Visszajátszás: Thompson is megsérül, bajnok a Toronto

Egy éve ezen a napon drámai események játszódtak le - az este végén fennállása első bajnoki címét ünnepelhette a Raptors. 

 

2019. 06. 13: Bajnok a Toronto!

Tavaly a nagydöntő hatodik meccsét rendezték ezen a napon azok után, hogy az ötödiken visszatért, majd újra megsérült Kevin Durant - újabb hatalmas mélyütést kapott a Warriors, amely már Kevon Looney-ra sem számíthatott. 

Amilyen sérüléshullám söpört végig a Golden State-en ebben az egész szezonban és amennyire felerősödött ez az utóbbi időben, az is óriási dolog, hogy eljutott idáig Steve Kerr csapata, de ezen az estén még kaptak egy újabb hatalmas pofont. A "Game 6 Klayt" előhúzó Klay Thompson ugyanis egyértelműen a gárda legjobbja volt a mérkőzés folyamán, dobott 30 pontot 12 mezőnykísérletből, voltak hatalmas triplái, ő tette hozzá azt a pluszt, amellyel a GSW vezetni is tudott, de a harmadik negyed hajrájában egy zsákolási kísérlet közben megsérült, méghozzá olyan súlyosan, hogy már csak a két büntetőt dobta be, de ezt követően már nem tért vissza az öltözőből. A hírek nagyon hamar arról szóltak, hogy komolyabb térdsérülésről van szó, a(z ezen a meccsen) legjobbja elvesztése pedig úgy tűnt, hogy végleg megtöri a Warriorst, ám a hazaiak még egyszer, utoljára felszívták magukat, Draymond Green (11 pont, 19 lepattanó, 13 gólpassz) és Andre Iguodala (22 pont, 9/15 mezőnyből) nagy játékaival, illetve DeMarcus Cousins clutch pontjaival visszajöttek, majd tíz másodperccel a vége előtt faultkiharcolás és az óra lepörgetése helyett Danny Green is besegített nekik azzal, hogy eladta a játékszert. Így maradt még egy dobása a Golden State-nek ahhoz, hogy nyerjen és életben maradjon, ki is alakítottak egy vállalható triplát Steph Currynek, a magához képest csendesebb (21 pont, 7 gólpassz, 6/17 mezőnyből) irányító azonban elrontotta a dobást - rengeteg hasonlót süllyesztett már el, de ez most a legfontosabb pillanatban kimaradt, amellyel eldőlt, hogy idén nem lesz címvédés.

Az előző meccsen megremegő Toronto ugyanis egy rendkívül érzelemdús estén ezúttal felért a csúcsra. Kyle Lowry bődületesen bekezdett, másfél perc alatt bevert nyolc pontot, a nagyszünetben már 21 egységnél tartott, mellette Pascal Siakam is remekelt, de fölénybe így sem tudott kerülni a társaság, hol vezetett néhány ponttal, hol jött egy gyengébb időszaka, amikor hátrányba került - így haladtak végig a felek, Kawhi Leonardtől pedig ezúttal csak vártuk, hogy majd megőrül. Ez végül elmaradt, de a Toronto most ezt is elbírta, a többiek ugyanis parádéztak, Lowry (26 pont, 7 lepattanó, 10 gólpassz, 3 labdaszerzés) és Siakam (26 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) mellé ugyanis a negyedik negyedben felnőtt, egyúttal döntő faktorrá vált Fred VanVleet (22 pontjából 12-t dobott ekkor, több óriási triplát is behintett), kiválóan játszott Serge Ibaka (15 pont 22 perc alatt), a gárda pedig a Warriors problémáit, Thompson hiányát itt már ki tudta használni - a végjátékban Lowry és Siakam is betalált clutch helyzetben és bár Danny Green hibájára majdnem ráfizettek, végül ezt is megúszták. Az utolsó pillanatokban büntetőkből Leonard is átlépte a húsz pontot, Curry kimaradó hármasa pedig azt jelentette, hogy a Raptors háromból háromszor megverte a Warriorst az Oracle-ben, ezzel megnyerte története első NBA-bajnoki címét.

A Toronto győzelme esetén nem lehetett kérdés, hogy ki kapja az MVP-trófeát még akkor sem, ha Lowry, VanVleet, vagy Siakam is hatalmasat játszott ezen az utolsó mérkőzésen. Kawhi Leonard a döntő hat mérkőzésén 28,5 pontot, 9,8 lepattanót, 4,2 gólpasszt, 2 labdaszerzést és 1,2 blokkot átlagolt, egyértelműen ő volt csapata vezére, első embere annak ellenére, hogy mezőnyből nem dobott kifejezetten jól és hogy az utolsó két összecsapásra kicsit lelassult - az eredményhirdetésnél nem történt meglepetés, 2014 után másodszor is őt hirdették ki MVP-ként, teljes joggal.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus