Amiről a festékben beszélnek 11-27

Ginobili megint alkotott. A Thunder megalázta a Bobcatset. Tyson Chandler fantasztikus emelkedése. Jason Kidd lemaradt a (számára) év meccséről. 27 pontos hátrány sem akadály a Bucksnak. A Jazz otthon játszott - találjuk ki, győztek-e.

A Brooklyn győzött és előzött. A Nets hosszabbításos sikere azt jelenti, hogy nem csak megnyerték az első házirangadót a Knicks ellen, hanem sikerükkel előztek is a táblázaton: már a Keleti Konferencia 2. helyén állnak.

A sztárok estéje – és mégsem. Carmelo Anthony 35 pontot szórt, Brook Lopez és Deron Williams dupla-duplát termelt, mégsem rajtuk múlt a csapatuk sikere, hanem a kiegészítőkön – nevezett három sztár mindegyike rontott a rendes játékidő utolsó pillanataiban. A 2012-es Év Védője, Tyson Chandler viszont 12/13-as mezőnyözéssel jutott 28 pontig, a másik oldalon Reggie Evans megint 14 lepattanót szedett le (18 perc alatt…), a veterán Jerry Stackhouse pedig 4 triplát vert be - a legfontosabbat a hosszabbításban.

Ennyit jelent Jason Kidd. A Nets legendája, az akkor még New Jersey Netsnek hívott csapatot kétszer nagydöntőbe vezető irányító jelenleg a Knicks játékmestere – ám ezt a meccset csak civilben tekinthette meg hátfájdalmai miatt. Kidd hiánya a Knicks támadójátékában okozott komoly gondokat, Raymond Felton, Rasheed Wallace és JR Smith is nagyon gyengén dobott – nagyon kellett volna Kidd rutinja, hogy összerántsa csapatának játékát.

Deron Williams egymaga adott annyi gólpasszt, mint a teljes Knicks.

Elválik a portlandi búza az ocsútól. Hétmeccses idegenbeli sorozatot kezdett vereséggel a Portland Brooklynban, és a folytatásban sem tudtak javítani: kikaptak a harmatos Detroittól. A Trail Blazers 50%-on, 6-6-os mérleggel futott neki a túrának, most viszont már 6-8-cal állnak, a következő meccset muszáj lesz megcsípniükJó hír: a Washington vár rájuk.

Indulhat a fáklyásmenet. Portlandben legalább annak örülhettek, hogy LaMarcus Aldridge kipihente kisebb sérülését – no meg Will Bartonnak, aki 12 pontot szerzett a kispadról beállva! Rutinos olvasóink tudják, mekkora hír ez a Blazers cserepadjának környékén.

Pistons: talán. 24 órával a megsemmisítő Knicks elleni vereséget követően figyelemreméltó könnyedséggel intézte el a Detroit a nála magasabban jegyzett Blazerst. Heten dobtak 10 pont felett, mezőnyből 50% felett termeltek, a triplát 60%-kal dobták – erre lehet és kell is építeni.

Wizards: 0-12. Két nap alatt három helyen változott meg a Washington Wizards kezdőötöse – csodálkozunk, hogy ebben a káoszban a Varázslóknak semmi esélyük nem volt az ellen a Spurs ellen sem, akik 24 órával korábban még kétszeri hosszabbításban tudtak nyerni Torontóban?

Spurs: 8-1. Így áll a San Antonio idegenben ebben a szezonban. No comment.

Feltámadt a Bucks. 48 órával korábban a Bulls aratott meglepő győzelmet Milwaukee-ban, most a szomszédok visszaadták a kölcsönt.

A nap statisztikai WTF-ja: 78-51-re vezetett a Bulls a Bucks ellen a 3. negyedben – itt azonban megállt a tudomány, a Chicago 14 pontot szerzett a hátralévő 15 percben, míg a Bucks ledolgozva 27 pontos hátrányát, nagy győzelmet aratott.

Scott Skiles lépett. Két napja mi is értetlenül taglaltuk, hogy a Bucks mestere miért ragaszkodik bizonyos arcokhoz a csapatban és a kezdőötösben – nos, a szakvezető ma lecserélte a kezdőből az eddig csalódást keltő török Ersan Iljasovát, akinek a helyén az ígéretes újonc John Henson állt oda a feldobáshoz, és visszakerült a csapatba a center Samuel Dalembert is. Az eredmény? Iljasova 18 pontot szerezve idei legjobb meccsét futotta, és Henson sem volt rossz – de a legfontosabb, hogy mindez nyerő változtatásnak bizonyult.

Feltámadás Memphisben is. Ha csak három negyedig tartott volna a Memphis-Cleveland, akkor most a vendégcsapat magára találásáról írtunk volna – sajnos azonban a kosárlabda szabályai elég merevek. A negyedik játékrészt 22-9-re hozta a Grizzlies, így a nem túl látványos, de kőkemény csatát sikerült megnyerniük. A Memphis ezzel a győzelemmel továbbra is vezeti a ligát – ma ráadásul Mike Conley influenza miatt nem is játszhatott.

A nap száma. Anderson Varejao 22 lepattanót kapkodott össze a Cleveland színeiben –az ellenfél Grizzliesnél az ebben a műfajban elég erős Gasol-Randolph-Gay trió összesen húszat.

64-24. Nem elírás, ez volt a félidei eredmény a Thunder-Bobcats összecsapáson. Az OKC idén először nyújtotta azt a mindent elsöprő lendületű játékot, amit megszokhattunk tőlük az elmúlt években. Kevin Durant 26 játékpercébe 4 blokk fért bele, Russell Westbrook 22 perces bevetésébe 11 gólpassz… Több, mint 20 éve nem fordult elő, hogy egy csapat 40 ponttal vezessen a félidőben!

Megszakadt a sorozat. A Charlotte két hátvédje, Kemba Walker és Ramon Sessions eddig minden meccsen elérte legalább a 10-10 pontot – ma Walker nullázott, Sessions pedig megállt hétnél.

Még egy edző megbukik LA-ben? Minden tiszteletünk Bernie Bickerstaffé, aki 4-1-es mérleget tudott felmutatni a Los Angeles Lakers kispadján a két Mike (Brown és D’Antoni) közötti időszakban, de naivak lennénk, ha azt gondolnánk, hogy a játékosok nem adtak bele egy icipicit többet Brown kirúgása után. Most a szezont remekül kezdő Clippersnél suttognak bizalmi válságról Vinny Del Negro és a játékosok között egy félreérthető Chris Paul – nyilatkozat után. Talán ennek a kisebb zavarnak is köszönhető, hogy sorozatban negyedszer kapott ki a Los Angeles Clippers. Pedig Caron Butler régi időket idézően szórt 33 pontot, így még kevésbé érthető, hogyan kaphatott ki a Clippers a rendes-kedves álló srácokból álló, de azért a LAC szintje alatt kettővel elhelyezkedő Hornetstől – hacsak nem Blake Griffin 4 dobott pontja a bűnös...

Home, sweet home. Amint a Jazz Salt Lake City határain belülre kerül, teljes átalakuláson megy át. Az idegenben rettenetes Utah ma a négyes győzelmi sorozatban lévő Denver Nuggetsot fogadta – naná, hogy ledolgozták 11 pontos félidei hátrányukat, és nyerni tudtak. Elkelne egy pszichológus a csapat mellé…

A nap butasága. A Jazz-Nuggets összecsapás harmadik negyedében Andre Iguodala két technikai hibát is összeszedett egy bíróval való vitatkozás során, és a kiállítás sorsára jutott – mindez nem tett jót csapata, az addig magabiztos Denver győzelmi esélyeinek.