Hírmorzsák 2013-02-08 (09:20)

Kihirdették az All-Star gála pénteki és szombati napjának főszereplőit!

A főmeccs mellett a hétvége talán legnagyobb érdeklődéssel várt eseménye a zsákolóverseny minden évben. Természetesen indul a címvédő, Jeremy Evans (Utah Jazz), mellette pedig igen komoly mezőny sorakozott fel idén. Nyugatot Evans mellett két energiabomba, Eric Bledsoe (Los Angeles Clippers) és Kenneth Faried (Denver Nuggets) képviseli majd. Keleten talán ennél is komolyabb névsor jött össze, ugyanis ott lesz a résztvevők között a már az NBA-be is "zsákolóbajnok" titulussal érkező James White (New York Knicks), a korábbi hírekkel ellentétben mégis indul a 2007-es győztes, a tavalyi év legemlékezetesebb in-game töméseit bemutató Gerald Green (Indiana Pacers), illetve az idén már több látványos dunkkal is jelentkező Terrence Ross (Toronto Raptors).

Mivel idén kelet és nyugat egymás ellen küzd majd, így más lesz a lebonyolítás is némileg. A szokásoknak megfelelően öt zsűritag 6-10 között pontoz minden egyes tömést. Mindkét konferencia 3-3 versenyzője 2-2 zsákolást mutat majd be fejenként, ezeknek az összegét összeadják mindkét oldalon, és amelyik konferenciának nagyobb az összpontszáma, az kap 50 pontot a szombati összesített eredményéhez - ha egál van, mindkettő 25-t kap. Minden egyes tökéletes, azaz 50 pontos zsákolás még plusz 10 pontot ér az összetettben. A bajnoki címért kelet és nyugat legjobbja csap össze, újra 2-2 mutatvánnyal. Amelyik konferencia pedig a végső győztest adja, még 55 ponttal gazdagodik az összetettben. Fontos, hogy a döntőben már nem a zsűri, hanem a nézők szavazata dönt majd.

A tripladobóversenyen a címvédő, Kevin Love nem indulhat kéztörése miatt. Az egyetlen visszatérő tavalyról az idei szezon legtöbb bedobott hármasát (147) jegyző Ryan Anderson (New Orleans Hornets) lesz, mellette nyugatot képviseli majd az édesapja miatt kis túlzással erre a versenyszámra született Stephen Curry (Golden State Warriors), illetve a "Vörös Rakéta", Matt Bonner (San Antonio Spurs) is. Kelet itt sem marad el nevekben, hiszen két olyan játékos került a "keretbe", akik első alkalommal ott lesznek az All-Star gála főmeccsén is - Paul George (Indiana Pacers) és Kyrie Irving (Cleveland Cavaliers) -, de talán a legnagyobb név ebben a kategóriában a liga legjobb kezű játékosának tartott New York-i mesterlövész, Steve Novak (New York Knicks) lesz. Itt is az érvényes, mint a zsákolón: mindkét konferencia legjobbja kerül majd a döntőbe, hogy eldöntsék, ki a bajnok.

Az irányítók ügyességi versenye egyetlen nagy öreget tartalmaz már csak. Tony Parker (San Antonio Spurs) természetesen megpróbálja megvédeni majd címét, de a legnagyobb nevek idén nem lesznek mellette, mint ahogyan azt a korábbi években megszokhattuk. Csapattársai nyugaton a hazai környezetben induló Jeremy Lin (Houston Rockets) és az Év Újonca díj legnagyobb esélyese, Damian Lillard (Portland TrailBlazers) lesznek. A keleti konferencia legidősebb tagja Jeff Teague (Atlanta Hawks) lesz a maga 24 évével, mellette az idén többnyire bombaformában játszó, és a főmeccsen is szerepet kapó Jrue Holiday (Philadelphia Sixers), illetve a másodéves Brandon Knight (Detroit Pistons) próbálják majd meg csapatukat előnyös helyzetbe hozni az összetettben - miközben persze mindenki szeme előtt az egyéni győzelem lebeg majd leginkább.

Szombat legelső versenyszáma most is a Shooting Stars lesz, amelyben egy legenda, egy mai NBA, illetve egy mai WNBA játékos alkotnak egy csapatot, hogy minél előbb betaláljanak a hat kijelölt pontról. Idén nem lesznek városokra osztva a résztvevők, mivel kelet és nyugat küzd majd egymással. A két nyugati NBA játékos James Harden (Houston Rockets) és Russell Westbrook (Oklahoma City Thunder) lesznek a két WNBA-s, Maya Moore és Tina Thompson, valamint a két legenda, Robert Horry és Sam Cassell mellett. Keleten ugyanebben a felállásban Chris Bosh (Miami Heat) és Brook Lopez (Brooklyn Nets) próbálják majd meg győzelemre vezetni csapatukat Swin Cash-sel és Tamika Catchingsszel, valamint Muggsy Boguesszal és Dominique Wilkinsszel karöltve.

Pénteken két fontosabb esemény lesz. Egyrészt az újoncokat és másodéveseket tömörítő Team Shaq és Team Chuck csapnak össze. A korábban kijelölt 18 játékos mellé Kenny Smith még betette Ricky Rubiót (Minnesota Timberwolves) és Isaiah Thomast (Sacramento Kings). Az így kialakult 20 fős lista első helyén O'Neal Damian Lillardot, Barkley pedig Anthony Davist választotta az első két "draftjoggal". Érdekesség, hogy a tavaly 34 pontjával MVP teljesítményt nyújtó, és a Team Chuckot 146-133-as győzelemre vezető Kyrie Irving (Cleveland Cavaliers) ezúttal a másik együttesben foglal majd helyet. A két csapat:

Team Shaq: Damian Lillard (Portland TrailBlazers), Kyrie Irving (Cleveland Cavaliers), Andre Drummond (Detroit Pistons), Klay Thompson (Golden State), Harrison Barnes (Golden State), Chandler Parsons (Houston), Dion Waiters (Cleveland), Michael Kidd-Gilchrist (Charlotte), Tyler Zeller (Cleveland), Kemba Walker (Charlotte)

Team Chuck: Anthony Davis (New Orleans), Kenneth Faried (Denver), Kawhi Leonard (San Antonio), Bradley Beal (Washington), Ricky Rubio (Minnesota), Tristan Thompson (Cleveland), Nikola Vucevic (Orlando), Brandon Knight (Detroit), Isaiah Thomas (Sacramento), Alexey Shved (Minnesota)

A Shooting Starsnál kiemelt szerepet kapó Hardennek és Westbrooknak lesz dolga pénteken is, ugyanis ők ketten lesznek a kapitányai a Celeb meccs két csapatának. Az általában még a fanatikusok által is csak bohóckodásnak titulált eseményen pályára lépnek volt NBA játékosok, legendák, mint Dikembo Mutombo, Clyde Drexler, Sean Elliott vagy Bruce Bowen. Mellettük a legnagyobb név mindenképpen a történelem leggyorsabb sprintere, Usain Bolt, de természetesen lesznek tv-s személyiségek, mint Nick Cannon, vagy a tavalyi meccs MVP-je, Kevin Hart, és a zenei műfaj is képviselteti magát, ott lesz többek között Ne-Yo és Trey Songz is.

Kicsit szakadjunk ki az All-Star hétvégéből, Marc Stein (ESPN) információi szerint ugyanis a Chicago Bulls és a Toronto Raptors próbálják felmérni egymásnál a terepet, és mindkét oldalon mutatkozna hajlandóság egy Carlos Boozer és Andrea Bargnani köré épülő cserére. Amennyiben komolyabbra fordul a dolog, akkor kellenek kisebb szerződések is még melléjük, hogy pénzügyileg is megfeleljen a tranzakció a szabályoknak. Torontói oldalról nagy kérdés, hogy Rudy Gay szerződése mellé befér-e még Boozeré is, illetve hogy ezzel a két úriemberrel lehet-e menni komolyabb célokért - fizetéseik miatt ugyanis ők ketten megkötnék rendesen a franchise-t. A Bullsnál más a helyzet, ők a hírek szerint a szezon végén amnesztiával elküldenék Boozert, de ha elcserélik Bargnanira, akkor ez az opció megszűnik számukra.

A Boston Celtics rajongói számára jó hír, hogy a CSNNE információi szerint Rajon Rondo keresztszalagja csak részlegesen szakadt el, így valamivel hamarabb is visszatérhet majd a parkettre. Marc J Speard (Yahoo Sports) információi szerint jövő héten műtik az irányítót, és 6 hónap lesz a rehabilitációja. Szintén a Bostonhoz tartozik, hogy Kevin Garnett a 16. kosaras, aki elérte a 25.000 pontos határt, ráadásul ő az NBA történetének első olyan játékosa, aki e mellé a teljesítmény mellé még fel tud mutatni 10.000 pattanót, 5.000 gólpasszt, 1.500 blokkot és ugyanennyi labdaszerzést is.

Nem ennyire vidám a helyzet a Los Angeles Lakersnél. Nem elég, hogy ma óriási ruhát kaptak Bostonban, az odamondogatások továbbra is folytatódnak, áldatlan állapotok uralkodhatnak az öltözőben. Most Mike D'Antoni vezetőedző nyilatkozta azt a Celtics elleni meccset követően, hogy Dwight Howard már egy ideje zöld utat kapott az orvosoktól, és az ő döntése volt, hogy nem játszott az előző meccseken, ma pedig jobban érezte magát, ezért vállalta a játékot. Még ha ez igaz is, a médián keresztül nem túl szerencsés gyakorlatilag az összes magasemberrel összerúgni a port. Közben a Lakers orvosi stábja megerősítette, legalább 6-8 hét a felépülési idő Pau Gasol talpsérülésének esetében.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus