Amiről a festékben beszélnek 12-07

A Heat aláállt a triplaesőnek, de így is nagyot égtek otthon. LeBron James egyszemélyes hadsereg. A Knicks kinyírta a Bosh-Wade duó játékát. A Dallas leért a gödör aljára, elkezdték kivakarni magukat a sárból. A Sunsnál drága a tanulópénz - talán megéri. 

A New York bejelentkezett. A szezon elején egyszer már megverte a bajnokot a Knicks, de egy meccsből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni. Kettőből már lehet, pláne, hogy közben azért lassan képet kaptunk az erőviszonyokról. A New York egyik franchise playere, Amar’e Stoudemire nélkül áll Kelet élén, ma pedig másik húzóembere, Carmelo Anthony nélkül (ujjsérülés) osztott ki óriási, húszpontos pofont a címvédőnek.

Amikor a saját fegyveredet fordítják ellened. 44 alkalommal kísérletezett triplával a New York, és 41%-kal értékesítették is a dobásokat (18 hárompontos) – mindezt úgy, hogy Anthony ugye nem játszott, és a kintről jól dobó veterán, Rasheed Wallace 0/6-tal zárt. A triplákról híres túloldal mutatója? 6/16, ahol nem is a százalék a durva, hanem az, hogy mindössze 16 alkalommal volt lehetőségük külső dobásokkal próbálkozni, holott ez a Heat egyik legnagyobb erőssége. A játékuk megfojtása az, ami igazán felhőzheti Erik Spoelstra Heat-mester homlokát.

Ritka, mint a fehér holló. A Miami még nyilvánvalóan messze nincs kész, vannak sérülések, néha becsúsznak nem várt rossz meccsek (néhány napja ilyen volt a Wizards elleni vereség), viszont hazai környezetben nem szoktak ekkora zakókba belefutni: a Big Three éra legnagyobb arányú hazai buktája volt a mai. Hogy mást ne mondjunk: ez volt az első hazai vereségük idén…

James: igen. LeBron James óriási formában van, a Wizards ellen tripla-duplát ért el, ma is 31 pontot termelt és mindössze egy gólpassz hiányzott az újabb bravúrhoz. Nem rajta múlt, ma sem.

Inside-outside. A gyenge pontok ezúttal (is) Dwyane Wade és Chris Bosh voltak. Az utóbbi időben egyre gyakrabban fordul elő, hogy az ellenfelek úgymond "hagyják” Jamest tombolni, a csapat másik két sztárját viszont a lehető legszorosabban őrzik. Ma ez kifizetődött, persze azért nem mindegy, kivel próbálkozik a másik oldal. A New Yorkban Tyson Chandler, a 2012-es Év Védője fogta Chris Bosh-t (eredmény: 3/12-es mezőny), illetve Jason Kidd és Raymond Felton vigyázott Dwyane Wade-re (3/13, 4 eladott labda). Ugye emlékszünk a 2011-es nagydöntőre? Kidd már akkor is fantasztikus munkát végzett Wade őrzése során.

Egy érdekes statisztika. Carmelo Anthony Knicks-pályafutása alatt kilencedik alkalommal fordult elő, hogy nem állhatott csapata rendelkezésére. A New York e meccsekből nyolcat megnyert.

A Dallas megemberelte magát. A minap a Mavericks demoralizáló vereséget szenvedett a Clipperstől, és úgy tűnik, akkor leértek a gödör aljára. Ma a második félidőben meg tudták fordítani a meccset a Suns otthonában, és talán elindulnak felfelé.

OJ Mayo újra triplázik. A Dallas húzóembere extra volt a szezon elején a triplavonal mögül, jórészt az ő formájának köszönhetően rajtolt remekül a 2011-es bajnok. Utána azonban nagyon elvesztette a fonalat, hosszú meccseken keresztül teljesen be volt számára deszkázva a gyűrű. Ma 3/5-ös mutatóval dobott kintről, és 23 pontot szorgoskodott össze. A 6 eladott labdája nem szép, de legalább elindult valamerre.

Éledezik a Mavs-kispad. Nem is olyan rég még a Dallas cseresora volt az egyik etalon az NBA-ben – ezt a fílinget csempészte ma vissza a Collison-Kaman-Brandan Wright trió, akik jó százalékkal toltak a közösbe 47 pontot, és a játék többi szegmensében is jól teljesítettek.

Suns: megint nem. Hiába a bő és jó keret, a győztes mentalitás hiányzik a Sunsból. Előző meccsükön a listavezető Memphis otthonában rontották el a végjátékot (egy büntetőn múlott a győzelmük), ma pedig a nem csúcsformában lévő Dallas vitte el a győzelmet. Sorozatban öt vereséggel állnak, amiből három 5 ponton belüli különbséggel vagy hosszabbításban dőlt el. Pedig félidőben most is vezettek, és 48 másodperccel a vége előtt is egál volt az állás.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus