A három ördögfióka


Az ACC konferencia történetében először fordul elő az, hogy egyazon csapatban 3 testvér is szerepet kapjon. Ez a tény már önmagában figyelemfelkeltő, de ha hozzávesszük azt, hogy a szerencsés csapat a Duke Blue Devils, Amerika egyik legjobb kosárlabda-programjával rendelkező egyeteme, a 3 srác pedig egyenként is megérne egy misét, akkor érthető, hogy miért is kötelező mindenkinek megismernie eme úriembereket, akik az elkövetkezendő szezonban az ellenfelek rémálmait jelenthetik.

Klasszikus magyar népmesék kezdődnek úgy, hogy volt egy szegény ember, akinek volt 3 fia, akik elindultak világgá szerencsét próbálni és a legkisebb fiú az, aki aztán főszereplővé lép elő. Ebbe a szerepbe illenek bele a Plumlee fivérek, akik arcukat, testalkatukat figyelembe véve, ha nem is olyanok, mint 3 tojás, de távolról, sötétben nyugodtan lehetnének egymás alteregói. De ne ugorjunk ennyire előre.

Ugorjunk vissza néhány évtizedet az időben, és nézzük meg hogyan is kezdődött a történet. Volt egyszer egy fiatalember, aki a Tennessee Tech remek kosárlabdázója volt, nevezetesen Millard „Perky” Plumlee, aki találkozott hercegnőjével, a Purdue egyetem női kosárcsapatának sztárjátékosával, Leslie Schultz-cal. Az első pillantásra 1979-ben került sor a Purdue nyári kosaras táborában, ahol, mint gyerekfelügyelők dolgoztak a fiatalok. A románc azonban csak később kezdődött, mikor egy szerencsés véletlen újra összehozta őket. Abban a pillanatban, ahogy frigyre léptek meg volt pecsételve a gyerekeik sorsa. Gondoljunk csak bele abba, hogy apuka-anyuka kiváló kosaras, sőt anyai ágon a nagyapa is NCAA-ben kosarazott. Így aztán nem meglepő, ha a születendő gyerekek olyan géneket örökölnek, amiért sokan cserélnének velük.

1988-ban megszületett Miles (#21), a legidősebb gyerek, majd 18 hónapra rá, 1990-ben Mason (#5), majd pedig 1992-ben Marshall (lent). A három gyerek, húgukkal, Madeline-nel közösen egy Indiana állambeli kisvárosban nőttek fel és hamar kiderült mindannyiukról, hogy igen ügyesen bánnak a különböző labdákkal. Ahogy az évek múltak, mindhármukról kiderült, hogy a kosárlabda lesz az, ami elindítja majd őket világgá. Nem volt nehéz döntés, hiszen a két legidősebb fivér 208cm, míg Marshall 213. A fiúk oly annyira világgá mentek, hogy a középiskolájuk 10 órányi autózásra volt az otthonuktól, és a Christ School volt az első olyan intézmény, ahol a testvérek együtt játszhattak, majd az ottaniak nagy örömére állami bajnoki címig vezették a suli csapatát. Ekkor úgy tűnt, hogy a három testvér elválaszthatatlan lesz, azonban az élet máshogy rendelkezett.

Történt ugyanis, hogy a fiúkért több egyetem is bejelentkezett és Miles a Stanfordra ígérkezett el, míg öccse a Duke-ra. A kék ördögöktől azonban menet közben távozott egy magas ember, így Coack K úgy gondolta, ha már a kisebb Plumlee ide ígérkezett el, akkor áthívják a bátyját is és ösztöndíjat ajánlottak Miles-nak, amit a rangidős testvér örömmel el is fogadott, így a 2008-09-es szezonban Durhamben kezdhette meg tanulmányait és kék ördögként keseríthette az ellenfelek életét.

A következő szezonban, 2009-10-ben a Duke 12-es keretében 6 emberből egyet Plumlee-nek hívtak, hiszen csatlakozott a tesó. Kettejük segítsége a padról beszállva elengedhetetlen volt az egyetem országos bajnoki címéhez.

Elérkeztünk a legutóbbi egyetemi szezonhoz, ahol a Duke némileg csalódást okozott szereplésével, hőseink viszont tovább javítottak teljesítményükön. A szezon végeztével felmerült a kérdés, hogy a legfiatalabb Plumlee fivér – aki nem mellesleg a legtehetségesebb is – hol fog kikötni, és hol fogja tovább őrületbe kergetni azt, aki az útjába kerül. A srác részt vehetett a McDonald’s All-American All-Star meccsen, ami a legnevesebb középiskolás seregszemle, majd megkereste többek között a Duke, a Michigan, a Virginia és a Blue Devils ősi riválisa, a North Carolina. Minden bizonnyal nagyon pikáns meccseket láthattunk volna, ha Marshall a Tar Heels-t választja, de mint tudjuk nem így történt. Sokan persze legyintenek, hogy egyértelmű volt a „kissrác” választása, ami érthető. Marshall azonban korábban azt nyilatkozta, hogy azt a sulit fogja választani, ami a karrierje számára a legelőnyösebb. Ezzel nyilvánosság letudva, ezek után pedig mindenki döntse el maga, hogy mennyire volt kérdéses Marshall jövője.

Így aztán összeállt a Big Three (a Boston Celtics és a Miami Heat után szabadon) és a Duke Blue Devils történetének egyik legerősebb csapatát láthatjuk a parketten a 2011-12-es szezonban. Kiegészülve Austin Rivers-szel, a legjobb egyetemi újonccal félelmetes magot alkothatnak. 1 évig biztosan ez lesz a felállás, ugyanis Miles már utolsó évét tölti az iskolapadban. De mindenkit megnyugtathatok, hogy ez az egy év igazán emlékezetes lesz!


Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus