Véget ért az előszezon

Kilenc összecsapással ma hajnalban véget ért az NBA idei előszezonja. Itt már egyik csapat sem erőltette meg magát, ez leginkább a Denveren, valamint a Miamin látszódott meg, de a San Antonio is csak éppen annyit adott ki magából, amennyi kellett. A Chicago legnagyobb divízióriválisával, az Indianával találkozott hazai környezetben, míg az érdekesebb meccsek közül a Raptors Memphisbe látogatott. Detroitban a három fiatal tehetség bemutatót rendezett, mi várható tőlük a jövőben, a Minnesota pedig erőlködés nélkül intézte el a szétesőben lévő Milwaukee-t. A Dallas majdnem eladta hatalmas előnyét egy gyengén játszó Bobcats ellen is, a nap "kiesési rangadóján" pedig a Rockets látogatott a Magic-hez. Lássuk, mi történt az utolsó előszezon napon.

 

 

 

Orlando Magic - Houston Rockets 92-108

Orlandóban mérkőzött meg egymással két újjáépülő együttes, a Rockets és a Magic. A találkozó nagy része aztán eléggé egyoldalúra sikeredett. Az elején még szoros meccset láthatott a közönség, de 23-18-as hazai vezetést követően egy 23-3-at futott a Houston. Innen egy 14-3-as szakasszal fel tudott még kapaszkodni a Magic (40-44 volt ekkor az eredmény), de egy újabb Rockets időszak következett, 11-0-át mentek innen, és már a félidőben 14 egységgel vezettek. Ez a második félidőben inkább csak nőtt, mint csökkent volna, már jócskán 20 pont fölött volt a differencia, amikor kicsit megpróbáltak még bizonyítani az Orlando játékosai, ez végül a -16-hoz volt elég. A hazaiak jobban pattanóztak (50-41), de sokkal gyengébben dobtak a triplavonalon túlról és azon belül is, simán kikaptak.

A győztesnél hatan is elérték a 10 pontot, a legeredményesebb Greg Smith (15 pont) lett, de kiemelendő, hogy Jeremy Lin (13 pont, 5 gólpassz, 0 eladott labda) végre olyan formát hozott, amit új kenyéradója elvárt tőle leigazolásakor. A túloldalon a két cserekicsi, E'Twaun Moore (18 pont) és Dequan Jones (16 pont) voltak a pontfelelősök, utóbbi ezzel elég nagy valószínűséggel bejátszotta magát az alapszakaszkeretbe is.

Chicago Bulls - Indiana Pacers 97-90

A Notre Dame egyetem pályáján csapott össze a Central csoport két legjobb alakulata, a Bulls és a Pacers. Tom Thibodeau-ék sokkal jobban jöttek ki a rajtgépből, 12 ponttal vezettek 12 percnyi játékot követően, és ez az egész meccset meghatározta. A második negyed folyamán végig tartotta a távolságot a Chicago, mindössze 9 pontra tudott feljönni az Indiana, de erre fordulás után azonnal reagáltak Boozerék, visszaállították 10 pont fölé vezetésüket. Az egyetlen komolyabb rohamra a negyedik negyedben volt példa, a játékrész második felében a Pacers elkezdett felfelé kúszni, a Bulls megállt támadásban, de csak 93-90-ig tudtak zárkózni Westék (1 perccel a vége előtt), előbb Hamilton, majd Robinson kosaraival biztosította helyzetét a Chicago és nyert. Az Indiana 1 hármast dobott be 10 kísérletből, a lepattanócsatát is súlyosan elbukták (37-50), és kevesebb büntetőt is dobhattak, kisebb csoda, hogy ilyen szoros meccset tudtak csinálni.

A Bullsnál mind az öt kezdő 10 pont fölött termelt, a legjobb Nate Robinson volt (21 pont, 8 gólpassz, 1 eladott labda), de dicséret illeti Luol Denget (17 pont, 7 pattanó) és Joakim Noah-t is (12 pont, 9 pattanó, 2 blokk). A túloldalon hatan is elérték a két számjegyű ponttermelést, a legjobbak Roy Hibbert (17 pont, 8 pattanó, 2 blokk), DJ Augustin (10 pont, 13 gólpassz) és Ian Mahinmi (14 pont) voltak.

Detroit Pistons - Atlanta Hawks 104-88

Detroitban találkozott egymással a Pistons és a Hawks. A meccs aztán úgy alakult, ahogy a hazaiak legszebb álmaikban szerették volna, végig magabiztosan vezettek, és nyertek. Már az első negyedben 8 ponttal húztak el ellenfelüktől, amit félidőre 11 egységre növeltek. Fordulás után még 5 pontot rátettek erre a fórra, így ki is alakult a végeredmény. A Detroit a lepattanózással (48-30) és azzal nyert, hogy sokkal jobban értékesítette a kétpontosokat, így belefért 23 eladott labdájuk, és a Hawks 45.5%-os triplamutatója is.

A hazaiknál a három ifjú titán játszott a legjobban. Brandon Knight (16 pont), Greg Monroe (16 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz, 2 szerzett labda, 2 blokk) és Andre Drummond (13 pont, 10 pattanó, 2 blokk) először villantották meg egyszerre azt, mi várható tőlük a következő bő egy évtizedben. Rajtuk kívül még a veterán Tayshaun Prince (15 pont) is dicsérhető, de Rodney Stuckey is betett 10 pontot a közösbe. A túloldalon mindössze ketten érték el ezt a határt, a legjobb Lou Williams (17 pont) volt.

Memphis Grizzlies - Toronto Raptors 106-120

Memphisben a Grizzlies B csapata fogadta a majdnem teljes kerettel kiálló Raptorst. A hazaiaknál Tony Allent kivéve nem játszott egyik kezdő játékos sem, ennek ellenére a cserék nagyon megnyomták a találkozó elejét, és 12 pontos előnyt harcoltak ki az első negyedben. A kanadaiak ébredeztek, a második negyedben 5 pontot lecsíptek a távolságból. Elképesztően sok pont esett mindkét oldalon, és ez folytatódott a fordulás után is, itt viszont már egyértelműen a vendégek voltak fölényben, 21 egységgel voltak jobbak ellenfelüknél a második félidőben, végül simán húzták be az összecsapást, ezzel a Raptors 6-1-es mérleggel a Philly-vel holtversenyben megnyerte az előszezont. Nagyjából hasonlóan dobott mindkét csapat, de hiába szedte jobban a pattanókat a Memphis (44-37), sokkal több eladott labdájuk volt (21-12), ebből pedig sok könnyű kosarat kaptak az első negyedet követően.

A Torontónál sem játszottak túl sokat a kezdők, így hatan is elérték a 10 pontot. A legeredményesebb Andrea Bargnani (21 pont), Kyle Lowry (18 pont, 7 gólpassz), Jonas Valanciunas (15 pont, 7 pattanó) és Amir Johnson (15 pont) lettek. A túloldalon Jerryd Baylessé (17 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) volt a főszerep, pedig mindössze 19 percet játszott. Mellette Quincy Pondexter (16 pont) és Tony Allen (15 pont) voltak a legeredményesebbek.

Milwaukee Bucks - Minnesota Timberwolves 76-100

Green Bay-ben találkozott egymással a Bucks és az ezúttal már Luke Ridnourt is nélkülöző Timberwolves. A Milwaukee az utóbbi időben borzasztóan pocsék formában kezdett el kosarazni, és ezt ma is folytatták, gyakorlatilag az első négy percet leszámítva esélyük nem volt ellenfelükkel szemben. Az első negyedre 9, a félidőre 12, a harmadik negyed végére pedig már 20 pontos hátrányuk volt, nem volt a találkozónak olyan része, ahol Scott Skilesék felvették volna a versenyt Rick Adelman tartalékos legénységével. Jóval jobban dobott a Wolves, ráadásul sokkal több büntetőt is dobhattak, többet is értékesítettek, nem volt meglepő a nagy arányú diadaluk.

A Bucksnál Brandon Jennings (19 pont) kicsit jobb volt, mint a múltkor, bár nem igazán irányított, és ezúttal is volt 5 eladott labdája. Mellette Doron Lamb (12 pont) volt a legeredményesebb, és Ersan Ilyasova (10 pont, 6 pattanó, 3 gólpassz) sem volt rossz abban a 18 percben, amit ma kapott. Aki bűn gyenge volt megint, az Monta Ellis (2 pont, 1/11 mezőnyből, 5 eladott labda). A túloldalon Nikola Pekovics (19 pont, 9 pattanó) és Chase Budinger (20 pont) voltak a legjobb pontszerzők, de egészen jó meccse volt a kezdőből kikerülő Derrick Williamsnek is (13 pont, 6 pattanó), és szokásos sokoldalú játékát hozta Andrej Kirilenko (8 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda, 1 blokk).

Miami Heat - New Orleans Hornets 89-96

Floridában ütközött meg a Heat és a Hornets. Nem nagyon tartalékolt egyik oldal sem, mindkét részről bevetették, akit be lehetett és valószínűleg az aktív rotáció része lesz. Ez azonban nem látszódott meg a meccsen, a Miami még nem pörgött 100%-on, és a vendégek ha nem is simán, de tartották velük a lépést. Hol itt, hol ott volt az előny (17-szer volt egál a meccs, 21-szer változott a vezető kiléte). Pár pontos vezetéseket követően előbb a Heat robbantott a negyedik negyed derekán, ám a New Orleans reagált, és a végjátékban pár triplának és Davis putbacknek köszönhetően behúzták a meccset. Jobban dobtak, jobban pattanóztak, mint ellenfelük, úgyhogy teljesen megérdemelten nyertek, 21 eladott labdájuk is belefért így.

A győztesnél Anthony Davis (24 pont, 11 pattanó, 3 szerzett labda) megmutatta, miért is volt ő kérdés nélkül az 1/1 idén, de kitűnő teljesítmény nyújtott Greivis Vazquez (18 pont, 10 gólpassz, 5 pattanó) és Ryan Anderson (17 pont, 7 pattanó) is. Ami nem jó, hogy Austin Rivers bokája egy teljesen ártatlan szituációban megint kifordult, profi karrierjének eleje sajnos kezd hasonlítani Stephen Curry legutóbbi évére. A túloldalon a LeBron James (19 pont, 8 pattanó) - Chris Bosh (21 pont, 10 pattanó) - Dwyane Wade (15 pont) trió mellett ma igazából csak Mike Miller (11 pont, 9 pattanó) dicsérhető, a többiek gyenge teljesítményt nyújtottak, még a 13 egységig jutó Ray Allen is, de Wade is eladott 7 labdát például.

Dallas Mavericks - Charlotte Bobcats 99-82

Texasban találkozott a Mavericks és a tavalyi év leggyengébb csapata, a Bobcats. A Charlotte sokat erősödött a nyáron (volt honnan), de ez nem most mutatkozott meg, ugyanis egy félidő alatt 18 pontos hátrányba kerültek, kategóriakülönbség volt köztük és ellenfelük között, akiknél ezúttal már Elton Brand sem lépett pályára a sérült Brandan Wright, Dirk Nowitzki, Chris Kaman hármas mellett. A második félidő elején próbálkozott feljönni a vendég alakulat, nem sok sikerrel, viszont a záró felvonásban valami mocorogni kezdett, egészen 85-82-ig feldolgozták magukat, innen viszont 14-0-ás futást intézett Rick Carlisle legénysége, a Mavs pedig behúzta a meccset.

A vendégeknél három ember intézte a meccs nagy részét, kár, hogy 62 rádobásukból mindössze 19 volt sikeres. Byron Mullens (16 pont, 19 pattanó) egész emberes dupla-duplát hozott össze, de 25 mezőnykísérletéből 8-szor talált be mindössze. Nála valamivel jobb hatékonysággal dolgozott Gerald Henderson (17 pont, 8/20 mezőnyből, 7 pattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda), és Ramon Sessions (16 pont) is dicsérhető, de Kemba Walker például 6 pontot ért el 17 mezőnykísérletből. Botrányos. A hazaiaknál hatan is elértek legalább 10 pontot, a legjobb Shawn Marion volt (24 pont, 12 pattanó), de kiemelhető Eddy Curry (11 pont, 7 pattanó, 3 blokk) és OJ Mayo is (13 pont, 10 pattanó, 9 gólpassz), aki ugyan 4/15-tel operált mezőnyből, de ma elővette sokoldalúbbik énjét, egy gólpassz híján tripla-duplát és győzelmet ért ez ma.

San Antonio Spurs - Washington Wizards 100-85

San Antonióban a Spurs vendége ezúttal a Wizards volt. A fővárosiak megint pihentették idősebb játékosaikat, így Ariza és Okafor sem lépett pályára, míg a hazaiaknál Manu Ginobili volt a kimaradó. A fiatal Washington jól kezdte a meccset, első negyedben megszerzett 4 pontos előnyüket a második felvonásban már 13 egységre is növelték, a félidőben 3 pont volt közte. A fordulás után aztán fordított a San Antonio, de elhúznia csak a negyed utolsó 3 percében sikerült, innen azonban nem volt megállás, és lendületből húzták be a záró játékrészt és ezzel a meccset is. Pocsék triplamutatójukat kiválóan értékesített kettesekkel, és sok büntetővel kompenzálták, ezekben a kategóriákban sokkal jobban voltak a Wizardsnál.

A hazaiaknál hatan értek el legalább 10 pontot, a két legeredményesebb Stephen Jackson (16 pont) és a találkozó legjobbja, Tim Duncan (16 pont, 13 pattanó, 2 blokk) lettek. A túloldalon AJ Price (13 pont) és Jan Vesely (13 pont) dobták a legtöbb pontot, de az ezúttal kezdő centerként pályára lépő Earl Barront (12 pont, 10 pattanó) is érdemes kiemelni.

Phoenix Suns - Denver Nuggets 88-72

Az előszezon utolsó meccsét Phoenix-ben játszották, ahol a Suns a Nuggetset fogadta. A hazaiaktól csak Jermaine O'Neal és Kendall Marshall hiányzott, a vendégeknél viszont nem lépett pályára Andre Iguodala, Danilo Gallinari és Tyimofej Mozgov sem. Másfél negyedig abszolút fej-fej mellett haladt a két fél, nem nagyon sikerült nagyobb különbséget kialakítania egyik együttesnek sem, aztán a félidő vége jobban sikerült a Phoenix-nek, így 5 pontos fórral vonulhattak a nagyszünetre. Fordulás után még egy kicsit rátettek, Michael Beasley vezetésével 10 pont környékére tornázták előnyüket, amit a negyedik negyedben is megtartottak, egy lassan csordogáló összecsapáson verték az előszezont már láthatóan nagyon unó Denvert. A vendégek jobban pattanóztak (54-41), de pocsékul tüzeltek mezőnyből és a triplavonalon túlról is, ráadásul 26-15 volt az eladott labdák arányi is, úgyhogy nem is csoda, hogy csak 72 dobott pontig jutottak.

A már említett Beasley (29 pont, 10 pattanó) messze kiemelkedett az egész mezőnyből, mellette Goran Dragic (13 pont, 6 gólpassz) dicsérhető még. A túloldalon Jordan Hamilton (15 pont, 10 pattanó) dupla-duplát jegyzett és Anthony Randolph (10 pont, 8 pattanó, 2 blokk) sem volt rossz, de előbbi 6/17-es, utóbbi pedig 4/13-as mezőnymutatót tud felmutatni.

 

Három napnyi szünet következik, az alapszakasz pedig amerikai idő szerint kedd este, magyar idő szerint szerda hajnalban indul!

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus