50 esztendős lett Glenn "Big Dog" Robinson

50. születésnapját ünnepli az 1994-es draft 1/1-ese - Russell Westbrook és LaMarcus Aldridge egymás ellen állítottak fel karriercsúcsokat négy éve - Lou Williams egyéni pontrekordja - 26 éve került Robert Horry a Lakershez.

Az 1973. január 10-én született Glenn Robinson Jr. két évig, 1992-től 1994-ig járt a Purdue-ra, és igazi egyetemi legendaként érkezett a ligába - 1993/94-ben gyakorlatilag minden mérvadó szervezet és újság őt választotta az év játékosának a teljes egyetemi mezőnyben, az egész Div-1 legjobb pontszerzője volt. Nem volt meglepetés, hogy ezek után a Milwaukee Bucks őt választotta ki az 1/1-gyel a '94-es játékosbörzén.

A Bucks azért gyorsan rájött, hogy nem fenékig tejfel az élet: az Egyesült Államok egyik legkeményebb helyéről, a Chicagóval határos indianai Gary városából származó Robinson 13 éves, 100 millió dolláros szerződést akart úgy, hogy még le sem ütötte a labdát a ligában. Végül a két fél az edzőtábor kezdete előtt megegyezett egy 10 éves, 68 millió dolláros kontraktusban, ami mind a mai napig a legnagyobb szerződés, amit valaha egy újonc egy csapattal kötött - a következő idényben vezették be a fix, 4+1 évre szóló fizetéseket az első körösöknek, az ún. Rookie Scale-t.

A Milwaukee azonban nem csinált rossz boltot, hiszen Robinson első idényében 21.9 pontot, 6.4 pattanót, 2.5 gólpasszt és 1.4 szerzett labdát átlagolt, ezzel sem lett azonban az év újonca - Grant Hill és Jason Kidd ellenében nem volt egyszerű dolga. Összesen 8 idényt húzott le a Bucksnál, és a kiegyensúlyozottság mintapéldája volt. Majdnem minden esetben 20-22 pont és 5.5-6.5 pattanó között átlagolt - egyszer volt 23.4-es, egyszer pedig 18.4-es pontátlaga. Kétszer volt All-Star - először 1999/2000-ben, majd egy évvel később.

2000/01-ben Sam Cassell-lel és Ray Allennel az oldalán egészen a keleti döntőig menetelt. A Tracy McGrady vezette Orlando 3-1-es kiütését követően 4-3-mal búcsúztatták a Baron Davis, Jamal Mashburn, David Wesley-féle Charlotte Hornetset, majd ugyanilyen arányban kaptak ki Allen Iverson Philadelphiájától a főcsoport fináléjában.

2002 nyarán cserélték el többek között Toni Kukocért és egy 2003-as első körösért az Atlanta Hawkshoz. Itt is tartotta még átlagait (20.6 pont, 6.6 pattanó), de egy év múlva, 2003 nyarán megint költöznie kellett, egy négycsapatos cserében a Sixershez került, ahol viszont már romlottak átlagai. Folyamatosan sérülésekkel bajlódott karrierje során, ebben az idényben már csak 42 mérkőzésen léphetett parkettre.

Másfél szezon után, 2005 februárjában Jamal Mashburnért és Rodney Rodgersért küldték a New Orleans Hornetshez, de egy sérülés miatt sem Phillyben, sem új állomáshelyén nem játszott egyetlen meccset sem a 2004/05-ös idényben. A tranzakció után nem sokkal kitette őt keretéből a Hornets, így még áprilisban aláírhatott a San Antonio Spurshöz, akikkel 2005-ben bajnoki címet szerzett, ezt követően pedig vissza is vonult.

Érdekesség, hogy a draftja idején már féléves volt a kisfia, a 2017-es zsákolóbajnok Glenn Robinson III, akivel két nap híján ugyanakkor ünnepelnek - a legfiatalabb Glenn Robinson 1994. január 8-án látta meg a napvilágot. 

45 pontos karriercsúcsa a Golden State Warriors ellen:

 

Karriercsúcsokkal is tele volt az utóbbi pár év. Öt évvel ezelőtt, 2018. január 10-én a Los Angeles Clippers a Golden State Warriors vendégeként 125-106-ra győzött, a mérkőzés pedig Lou Williamsről marad emlékezetes. Minden idők egyik legjobb cserejátékosa kerek 50 pontig jutott (16/27 mezőny, 8/16 tripla, 10/10 büntető) 7 gólpassz, 4 eladott labda és 2 lepattanó mellett - ez volt pályafutása legjobb produkciója a pontokat tekintve.

Négy éve a San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder összecsapás hozott két kiemelkedő produkciót is. A találkozót két hosszabbítás után 154-147-re a hazaiak nyerték, ennél viszont érdekesebb, hogy LaMarcus Aldridge 56 ponttal (20/33 mezőny, 16/16 büntető), a túloldalon Russell Westbrook pedig 24 gólpasszal állított fel karriercsúcsot.

Aldridge 56 pontja:

És Westbrook 24 gólpassza:

 

26 éve, 1997. január 10-én egy csere köttetett, amely a Los Angeles Lakersre igen komoly hatással volt: az aranysárga-lilák Cedric Ceballosért és Rumeal Robinsonért cserébe megszerezték a Phoenix Sunstól Joe Kleine-t és Robert Horryt. Utóbbi pár nappal korábban eltiltást kapott a Sunstól, miután egy törölközőt dobott az akkori vezetőedző, manapság már Jazz fő döntéshozója, Danny Ainge arcába, az eltiltás azonban nem volt elég a vezetőségnek... a Lakers nagy örömére. Mint ismert, a Big Shot Rob/Bob becenevet nem véletlenül kapó Horry számos clutch, meccset, szériát és bajnokságot eldöntő dobással örvendeztette meg ezt követően a Lakers szurkolóit (is).

Ceballos nem volt rossz játékos, 21 pont és 7-8 pattanó körül átlagolt a cserét megelőző két szezonban, a bekötött szemmel elvégzett zsákolása az 1992-es tömőversenyen pedig legendássá vált. A Phoenixbe kerülését követően azonban már csak árnyéka volt önmagának - alig több mint egy év után a Dallas Maverickshez postázták a triplakirály Dennis Scottért cserébe, 2001-ben pedig visszavonult.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus