Amiről a festékben beszélnek 11-17

Már nincs veretlen a ligában. Los Angelesben minden szinten megidézték a múltat. Vitathatatlan: Damian Lillard eddig az Év Újonca. A Memphis vezet! New Yorkkal kezdünk, Jason Kidd-del zárunk a mai Festékben.

A Knicks és a sorsolás sötét oldala. Az utolsó veretlen csapat is elbukott, miután a Memphis Grizzlies legyőzte a New York Knickset. Tegnap említettük, hogy a Miami Heat már 10. mérkőzését is lejátszotta – a Knicksnek ez volt mindössze a 7. meccse, de az eddig nagyon baráti menetrendjük most ért véget, hiszen tegnap még San Antonióban, az akkor még nyugati listavezető Spurs otthonában léptek pályára, ma pedig már az új nyugati elsőnél vendégeskedtek. Ennek ellenére le a kalappal, már a szezon elején megmutatták, hogy sokkal inkább számolni kell velük, mint tavaly.

Az NBA legjobb formában lévő csapata. Rossz hír a nyugati alakulatoknak, hogy a Knicks ellen már a center Marc Gasol is remekelt, így jelen pillanatban a sorozatban 7 alkalommal nyerő Memphis Grizzlies kezdőcsapatának minden tagja extra formában van, és a cserék is kiválóak.

Hengerelt a Pacers. Idén nem sokszor írhattuk ezt le, Danny Granger sérülése miatt eléggé szárnyaszegett volt az Indiana, amely tavaly megszorongatta a Heat-et a playoffban – a Dallas ellen viszont a második félidőben extrát játszottak. Hogy mi történt? Hallgassuk meg az irányító George Hillt: "A mester (Frank Vogel) kényszerített rá, hogy azonnal változtatnunk kell. Egy teljesen újfajta támadási rendszert dolgozott ki, amely sokkal jobban fekszik a csapatnak, amely fiatal, atletikus játékosokból áll. Ez az új rendszer segített és egyben rá is kényszerített minket arra, hogy magunk helyett a csapattársainknak csináljuk meg a helyzeteinket." Hill hozzátette, hogy tetszik ez az irány – amin nem csodálkozunk, hiszen ő a Gregg Popovich-féle csapatjátékon nevelkedett. Tegyük hozzá, Vogel nem találta fel a spanyolviaszt, lényegében több futásra és sokkal több passzra ösztönözte csapatát.

Jameer Nelson győzelemmel tért vissza Orlandóban. A sérülését feledő irányító jól mozgatta a csapatot (a kezdőötös minden tagja eljutott legalább 10 pontig), és más haszna is volt: a kezdőből ismét cserévé avanzsáló E’Twaun Moore Nelsonhoz hasonlóan remekül elgardírozta - a kispadosokat.

A nap statisztikai WTF-ja. A Detroit Pistons-Orlando Magic összecsapáson mind a 10 kezdőjátékos elérte a 10 pontos határt, és mindkét csapat 100 pont fölé jutott. Ezekre legkevésbé két gyengécske csapat összecsapásán számítanánk – persze mindez a két gárda védekezésbeli kvalitásairól is sokat elmond…

Elfogyott a Timberwolves. Malcolm Lee és Greg Stiemsma is kezdett az elmúlt meccseken a hat meghatározó játékosa nélkül játszó Minnesotában – nem az olvasó hibája, ha nem sokat hallott még róluk. A Warriors azzal nyert, hogy van egy viszonylag stabil kezdője és egy Jarrett Jack-Carl Landry duója a padon – utóbbiak ma 28 ponttal és 11/17-es mezőnymutatóval a mérleg nyelve voltak.

Fantasy-tipp. A Wolvesnál annak örülhetnek, hogy az orosz újonc hátvéd, Alexej Shved nagyon gyorsan felvette az NBA ritmusát (sokan féltették is az amerikai kalandtól, mert még európai szinten is hullámzó volt a teljesítménye). Ma 22 ponttal (3 triplával) és 7 gólpasszal csapata legjobbja volt – és játékpercekért sem kell könyörögnie, van bőven.

Louis Williams elkezdte a szezont. A nyáron Philadelphiából Atlantába igazoló Lou-Will hosszú évek óta az NBA egyik legjobb cserejátékosának számít, azonban eddig nem igazán jött ki neki a lépés új állomáshelyén. Ma viszont a Kings elleni győzelemnél parádézott, 21 pontja mellett lepattanózott, osztotta a gólpasszokat és szerezte a labdákat – no meg kiharcolt 11 büntetőt! Ezért a lendületes játékért hozták ide.

37-66. Ez volt a félidei eredmény a Hornets-Thunder összecsapáson. Az Oklahoma hamar lerendezte a meccs érdemi részét, a végén 110-ig jutottak – mindez azért érdekes, mert a Hornets csapatvédekezését eddig kifejezetten dicsérték. Nos, ebből ma semmi nem látszott. Russell Westbrook megint rosszul dobott – de már kevesebbet vállalt, és kiosztott 12 gólpasszt; Kevin Martin hat beszórt triplája dicséretes.

91 pont. Ennyit termelt a Rockets elleni hosszabbításos meccsen a Portland Trail Blazers fiatal triója. Nicolas Batum, LaMarcus Aldridge és Damian Lillard parádéja nem is volt hiábavaló, sikerült nyerniük a Houston ellen.

A Rocketsnál még mindig hiányzik valami – leginkább is védekezésben. 16 ponttal vezettek a félidő előtt, 13-mal mentek a 3. negyedben – a rendes játékidő végén viszont már a csereember Marcus Morris hősies triplája kellett ahhoz, hogy egyáltalán hosszabbításra mentsék a meccset.

Amit nem mutat a statisztika – a nap újonca közös rovat. A Houston Rockets 5 ponttal vezetett a rendes játékidő vége előtt bő 4 perccel – ekkor azonban a Trail Blazers újonca, a játékmester Damian Lillard ismét megmutatta, miért adnák oda neki sokan már most az Év Újonca díjat. A hátralévő időben a Trail Blazers 21 pontot szerzett – ebből Lillard 16-ot. A rendes játékidő végén és a hosszabbítás elején Lillard zsinórban 11 Blazers-pontot dobott!

A Utah-t még az ág is húzza. Nem elég, hogy a Jazz idén 1-5-tel állt idegenben (egyszerűen nem megy nekik az otthonuktól távol), még Mo Williams megsérült az első támadásnál a 76ers ellen (hüvelykujja beleakadt Jrue Holiday mezébe, ritka kellemetlen sérülés) - az ellen a 76ers ellen, akik 30% alatt dobtak előző hazai meccsükön, így nagyon ki akarták engesztelni kissé megcsappant közönségüket. Sikerült.

Ez Hollywood. Mike D’Antoni, a Lakers új vezetőedzője még nem ült le a kispadra, de már a csarnok egyik szobájából figyelte, ahogy új csapata lerendezi a Phoenix Sunstazt a Sunst, ahol D’Antoni és Steve Nash anno a legnagyobb sikereit érte el, és amely sikereknek a tréner leginkább köszönheti, hogy ő váltotta Mike Brownt. Ezt a "véletlent" nyakon öntötték azzal, hogy a meccs előtt leplezték le Kareem Abdul-Jabbar szobrát (természetesen egy horogdobást örökített meg a készítője).

Kobe Bryant ma nem volt annyira csapatjátékos. Egy ilyen estén a Lakers jelenlegi sztárjának is kell a dicsfény, idén először láthattuk azt, hogy Bryant kicsit túlvállalja magát a dobásokban (10/24) - de csak kiosztott 6 gólpasszt. Ez a kis önzőség azért még belefér, soha rosszabb Kobe-t ne lássanak a Staples Centerben.

A nap statisztikai WTF-ja 2. Metta World Peace 10 triplát emelt rá a Suns ellen – és ötször be is talált!

A legendás Boston Garden 1928-ban ezen a napon nyitotta meg kapuit. A Boston Bruins és a Boston Celtics otthona egészen 1995-ig szolgált, ekkor zárták be, majd 1997-ben lerombolták. 1946 és 1995 között játszott itt a Celtics – ez idő alatt 16 bajnoki zászlót húzhattak fel a légterébe, ami valószínűleg örök időkre fennálló rekord az NBA-ben.

A Nagy Almával kezdtünk, azzal is zárunk. Jason Kidd szomorú lehet, mert csapata, a New York Knicks elvesztette veretlenségét – 2000. november 17-én viszont rosszabb napja volt, ugyanis ekkor állított be egy olyan NBA-rekordot, amire nem büszke egy irányító: egy meccsen 14 alkalommal adta el a labdát. Kicsi a világ: az ellenfél éppen a New York Knicks volt...

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus