Zsinórban harmadszor is nyert a Thunder!

A Kevin Durant, Russell Westbrook, James Harden trió közösen elért 70 pontjával az idei Konferecnia-döntők első idegenbeli győzelmét aratta az Oklahoma City, a San Antonio tehát 20-as győzelmi szériája után zsinórban harmadszor bukott és a kiesés szélére sodródott

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra a Nyugati Főcsoport fináléjának 5. mérkőzését rendezték meg, mely úgymond meglepetéssel ért véget, hiszen a vendég gárda diadalmaskodott, ezzel elvéve az első kiemelt pályaelőnyét. Az Oklahoma City Thunder két hazai győzelem után San Antonióban is végig kontroll alatt tartotta a derbit, s megérdemelten jutott 3 - 2-es előnyhöz összesítésben. Nézzük, mit érdemes tudnunk a találkozóról!

San Antonio Spurs (1.) - Oklahoma City Thunder (2.) 103 - 108

A texasiak 17 mérkőzés óta senkitől sem kaptak ki hazai környezetben, s mivel ebben benne volt a két utóbbi diadal is, melyet éppen az Oklahoma City ellen arattak Tim Duncanék ennek a párharcnak az elején, joggal várhatták a Spurs szimpatizánsai, hogy újabb győzelmet aratnak kedvenceik. Ám ez már a Konferencia-döntő, ahol a világ négy legjobb csapatából kettő csatázik a dicsőségért, azaz a nagydöntőért, s azt se feledjük el, mekkora taktikai harcot láthattunk eddig a sorozatban, s mennyire közel vannak a gárdák egymáshoz tudásban és akaratban.

A Thunder már a derbi elején is éles volt, míg a San Antonio bőven küzdött saját játéka megtalálásával, így nem véletlen, hogy a gyorsan faultgondokba keveredő Serge Ibaka nélkül is 14 pontos előnyt tudott építeni a második kiemelt. Scott Brooks követte a "győztes taktikán, illetve felálláson ne változtass" elvet, de kevesebb tempó vállaltak a nagyemberei, viszont azt ugyanolyan hatékonyan tették Collisonék, mint legutóbb. A  másik oldalon eközben a sorozat során némileg "haszontalanná" váló Danny Green helyett az argentin szupercse, Manu Ginobili kezdett, s ha már így alakult, szórt 34 pontot közte 5 triplával, illetve kiosztott 7 gólpasszt és leszedett 6 lepattanót. Ugyanakkor ő is sokat hibázott, ahogy csapata is, 5 eladott labdával vette ki a részét a Spurs 21 labdaelszórásából, ami végül kulcsfontosságúnak bizonyult.

A félidőt a Thunder zárta 8 egységnyi előnnyel, majd a texasiak percei következtek a fordulás után, fordított a Popovich-legénység és már 6-tal is mentek Parkerék, viszont akkor jött az összesen 24 dobást vállaló Westbrook és a végül 27 egységig jutó Durant, az ő főszereplésükkel pedig 9 pontos előnnyel zárta a játékrészt a Thunder! Elképesztő fordulatokat láthattunk tehát a harmadik negyedben, de a záró etapra sem panaszkodhattak a semleges nézők. Sokáig nem jutott közelebb a San Antonio az Oklahoma Cityhez, ám amikor a faultgondok miatt pár percre kiültetett Tim Duncan a kényszerű pihentetés után visszatérhetett, akkor 13 egységnyi hátrányát 2 híján el tudta tüntetni a Spurs, amikor már csak 50 szekundum maradt a rendes játékidőből.

A válasz egy hatalmas hármas volt James Hardentől, ott gyakorlatilag el is dőlt a csata, bár egy Sefolosha-féle eladott labda után még maradt sansza a hazaiaknak, hogy egy triplával egalizáljanak 103 - 106-os állásnál, de Manu Ginobili nem tudta megkoronázni mai teljesítményét és a viszonylag tiszta, de elég távoli triplája lejött, az OKC pedig hatalmas győzelmet aratott, s a pályaelőny birtokába a párharc esélyesévé lépett elő. Folytatás két nap múlva Oklahoma Cityben, ahol hazai győzelem esetén vége a sorozatnak és meglesz az első idei nagydöntős gárda! Amennyiben összeszedi magát a Spurs, úgy egy idegenbeli győzelemmel kiharcolhatja a 7. mindent eldöntő mérkőzést, melyet majd ugyanebben a csarnokban rendeznének 5 nap múlva, San Antonióban.

A Spurs legjobb dobói: Ginobili 34, T. Parker 20, Duncan 14

A Thunder legjobb dobói: Durant 27, Westbrook 23, Harden 20

A négy győzelemig tartó párharc állása: 3 - 2 a Thunder javára

A nap hőse: James Harden, aki 20 pontjával főszereplővé vált abban, hogy a vendégek kispadja 40 - 22 arányban verni tudja a hazaiak Ginobilivel megrövidült csersorát, sőt, ő értékesítette azt a hármast, mely gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést fél perccel a végső dudaszó előtt.

A nap lúzere: A San Antonio Spurs kispadja, mely a szezon eddigi legfontosabb mérkőzésén Stephen Jacksont leszámítva (13 pont, 9-ből 5 mezőnyből) nagy betlit hozott, hiszen a majd 50 pontot átlagoló texasi cserék összesen 22 egységnyire voltak képesek, ami jelen esetben Manu Ginobili nélkül is sovány a Thunder ellen.