Amiről a festékben beszélnek 11-24

A Portland kispadja olyan, mint az alkohol. A Spurs nagy hármasa alkotott, de Tony Parker esett fenékre. A Grizzlies a Lakers játékát is elrontotta. Rondo: 36. A Houston kezdőötöse: 105. Utahban megbomlott a szurkolótábor – egy estére. Glen Davis Shaquille O'Nealra emlékeztetett Orlandóban.

A liga legszürkébb csapata: az Atlanta Hawks. A Sólymok Charlotte-ban győztek a Bobcats ellen (ez idén tiszteletreméltó, hiszen Michael Jordan csapata a meccs előtt 5-2-vel állt otthon!), és sorozatban 4. győzelmüket aratták – ez jelen pillanatban a leghosszabb élő sikerszéria! Bár a center Al Horford és az irányító Jeff Teague is dupla-duplát ért el, a játékuk a semlegesek szerint unalmas (vérmesebbek nézhetetlennek minősítik), Joe Johnson távozása után nincs igazi nagy sztárjuk – viszont a szurkolóikat mindez hol érdekli, ha a csapatuk mindössze egy vereséggel áll rosszabbul, mint a Keletet vezető Miami-New York duó?

Jó a shooter a háznál. Sokan néztek értetlenül, amikor a nyáron az Orlando Magic 6 milliót áldozott a vajkeze mellett másban nem túl erős JJ Redickre – nos ezért: Redick az utolsó fél percben mind a 8 büntetőjét a helyére küldte, a Magic pedig szoros csatában legyűrte a Kyrie Irvinget még sokáig nélkülözni kénytelen Cleveland Cavalierst.

A Kelet gyengébb-mantra első része. Már éppen úgy tűnt, hogy az Oklahoma visszatér a helyes útra, és rohamtempóban zárkózik a nyugati élmezőnybe – a Boston Celtics "öregfiúi" viszont alaposan helyretették az ifjoncokat. A két középső negyedben 56-37-es futást mutatott be a Boston, ami után már csak a tisztes vereségért küzdhettek Duranték. Pedig KD mellett Westbrook és Ibaka is jól nyomta - Kevin Martin viszont nem, a Harden-utódot nagyon leszedték a pályáról Doc Rivers "válogatott martalócai". A maradék Thabeet-Collison-Maynor trió meg sok mindent tud – 20 pontot viszont nem szoktak dobálni az OKC-padról beállva.

Bostoni hősök. Rajon Rondo 36. meccsénél tart (16 gólpasszig jutott ma), és a következő összecsapáson utolérheti az örökranglista 2. helyén álló John Stocktont. Beszéltünk a Thunder padjáról, ahonnan nem jött érdemi segítség – nem úgy a Celticséről, ahol az egykori Oklahoma-sztár, a szívműtétje után visszatérő Jeff Green 17 ponttal jelentkezett, és ezzel üzent korábbi csapatának: talán nem kellett volna elcserélni anno.

A Kelet gyengébb-mantra második része. A Los Angeles Clippers leszállt a földre Brooklynban. Mindössze 76 pontot voltak képesek összekaparni a Brooklyn Nets fojtogató védekezésével szemben, ami főleg a palánk alatt volt kőkemény, és összeomlottak a második félidőben. Jellemző, hogy a Blake Griffin-DeAndre Jordan duó együtt dobott annyi pontot, mint Brook Lopez, a Nets centere. Chris Paul kipontozódott Deron Williamsen (lehet, hogy rekord: mind a hat személyijét a 4. negyedben szedte össze), és a kispadjuk is nagyon gyenge volt ma.

Deron Williams 14-4-re vezet Chris Paul-lal szemben, már ami az egymás ellen játszott mérkőzéseken aratott győzelmeket illeti. Ennyit a hype-ról.

Andre Drummondban egyre jobban mocorog valami. Noha a Raptors elleni szoros csatát a keveset vállaló, de 75%-kal tüzelő Brandon Knight kosara döntötte el, a Detroit Pistons újonc magasembere sokadik kiváló teljesítményét tette le az asztalra – a padról beállva. Ma 13 pontja mellett lekapott 13 pattanót (8 támadót!), és 2 labdaszerzés is "becsúszott". Hogy miért nem kezdő? Erre magyarázat lehet a mai 1/6-os büntetőzése, amin sürgősen javítania kellene (jelenleg 50% alatt értékesíti a szabaddobásokat). Ha ez sikerülne, akkor Greg Monroe-val párban újra lehetne egy ligaelitbe tartó fiatal kettőse a Pistonsnak.

Egykori váltótársak találkozása. A San Antonio Spurs ott fogta meg az utóbbi időben egyre jobb Indiana Pacerst, ahol azok a legsebezhetőbbek: irányító-poszton. A Pacers kezdő játékmestere, George Hill nem is olyan rég még a Spurs sztárjának, Tony Parkernek volt a cseréje (időnként hátvédtársa) – ezen a meccsen azért látszott, hogy miért TP volt a kezdő: 33 pontjával, 10 gólpasszával és védekezésével lejátszotta a pályáról Hillt.

A végjátékok mesterei. A Parker-Duncan-Ginobili hármas fénykorát idézte, 74 pontot szórtak a Pacers ellen, és az utolsó negyedben sem tétlenkedtek. Előbb Ginobili adott el két 2+1-es játékot egymás után, a végén pedig a Duncan-Parker duó döntötte el a meccset: 95-95 után, az utolsó 4 percben csak ők szereztek pontot csapatuknak.

Azért Lance Stephenson megmozdulása benne lesz az év végi összefoglalókban: a műfaj egyik jeles képviselőjét, Tony Parkert ültette le egy indulócsellel! A francia klasszis nyerte tavaly az All-Staron a Skills Challenge-et, de ezt ő se tudta lekövetni lábbal.

Kobe kezdi? Nem. Kobe Bryant 30 pontot dobott a Memphis ellen, kiharcolt 14 büntetőt - de ’legszebb napjait idézve’ egészen rettenetes, 7/23-as mezőnymutatóval dolgozott. Mégsem vádolnánk önzőséggel, mert egyrészt a Pau Gasol-Dwight Howard páros játékát elnézve (amit közös 13 pontjuk és 8 eladott labdájuk jól jellemez) csak benne volt pont, másrészt a Mike Conley-Tony Allen duó ellen jelenleg a liga összes sztárhátvédje szenved – harmadrészt ő hozta fel a Lakerst 95-90-re 14 pontos hátrányból.

A Los Angeles Lakers idén még nem nyert meccset idegenben. Ízlelgessük.

A védekezés mesterei. A Memphis Grizzlies hátvédjeiről már fentebb megemlékeztünk, de nem mehetünk el szó nélkül a palánk alatti játékosaik mellett sem – manapság egyébként sem tud senki elmenni mellettük. A Denver Nuggets ellen legutóbb Marc Gasol bevallotta, hogy nem haraptak eléggé – nos, ezzel ma nem volt gond, a Lakers nagyembereinek támadásbeli "teljesítményéről" fentebb már volt szó. A Zach Randolph-Marc Gasol pároséról még nem: Randolph lepattanóban (12) hozott extrát, Gasol pedig gólpasszban (8).

Erre nem lehet felkészülni. A New York Knicks védekezése és rotációja kicsit megbolydult, miután Rasheed Wallace lábgondjai miatt nem vállalta a játékot a Houston Rockets ellen – de nem ezen múlt a Knicks veresége. Hanem azon, hogy a Rockets kezdőötöse 105 pontot dobott!

A nap dobóparádéja. James Harden 33 pontján nem lepődünk meg, Jeremy Lin is kettőzött erővel hajtott egykori csapata ellen, Ömer Asik dupla-duplája lassan a kötelező-kategória – viszont a Rockets másodéves kiscsatára, Chandler Parsons ebben a szezonban eddig az egyik legnagyobb pozitív meglepetés. 31 pontos karriercsúcsának értékét nagyban növeli, hogy azt 13/17-es mezőnymutatóval érte el, 5 pattanója mellett volt 4-4 gólpassza és labdaszerzése, sőt még egy blokk is belefért. Emellett nem volt eladott labdája. Parsonst tavaly a 38. helyen draftolta a Houston…

A nap idézete. George Karl csapatai soha nem a védekezésükről voltak híresek – a mostani Denver Nuggets sem. Pedig a gárdában ott van Andre Iguodala, JaVale McGee, Ty Lawson, Kenneth Faried, akik nem számítanak rossz védőnek. A Golden State ellen jól ment a védekezés, Karl azonban jól látja a helyzetet: "nem vagyunk egy nagy védekező csapat, de 13 meccs után többször nyertünk jó védekezéssel, mint jó támadással."

Stephen Curry jól van. A Golden State Warriors irányítója nem sérülés miatt játszott keveset (és nagyon rosszul), hanem mert Ty Lawson védő- és támadóoldalon is orrba-szájba… viccelte meg.

A nap comeback-je. A Nuggets-GSW összecsapáson Corey Brewer támadóhibát vétett a félidő előtti pillanatokban, a csapatok pedig bekocogtak az öltözőbe – majd visszatértek, mivel az eset újranézésénél kiderült, hogy 0.3 másodperc még hátravan a második negyedből.

A Jazz kispadja alkotott. Bár Mo Williams bokája megsérült, a Utah nem esett kétségbe a Sacramento Kings ellen: a kezdőirányító helyén a veterán Jamaal Tinsley 12 gólpasszt osztott ki, Derrick Favors 16,14-es dupla-duplája mellett levette DeMarcus Cousinst az utolsó negyedben – Gordon Hayward pedig 23 pontja mellett a meccset is eldöntötte.

Az ezerfejű cézár – ezzel a közhellyel emlegetjük időnként a szurkolókat. Nos, Salt Lake City-ben ma két részre szakadt a hazai tábor, amelynek oka a Brigham Young Egyetem egykori sztárja, Jimmer Fredette volt. A helyi NCAA-gárda tagjaként 2011-ben az Év Játékosának választott Kings-játékost egyes szurkolók megtapsolták, mások kifütyülték.

Amikor egyik csapatnak sem kell szégyenkeznie. Remek meccset, igazi dobópárbajt láthattak a Suns-szurkolók, sőt még örülhettek is, amikor csapatuk hosszabbításban legyőzte a Hornetset. Az Anthony Davist nélkülöző New Orleans Ryan Anderson (8 tripla) és Greivis Vasquez (10/13 mezőnyből) extra dobásaival tartotta magát, de ez csak a ráadás kiharcolására volt elég. A túloldalon ugyanis hatan értek el legalább tíz pontot úgy, hogy Michael Beasley és Marcin Gortat nem is volt közöttük.

Eddig nem sikertörténet Kevin Love visszatérése. Első meccsén 34, ma 24 pontot dobott a Wolves klasszis erőcsatára, de mindkétszer kikapott csapata, és már a negatív tartományban tanyáznak. Pedig Andrej Kirilenko 9 ponton tartotta Nicolas Batumot, viszont Wesley Matthews és Damian Lillard, a Blazers hátvédjei kihasználták, hogy a Minnesota hátvédjei ma nagyon enerváltak voltak: 58 ponttal kínálták meg a vendégeket.

A Blazers kispadja öl, butít, és nyomorba dönt? Rezesbandás díszszázaddal vonulnak fel a Portland-szurkolók, ha csapatuk kispadjáról valaki 10 pont közelében teljesít – erre ma nem volt lehetőségük, mivel az egész kispad (!) jutott el 9-ig.  A kiegészítők teljesítménye viszont rossz hatással volt a Timberwolves nagyon erős cseresorára, akik szintén nem brillíroztak ma.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus