scott Brooks fiai a Heat 13 labdavesztésével szemben. A hajrában már nem tudott igazán közel kerülni a vendég alakulat, viszonylag sima lett a vége Miami-szemszögből.

A Heat legjobb dobói: L. James 34, Wade 19, Chalmers 13

A Thunder legjobb dobói: Durant 30, Westbrook 28, Harden 12

Boston Celtics–San Antonio Spurs 86–87

Két idős(ödő) csapat, mely minden várakozást felülmúló formát mutat az utóbbi hetekben, az ő összecsapásuk természetesen minden tekintetben élményszámba ment ezen a játéknapon. A korán 14 pontos előnybe kerülő texasiak azért előbbre tartanak keleti riválisuknál, s ez érezhető is volt a derbi alatt. A jóval több bevethető emberrel rendelkező Spurs viszont nem tudta megtartani előnyét a hajrára, mivel a 17 pontos, 11 gólpasszos dupla duplával előrukkoló Rondo pokoli tempót diktált az utolsó negyedórában és a visszatérő Ray Allen és társai mindig be-be tudtak segíteni egy-egy fontos kosárral. A vezetést ugyan átvette a Celtics, de Matt Bonner kettese után már a vendégek tűntek nyerőnek az utolsó bő fél percben, ám az említett Allen triplája és egy elhibázott San Antonio támadás után volt sansza a hazaiaknak a győzelem kicsikarására, viszont Paul Pierce kihagyta a potenciális meccsnyertes tempót, így már 9-et számlál az újabb hosszú Spurs sikersorozat.

A Celtics legjobb dobói: Bradley 19, Rondo 17, Garnett 16

A Spurs legjobb dobói: D. Green 14, Neal 13, Bonner, T. Parker, Duncan 10-10

Philadelphia 76ers–Toronto Raptors 78–99

A Boston viszont mondhat egy nagy "köszönöm-öt" a Torontónak, mely idegenben verte el az Atlanti Csoport elsőségére szintén esélyes Philadelphiát, ezáltal maradhatott a Keleti Főcsoport 4. pozíciójában a Celtics. A 76ers érthetetlen módon vesztett saját otthonában, gyakorlatilag két emberből állt Doug Collins együttese ezen az estén, csak a 20-20 pontot szerző Brand és Holiday csipkedte magát, mondhatni, lélektelen játékkal bukott el a Philadelphia, mely az utolsó negyedben 7 pontra volt csak képes. A 24-et szóró Bargnani és a 13 gólpasszos Calderon pedig szépen kihasználták a vendéglátók gyengélkedését és behúzták a derbit.

A 76ers legjobb dobói: Brand, Holiday 20-20, Hawes 10

A Raptors legjobb dobói: Bargnani 24, DeRozan 18, A. Anderson 13

Los Angeles Clippers-Los Angeles Lakers 108-113

Nagyszerű játékot és viszonylag szoros csatát hozott a házi rangadó. A Lakersbe visszatért Andrew Bynum, a center nem is sokat tétlenkedett: Kobe Bryanttel karöltve tolták meg a Lakers szekerét. Félidőben 63 pontot szórt a ’vendégcsapat’, ám a Clippers csak a harmadik negyed közepén kezdett leszakadni, köszönhetően Caron Butler jó dobóformájának és Chris Paul nagyszerű játékának (16 gólpassz). Azonban a Lakers az itt megszerzett 11 pontos előnyével jól sáfárkodott – hiába kezdett 8-0-val az utolsó negyedben a Clippers, előbb Bynum, majd Bryant pontjai nem engedték őket előzési távolságba. A szupersztár Blake Griffin játéka annak ellenére kisebb csalódás volt, hogy egy eszméletlenül nagy zsákolást mutatott be Pau Gasolon – ezen az estén nem tudott fáradó csapata élére állni. A presztízsen kívül is jelentős volt a meccs: a Lakers így már két meccsnyi távolságba került a Clipperstől a nyugati 3. helyen - utóbbiaknak igencsak tekintgetniük kell hátrafelé is.

A Clippers legjobb dobói: Butler 28, Paul 22, Griffin 15, N. Young 13

A Lakers legjobb dobói: Bynum 36, Bryant 31, Sessions 16, P. Gasol 12

Milwaukee Bucks–Cleveland Cavaliers 107–98

Kyrie Irving távollétében nem lehetett esélye az amúgy is már erősebb tankolásba kezdő Cavaliersnek a playoff versenyben minden lehetőséget kihasználni igyekvő Bucks otthonában. Monta Ellis kisebb sérülése már a múlté, ezt bizonyítja a Warriorstól megszerzett hátvéd 30 pontos, 8 gólpasszos performanssza. A vendégeknél a 27-et szóró Anthony Parker volt a vezér, s a fiatal Donald Sloan is élt az Irving hiányzása miatt adódó fantasztikus lehetőséggel, 12 ponttal és 8 gólpasszal hálálta meg a bizalmat, de ez édeskevés volt Milwaukee-ban.

A Bucks legjobb dobói: Ellis 30, Jennings 19, Ilyasova 18

A Cavaliers legjobb dobói: A. Parker 27, Jamison 17, T. Thompson, Sloan, Gee 12-12

Washington Wizards–Indiana Pacers 96–109

Jordan Crawford már az első negyedben 4 triplánál tartott, de az ő 28 pontja, valamint Kevin Seraphin 19 pontos karriercsúcsa sem volt elég ahhoz, hogy a fővárosiak fel tudják tartóztatni a már 12 perc után 37 egységnél járó Indianát. A Pacers ezzel tartja harmadik helyét a Keleti Konferenciában, most a 17 pontos, 11 gólpasszos Collison és a 20-ig jutó Granger főszereplésével értek célba győztesen.

A Wizrads legjobb dobói: Jo. Crawford 28, Seraphin 19, Wall 13

A Pacers legjobb dobói: Granger 20, D. Collison 17, Barbosa, Hansborugh 14-14

Atlanta Hawks–Charlotte Bobcats 120–93

Alaposan elverte a tuti keleti utolsó Charlotte-ot az elsőkörös pályaelőnyre hajtó Atlanta, ami elsősorban a Smith, Teague, Green trió ponterősségének, illetve a fantasztikus csapatteljesítménynek volt köszönhető hazai szempontból. A büntetőket majd 90, a ketteseket bő 56, a triplákat pedig 47 százalékkal értékesítette a Hawks, a vendégeknél csak a 21 pontos Kemba Walker és mindig hasznos Gerald Henderso dicsérhető.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 24, W. Green, Teague 17-17

A Bobcats legjobb dobói: K. Walker 21, Henderson 15, Caroll 12

New Orleans Hornets–Denver Nuggets 94–92

Eric Gordon a szezon első két találkozóján még játszott a Hornetsben, azóta viszont végig sérült volt, ám most végre visszatérhetett a társak közé és ha már arra járt, akkor megnyerte a meccset övéinek. 15 pontján túl ő harcolt ki faultot 2 másodperccel a vége előtt egálnál és értékesítette is a büntetőket, a 22 pontos Ty Lawson és társai így lógó orral voltak kénytelenek távozni New Orleansból, ami még visszaüthet a rájátszásért folytatott küzdelemben.

A Hornets legjobb dobói: E. Gordon, Ariza 15-15, Kaman 14

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 22, Afflalo 15, Harrington 14

Dallas Mavericks-Memphis Grizzlies 95-85

Három negyeden keresztül tartotta az egál körüli eredményt a Memphis úgy, hogy igazán kiemelkedő teljesítmény nem akadt a csapatban – az utolsó negyedben azonban egyrészt a Dallas még jobban dobott, mint az előző három negyedben (50 százalékon álltak meg), másrészt ekkor jött ki a vendégeken a fáradtság: a Grizzlies ugyanis harmadik este a harmadik meccsét játszotta. Így is dicséret illeti őket, ám mindez azt is jelenti, hogy nem tudták kihasználni a Clippers vereségét és maradtak az 5. helyen – sőt, a Mavericks egy meccsnyire fel is zárkózott mögéjük.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 23, Marion 16, Teryy 15, D. West 14

A Grizzlies legjobb dobói: Mayo 17, Conley 11, Gasol 10

Minnesota Timberwolves–Golden State Warriors 94–97

Rubio, Ridnour, Beasley és Milicsics távollétében még a Golden State Warriorst sem tudta két vállra fektetni a Timberwolves, pedig Barea sérülése után megint jó formát mutatott (15 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz), Kevin Love pedig 29 egységével és 12 lepattanójával hozta a megszokott szintet, ráadásul még Ellington is betett 17 pontot a közösbe a kispadról érkezvén. A korábban Jeremy Lint is foglalkoztató („elnyomó…”) kaliforniaiaknál folyatódott a Charles Jenkins show, az irányító 19 pontja és 7 gólpassza volt a kulcs a 31 pontos, 8 lepattanós David Lee produkciója mellett.

A Timberwolves legjobb dobói: Love 29, Barea 18, Ellington 17

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 31, Jenkins 19, K. Thompson, R. Jefferson 13-13

Utah Jazz-Phoenix Suns 105-107

Mindkét csapat a playoff-reményei megmaradásáért hajt, így a várt nagy csata nem maradt el. Gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladtak a csapatok: a Sunsban heten (!) értek el 10 pontot, a Jazzben hárman jutottak el 20-ig, a csapatok mindent kiadtak magukból. A végjáték méltó volt a kiélezett csatához: a Jazz két alkalommal is ki tudott egyenlíteni az utolsó percben, ám a végén Steve Nash parádés tempója után már nem maradt idejük egy rendes támadást vezetni – a Phoenix győzelmével leelőzte ellenfelét a táblázaton.

A Jazz legjobb dobói: Millsap 25, Miles 20, Hayward 20, A. Jefferson 16.

A Suns legjobb dobói: Redd 19, Gortat 14, Nash, Frye 13-13

Portland Trail Blazers-New Jersey Nets 101-88

Gerald Wallace három héttel elcserélése után visszatért Portlandbe, de nem igazán tudott segíteni új csapatának (8 pont, 9 lepattanó), melynek vírusos gyomorfertőzés miatt nélkülözie kellett Deron Willams-et. A Nets az első félidőben annak ellenére jól tartotta magát, hogy legnagyobb sztárja hiányzott – a másodikban aztán a jóval erősebb és összeszokottabb kerettel rendelkező Blazers simán hozta az ily módon kötelezővé vált meccset. A hazai gárdában Raymond Felton 1 gólpassz és 2 lepattanó híján tripla-duplát ért el, míg a túloldalon a kispadról érkező 55 pont is kevés volt.

A Trail Blazers legjobb dobói: Aldridge 24, Batum 20, JJ Hickson 18

A Nets legjobb dobói: Humphries 21, Morrow, G. Green 20-20

A nap hőse: Eric Gordon, aki hosszú kihagyás után győzelemre vezette a New Orleanst, méghozzá két fontos büntetővel és 15 dobott ponttal.

A nap lúzere: A Boston Celtics, melynek lett volna esélye megnyerni a San Antonio Spurs elleni csatát 14 pontos hátrány után is, de mínusz 1-nél megint jött a mindenféle kreativitást nélkülöző Pierce-féle egy-egy, ami nem végződött kosárral