Hírmorzsák 2013-09-08 (22:15)

A Phoenix Suns GM-je, Ryan McDonough a Boston Globe-nak adott nyilatkozatában elmondta, világos céllal érkezett meg a klubhoz - javítani akart a tehetséges játékosok számán, azok fejlesztésén, és mindezt úgy szerette volna megtenni, hogy az minél hosszabb ideig éreztesse hatását. Elmondása szerint meg sem próbált kiskapukat, rövidebb utakat keresni a siker felé vezető úton. Ő abban hisz, amit a Boston Celticsnél csináltak - a Suns előtt itt dolgozott McDonough. 

Van egy út, amelyet a San Antonio Spurs és az Oklahoma City Thunder követ - draftolsz, és bízol abban, hogy elég jó játékosokat választottál ki, majd megpróbálod együtt tartani a jó fiatalokat, amíg csak lehet. Ők Bostonban kicsit másképp csinálták - szintén elég jól sikerültek a választásaik, de pár ember becseréltek két szupersztárra, Kevin Garnettre és Ray Allenre, és így építettek bajnokcsapatot. Többféleképpen is sikeres lehet valaki, de annyi biztos, hogy jó fiatalokra és draftpickekre szükség van.

A Project Spurs információi alapján Sam Young nemrég találkozott a San Antonio Spurs vezetőségével és szakmai stábjával. Young tavaly az Indiana Pacersnél kifejezetten gyenge évet zárt, de munkabírása és hozzáállása szimpatikus lehet a Spurs számára - játékperce alapvetően nem sok lehet dobóhátvédként és kiscsatárként sem.

Egy másik igazolás már biztos - a Miami Heat az edzőtábor idejére megegyezett Justin Hamiltonnal, a center nem sokára aláír a bajnokhoz. Hamiltont tavaly Magyarországon is láthattuk, hiszen a Cibona Zagreb játékosa volt, majd Lettországba tette át székhelyét év közben a VEF Rigához. Idén nyáron nem játszott egyik nyári ligában sem vádli sérülése miatt. Tavaly draftolta egyébként a Heat a második kör 45. helyén a centert, és ő a harmadik nem garantált szerződésű kosaras a Heat keretében Jarvis Varnado és Eric Griffin mellett - 13 biztos maradója van a csapatnak egyelőre, úgyhogy esélye van a keretbe kerülésre Hamiltonnak.

A Boston Celtics is újabb névvel bővült az edzőtáborra - ők Damian Belt-Holternek ajánlottak egy helyet a camp idejére, amit el is fogadott a kosaras. A 23 éves erőcsatár az Oral Roberts egyetemen végzett, utolsó évében 15.5 pontot és 9.4 pattanót átlagolt, de nem kelt el a drafton.

A Louisville egyetem edzője, Rick Pitino is a Boston Globe munkatársával, Gary Washburnnel beszélgetett. Pitinónak nem igazán sikerültek Celticses évei, hiszen mindössze 102-146-os mérleget tudott elérni a csapattal - három teljes szezonjában egyszer sem jutott PO-ba 1998 és 2000 között, a következő idényben pedig menesztették, míg a New York Knicksnél például a 80-as évek végén egyszer az első körbe, egyszer pedig a konferencia elődöntőjébe jutott Patrick Ewingékkal. A tréner elmondása szerint az összes állomása közül Boston volt talán a legnagyobb hatással rá, hogy azzá az edzővé váljon, aki mindig is lenni akart, úgyhogy egyáltalán nem éli meg negatívumként a Celticsnél töltött éveket, sokkal inkább pozitívumként, mert ez által a tapasztalat által lett komplett szakember.

 

 

Délelőtti hírek

Adrian Wojnarowski (Yahoo Sports) információi szerint a Miami Heat erősen gondolkodik azon, hogy visszavigyék az együtteshez a csapat korábbi 1/2-es választottját, Michael Beasley-t. Állítólag a Beasley is szeretne visszatérni korábbi kenyéradójához, és a gárda veteránjai közül többen is a problémás kosaras leigazolása mellett vannak, de egyelőre nem ajánlottak még neki szerződést, és a hírek szerint a megegyezés még jócskán várathat magára. Mint ismeretes, 2008 nyarán húzták a második draftjoggal Beasley-t, de 2010 nyarán el is cserélték a Minnesota Timberwolveshoz azért, hogy elég sapka alatti helyük legyen LeBron James és Chris Bosh leigazolásához. A csapat már cáfolta egyébként a hírt.

Arról már tegnap beszámoltunk, hogy Kevin Durant dicsérte Marco Belinellit. Az Oklahoma City Thunder sztárja Olaszországban van egyébként egy promóciós körúton, és a La Gazzetta dello Sportnak mondott egy másik, ennél érdekesebb mondatot is: Tony Allen mellett Danilo Gallinarit tartja a legkeményebb védőjátékosnak - utóbbit pedig nem tartják számon az elit védők között.

A Boston Celtics GM-je, Danny Ainge Bill Simmonsszal (Grantland) a nyári eseményekről váltott pár mondatot. Ainge elmondása szerint mint szinte minden nagyobb csere, ez - mármint Kevin Garnették Brooklynba irányítása - is egy olyanból indult ki, ami teljesen másról szólt, más játékosokkal és kisebb volumenben. Sok mindennek össze kellett ahhoz jönnie, hogy ezt így végre tudják hajtani, leginkább annak, hogy a Brooklyn Nets olyan mértékben tudja bevállalni a luxusadót, ami a mai NBA-ben teljesen unikumnak számít. A Nets nagyon akarta Garnettéket, jó ajánlatot adtak, talán jobbat is, mint amit 2-3 évvel ezelőtt kaphattak volna értük.

Ainge szerint lehetett köze az egésznek Jeff Schwarthoz is, aki Paul Pierce, Deron Williams és Jason Kidd ügynöke is. Annyit tud, hogy Pierce volt az egyik legnagyobb befolyásoló tényező Garnett számára, ő beszélte rá, hogy engedje el a no-trade opcióját. Azt is hozzátette a dologgal kapcsolatban Ainge, hogy szerinte az a csapat már nem jut messzire, ahol Pierce és Garnett az első és a második számú ember, az viszont még most is borzasztóan erős gárda, amelyikben 3-4., vagy 4-5. opciók ők, és szerinte a Nets kiváló csapat lesz jövőre.

Doc Rivers elvesztése is szóba került természetesen. Ainge azt mondta, úgy gondolta, hogy Rivers nagyon sokáig lesz még a trénerük. Mikor hosszabbítottak, az is szóba került, hogy olyan lesz, mint a Jazznek Jerry Sloan vagy a Spursnek Gregg Popovich, és hogy esetleg még Red Auerbach Celticses rekordját is megdöntheti a kispadon töltött meccsek számában. Azt tudták, hogy a játékosaik egyre öregebbek lesznek, számítottak arra, hogy elérkezik majd a rebuild időszaka, és azt is tudja, hogy jelenleg a Los Angeles Clippers többet tud nyújtani neki, mint a Celtics. Azt gondolta azonban, hogy az újjáépülést együtt csinálják végig. Azt is hozzátette Ainge, hogy ettől függetlenül tudja, hogy ez nem egy túl jó időszak, főleg az edzőknek, úgyhogy megérti Rivers váltását.

Minden idők egyik legjobb pontszerzője, Oscar Schmidt ma kerül majd be a Hírességek Csarnokába. Ennek apropójából az nba.com készített vele egy interjút, amiben elárulta, hogy a 70-es, 80-as években a New Jersey Nets három egymást követő évben is megpróbálta átcsábítani őt az NBA-be. Schmidt szerint a valaha volt egyik legjobbja lett volna a ligának, ha eleget tesz ennek a felkérésnek, mert akkoriban az NBA csak az 1-1-ekről szólt, abban pedig ő tarthatatlan volt. Ha bekettőzték volna, akkor már lehetettek volna gondjai, de szerinte minden idők 10 legjobbja között emlegetnénk, ha akkor úgy dönt, hogy átjön.

Hogy miért nem tette át a székhelyét? Mert a Nets ajánlatának elfogadásával ott kellett volna hagynia a brazil válogatottat is, és Schmidt elmondta, hogy nem tudtak volna neki eleget adni pénzben, hogy ezt megtegye. Szerinte a nemzeti együttesnek nincs ára, a büszkeségről szól, ezért élnek, vagy legalábbis éltek a sportolók, mert manapság sokan nem akarnak a válogatottjukban játszani, ami Schmit szerint nagyon szomorú dolog. Azt is megkérdezték, mennyit átlagolt volna, amire azt válaszolta, hogy percenként egy pontot, tehát 20 percenként 20-at, 40 percenként azonban lehet, hogy 60-ig is eljutott volna.

A Seattle Supersonics ikonja, Gary Payton is ma kerül beiktatásra, ő Sean Deveney-vel (Sporting News) beszélgetett. Deveney arról kérdezte Paytont, mi történt a Sonicsszal, amikor Barry Ackerley 2001-ben eladta azt. Payton szerint akkor egy családi vállalkozáshoz hasonló csapatból olyan gárda lett a Seattle, amelyet olyan emberek vezetnek, akik csak üzletként tekintettek a kosárlabdára. Úgy vezették a Sonicsot, mint ahogy a több befektetésüket is, amiből pénz lett, márpedig Payton szerint ezt így nem lehet csinálni. Korábban, ha problémája volt a vezetőségnek, behívták őket beszélgetni, megpróbálták megoldani a gondokat. Nem azért hívták be őket, hogy bejelentsék, hogy elcserélték az adott játékost, vagy hogy közöljék, nem kap új szerződést, hanem törődtek az emberekkel - Ackerley-ék többször is elhívták őket a saját házukba, hogy találjanak megoldást az éppen aktuális problémájukra.

2001-ben Howard Schultz, a Starbucks vezérigazgatója vette meg egyébként a csapatot, majd ő adta el Clay Bennettnek, aki pár évvel ezelőtt el is költöztette a franchise-t Oklahomába. Payton szerint Schultz sok butaságot csinált, az egyik első az volt, hogy tőle megszabadult. Soha nem kért új szerződést az előző lejártáig, mindig kijátszotta kontraktusa teljes hosszát. Mindössze annyit akart tudni Schultz-tól, hogy hosszabbítanak-e majd vele, a tulajdonos viszont úgy bánt vele, mintha egy senki lett volna, és mintha nem is törődött volna vele. Nem is csoda Payton szerint, hogy ezek után meredek lejtmenetbe indult a csapat. Mikor elment Seattle-ből, akkor már mennie kellett. Nem akart ennek az embernek dolgozni, és ezt tudták mindketten. Megtörtént a váltás, és Schultz tudta, milyen következményekkel jár majd ez. A következmények eljöttek, Schultz pedig a teljes franchise-t a szakadék szélére sodorta.

Alex Kennedy (Hoopsworld) az Orlando Magicről írt egy hosszabb cikket, amelyben kitért a fiatalokra is. Mo Harkless, Tobias Harris, Nik Vucsevics, Victor Oladipo, Kyle O'Quinn, Andrew Nicholson és Doron Lamb ugyanis alig pár hetet hagytak ki a floridaiak áprilisi szezonzárását követően, és mind visszatértek a városba edzeni, de a pályán kívül is nagyon sokat lógtak együtt. Tobias Harris nyilatkozott erről, szerinte ez nagyon fontos lehet a következő szezonban és azt követően is. Szinte minden idejüket együtt töltötték, legyen szó az edzőteremről, vagy arról, hogy átmentek valakihez tévézni vagy videójátékot játszani. Nagyon sokat voltak együtt, ami nagy segítségükre van a csapaton belüli kémia, a jó hangulat kialakításában.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus