Újabb NBA csapat bukott el a Barca ellen

Négy találkozót rendeztek ma az előszezonban. Befejeződött az NBA Europe Live Tour, melynek keretein belül a Dallas Mavericks próbálkozott a tegnapi estéig két NBA csapatot is legyőző Barcelona stadionjában, és bukott el legnagyobb ásza, Dirk Nowitzki nélkül. A Milwaukee első összecsapását vívta, és simán ütötte el az eddig pocsék teljesítményt nyújtó Clevelandet. A Chicago Bulls is bemutatkozott, ők otthon fogadták a Memphis Grizzliest, és Derrick Rose ide vagy oda, sikerrel vették az akadályt. A nap utolsó meccsén helyreállt a világ rendje, a Charlotte Bobcats nem tudott két mérkőzést nyerni zsinórban (még ha csak előszezonról van is szó), New Orleansban kaptak ki.

Barcelona - Dallas Mavericks 99-85

Dirk Nowitzki egy kisebb vérömlennyel a térdében érkezett meg Spanyolországba Berlinből, úgyhogy nem kockáztatták a játékát, nem lépett pályára a német csillag. Meg is látszott ez a Mavericks játékán, főleg támadásban, ám az első félidő így is kiegyenlített, szoros játékot hozott. A harmadik negyedben aztán a Barca nagyon összekapta magát támadásban, a vendégek pedig - ha lehet - még gyengébbek voltak elöl, teljesen kilátástalan játékot mutattak legtöbbször, hátul pedig nagyon megkavarta őket az ekkor örömjátékot bemutató spanyol gárda. A negyedik negyedben aztán a Dallas védekezést váltott, szinte végig egész pályás letámadást alkalmaztak, ami láthatóan nem ízlett vendéglátóiknak, hat pontnál közelebb azonban nem tudtak kerülni Kamanék, végül simán kikaptak. Látszott, hogy Rick Carlisle-ék még csak most kezdték a felkészülést, nagyon esetlegesek voltak a találkozó nagy részében, Chris Kamanen kívül nem nagyon lehet senkit kiemelni, míg a túloldalon a végig jól játszó Pete Mickeal mellett Juan Carlos Navarro is jobbik arcát mutatta, Nathan Jawai pedig tarthatatlannak bizonyult.

Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 80-97

Második meccsét játszotta a Cleveland két napon belül, de valószínűleg nem ez látszott meg teljesítményükön, egyszerűen gyenge formában vannak egyelőre. Az első másfél negyedben semmi probléma nem volt még, tartották a lépést ellenfelükkel, de a félidő előtti utolsó három percet elrontották, két számjegyű lett a különbség a két együttes között, innentől pedig nem volt visszaút, a Bucks kezében tartotta a találkozót és magabiztosan nyert. A vendégeknél természetesen a két hátvéd, Monta Ellis és Brandon Jennings voltak a legeredményesebbek (15-15 pont), de több segítséget kaptak a padról is, mint a túloldali kezdők. A Cavsnél Irving ma már jobb dobóformát mutatott (16 pont), CJ Miles pedig talán az egyetlen, aki láthatóan kapkodja magát a minél több játékpercért (18 pont), ám ma sem Tristan Thompson (1/5, 2 pont), sem Dion Waiters (1/7, 2 pont) nem mutattak semmit, nincs minek örülnie tehát a drukkereknek.

Chicago Bulls - Memphis Grizzlies 92-88

21000 néző várta, hogy Chicagóban újra pályára lépjen a Bulls, ezúttal a Memphis elleni előszezon találkozón. A meccs első félideje nagyon szorosan alakult, mindkét csapat kereste a fogást a másikon, általában a vendégek vezettek, de előnyük nem volt számottevő. A harmadik felvonásban aztán jött a híres Thibodeau-féle védekezése, 32-13-ra nyerte ezt a szakaszt a Chicago, így az utolsó játékrész már csak formalitásnak tetszett. Nem így történt azonban, a Grizzlies kapaszkodott folyamatosan, és a végén reális esélye volt az egyenlítésre, ám a tripla kimaradt, így a Bullsé lett a győzelem. A két csapat nem sokat játszatta a kezdőket, a Grizzliesnél 15-16 perceket voltak fent a pályán, míg a hazaiknál 20-23 perceket próbálgatta őket edzőjük, de míg Hinrich-ékat a várható cseresor váltotta, és Tom Thibodeau leginkább azt a 10-es rotációt alkalmazta, ami majd a szezonban is látható lesz, addig Lionel Hollins lehetőséget adott boldog-boldogtalannak. A Bullst Luol Deng (18 pont) vezette, de meglepően jó volt Nazr Mohammed is (13 pont, 12 pattanó), míg a túloldalon Jerome Jordan volt a legjobb (13 pont), valószínűleg először és utoljára.

New Orleans Hornets - Charlotte Bobcats 97-81

Borzasztóan hullámzó meccset láthatott az a 9200 néző, aki kíváncsi volt az újjáalakuló Hornets bemutatkozó meccsére New Orleansban. Az első negyedben úgy is tűnt, hogy gálaelőadás lesz a dologból, hiszen 35-28-ra nyerték ezt a részt a hazaiak, ám a védekezésük nem állt össze a következő 12 percre sem, támadásban viszont nagyon megálltak, a 29-11-re elbukott második negyedet követően 11-gyel ment a Bobcats a nagyszünetben. Óriási leolvadás következett viszont ezután, összesen 25 egységet termeltek a második félidőben, így a magát összekapó New Orleans végül simán hozta az összecsapást. A hazaiaknál jóval többet játszottak a kezdők, a vendégek inkább próbálgattak új felállásokat. Ben Gordon 15 pontig jutott, de dicsérhető Michael Kidd-Gilchrist (10 pont) és BJ Mullens (14 pont is). A túloldalon Anthony Davis elkezdte (22 pont, 9 pattanó), de ma a mellette játszó Robin Lopez (18 pont, 13 pattanó) és a harmadik magas, Ryan Anderson (15 pont, 5/6 tripla) is odatette magát.