Klay Thompson 37 pontos negyede

Két évvel ezelőtt Klay Thompson NBA-rekordot döntött - 37 pontot szórt a Sacramento Kings elleni találkozó harmadik negyedében.

Napra pontosan két éve a Golden State Warriors a Sacramento Kingst fogadta, az oaklandi együttes pedig nyert is 126-101 arányban. A találkozó nem a nagy különbségről marad azonban emlékezetes, hanem Klay Thompson harmadik negyedben nyújtott teljesítményéről. A dobóhátvéd csak ebben a 12 percben 37 pontot szórt (13/13-as mezőnymutatóval), amivel új NBA-rekordot állított fel nemcsak az egy negyedben beszórt pontokat, de az egy negyed alatt szerzett triplákat (9) tekintve is, 13 bedobott mezőnykosara pedig csúcsbeállítás volt egy negyed alatt. Thompson 52 pontos karriercsúccsal fejezte be a mérkőzést (16/25 mezőny, 11/15 tripla, 9/10 büntető), és volt emellett még 5 gólpassza, 4 szerzett labdája, 2-2 blokkja, valamint pattanója 4 eladott labda mellett.