Wade, James: A dupla extra

Az észak-amerikai profi kosárlabda liga legutóbbi játéknapjára 4 csemegével felérő ütközet jutott. Mindenhol érdekes meccseket játszottak, többnyire papírforma végeredménnyel, de sem Orlandóban, sem pedig Portlandben nem úgy alakult az adott derbi, ahogy azt várni lehetett volna, mégis a jobb csapat örülhetett mindkét fronton. Kevin Love visszatérése sem segített a Minnesotán, a Los Angeles Clippers pedig bevette a lelkes Sacramento csarnokát. Nézzük az egyes összecsapások összefoglalóit!

Portland Trail Blazers – Miami Heat 93 – 107

Chris Bosh nem léphetett pályára a Blazers ellen, de ezt észre sem lehetett venni a Heat játékán, ugyanis James és Wade ketten együtt gyakorlatilag megsemmisítették a portlandi védelmet. James 38 pontos, 11 lepattanós, 6 gólpasszos, 5 szerzett labdás estét produkált, Wade pedig 33-at termelt és 10 gólpasszt osztott ki, a legjobb kifejezés, ha azt mondjuk: gyorsvonatként robogott át a két all-star a feleszmélni sem tudó hazaiakon. Próbálkozott becsülettel a vendéglátó támadásban, de hiába Aldridge 20-asa, Crawford 18 pontja és Batum 17 egysége, a találkozó a vártnál sokkal simábban alakult. A Joel Przybillával kiegészülő oregoniak nagyon elvesztették a fonalat, már csak 50 százalékos mérlegen állnak, s hazai pályájuk sem az a rettegett katlan már, mint ami volt pár héttel ezelőtt.

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 20, Ja. Crawford 18, Batum 17

A Heat legjobb dobói: L. James 38, Wade 33, Chalmers 12

Orlando Magic – Oklahoma City Thunder 102 – 105

35 – 21-re nyerte a negyedeik negyedet és így folytatta hét győzelmet számláló diadalsorozatát a Thunder, mely volt már 14 egységnyi hátrányban is ezen az estén. Három játékrészen keresztül úgy festett, hogy nincs semmifél átütőerő Scott Brooks fiaiban, aztán a végül 38-ig jutó Durant és a 29 pontos, 10 gólpasszos Westbrook hátukra vették csapatukat és a floridai védelem asszisztálása mellett be is vitték az a célba. A 33 pontos Dwight Howard nagyon élt, de a végére besültek a triplák (25-ből 9), mentális tartásból megint nem vizsgázott jól Stan Van Gundy legénysége.

A Magic legjobb dobói: D. Howard 33, J. Richardson 16, R. Anderson, Nelson 15-15

A Thunder legjobb dobói: Durant 38, Westbrook 29, Harden 12

Sacramento Kings – Los Angeles Clippers 100 – 108

Úgy fest, hogy egy újabb használható emberrel bővült a Clippers rotációja, mivel a D-ligából szerződtetett Bobby Simmons, (aki egyébként szép éveket töltött már el a kisebbik Los Angeles-i csapat szolgálatában, még a legtöbbet fejlődött játékos címet is elnyerte az előző évtized közepén) 13 ponttal szállt be a kispadról, 4-ből 3 bedobott triplával. A vendégek egy félidőn keresztül hagyták ficánkolni a sacramentóiakat, aztán a harmadik negyedben lerendezték őket. A 22 pontos, 9 gólpasszt kiosztó Paul mellett ki kell emelni a 18 egységig jutó Mo Williams remek játékát is, 4 hármast vert be a találkozó legkritikusabb szakaszában az egykori clevelandi hátvéd. Érdekes módon a palánk alatti csatát megnyerte a Kings (40 – 33 lett a lepattanóharc eredménye), sem Jordan, sem Griffin nem hozta a tőle elvárhatót, Cousins pedig 23 pontos, 10 lepattanós dupla duplát szállított, de ez sem ért győzelmet a vendéglátóknak.

A Kings legjobb dobói: Cousins 23, T. Evans, M. Thornton 18-18

A Clippers legjobb dobói: Paul 22, Mo Williams 18, Foye 16

Phoenix Suns – Minnesota Timberwolves 104 – 95

A tegnapi kényszerpihenő után visszatért Kevin Love, viszont JJ Barea sérülése nem jött rendbe, így nem tudott teljes csapattal kiállni a Timberwolves a Phoenix otthonában. Sokáig szépen tartotta magát a 23 pontos, 10 lepattanós Love húzta vendég alakulat, de az idei legjobb mérkőzését játszó Grant Hill (20 pont, ebből 15 a nagyszünet után), illetve a gólpassz-idénycsúcsát beállító (17) Steve Nash rutinjával és lendületével a hajrában már nem tudott mit kezdeni a Minnesota és újabb vereséget könyvelhetett el. A Suns egyre kiegyensúlyozottabb csapatteljesítményre képes, ezen a találkozón is 6 hazai játékos ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt.

A Suns legjobb dobói: Gr. Hill 20, Gortat 17, Frye 14

A Timberwolves legjobb dobói: Love 23, Ridnour 15, Pekovics 14

A nap hőse: A Wade – James duó kapja ezt a címet, hiszen ellentmondást nem tűrően kosárlabdázva vezették győzelemre a Heatet, gyakorlatilag ketten, mindenféle érdemi segítség nélkül. 71 pontot, 13 lepattanót, 16 gólpasszt, 8 szerzett labdát és 2 blokkot jelentettek ők a floridai sztárcsapatnak.

A nap lúzere: A Portland Trail Blazers, mely teljesen elvesztette a talajt a lába alól. Nate McMillan már mindenféle felállással próbálkozott, de semmi sem jön be, egyre szétesettebb az oregoni gárda. Ma két ember verte meg őket, hazai pályán.