Golománék és Mócsánék is felemásan zárták az alapszakaszt

A UCLA és az Idaho State is 1-1-et hozott az utolsó két meccsén - mindkét magyar jó teljesítménnyel rukkolt elő ezeken a találkozókon.

Colorado (16-13, 8-9) - UCLA (19-10, 10-7) 80-76

Golomán kezdte a pontgyártást, és az első négy percben jobban is játszott a Bruins, de 11-5-ös vezetésük után fordított a Colorado, amely az első félidő nagy részét uralta (45-36). A fordulás után volt 10 pont is a különbség (50-40), de a UCLA a 27. perc végére egyenlített (52-52). A 32. percben, 54-56-nál még a vezetést is átvette Steve Alford együttese, de jött egy 17-1 a coloradóiaktól, így az utolsó 4 percre 14 pontos hazai vezetéssel mentek neki a csapatok (71-57), ahonnan már nem volt visszaút, hiába hajrázott nagyot a UCLA (80-76).

Golomán György kezdőként 27 percet játszott, ami alatt 9 pont (3/4 dupla, 1/1 tripla), 6 pattanó, 2 blokk és 3 személyi hiba került a neve mellé.

USC (21-10, 12-6) - UCLA (20-10, 11-7) 72-83

Jobban kezdtek a hazaiak, a 12. percben már 10 ponttal is vezettek (30-20), de a UCLA egy 11-0-val fordított rögtön. A félidőben még a vendéglátó vezetett (43-40), és a 25. percben megint 8 pont volt a USC előnye (56-48), ezután viszont egy 19-5-ös hét és fél perccel fordított a Bruins (61-67). A UCLA ezután már nem engedte ki kezéből a győzelmet és az irányítást sem, nagyobb izgalmak nélkül nyert a vendég gárda (72-83).

Golomán György ezúttal is kezdőként lépett pályára, ami alatt 5 pontot (1/2 dupla, 1/3 tripla), 9 pattanót, 2 gólpasszt, 4 blokkot, 3 eladott labdát és 4 faultot jegyzett.

Lezárult ezzel a Pac-12 alapszakasza, amelyet 11-7-tel abszolváltak Golománék, és a negyedik helyet szerezték meg a konferenciában - az országos 19. kiemelt Arizona lett az első (14-4), a most legyőzött USC a második (12-6), a harmadik Utah (11-7) és az ötödik Stanford (11-7) pedig ugyanolyan mérleggel zárt, mint a Bruins. Mivel a UCLA az első négy kiemelt egyike, így nem kell játszania az első körben - magyar idő szerint csütörtök éjszaka a Stanford (5) és a California (12) győztesével játszanak a Pac-12 konferencia torna második fordulójában.

Montana State (13-17, 6-11) - Idaho State (14-14, 9-8) 78-101

Az első félidő még egészen szorosan alakult, bár itt is az Idaho State vezetett legtöbbször, volt, hogy 10 ponttal is (38-41). A fordulás után még egyenlített a Montana State, de 41-41 után egy 18-3-mal végleg meglépett a Bengals, amely ezzel a pár perccel el is döntötte a mérkőzést - a hátralévő időben már csak a vendégek győzelmének mértéke volt a kérdés, amely 23 pontos lett végül (78-101).

Mócsán Bálint kezdőként szerepelt, és 29 perc alatt 14 pontot (4/7 tripla, 2/3 büntető), 5 pattanót, 1-1 szerzett és eladott labdát, illetve 3 személyi hibát tett a közösbe.

Montana (23-7, 16-2) - Idaho State (14-15, 9-9) 75-64

Kiválóan kezdett az Idaho State, 10-11 percig inkább Mócsánék vezettek, és a félidő utolsó két percéig teljesen egálban voltak a konferencia győztesével. Ekkor zárta le a Grizzlies egy 8-1-gyel a félidőt, így megléptek a hazaiak (37-29). A 28. perc közepén még két pontra visszazárkózott a Bengals (48-46), de megint gyorsan 10 pont közelébe nőtt a távolság, és innen már nem tudott igazán szoros találkozót csinálni a meccsből a vendég együttes, 11 ponttal nyert a Montana (75-64).

Mócsán Bálint megint kezdett, ezúttal 37 percnyi játéklehetőséget kapott, és újfent 14 ponttal hálálta ezt meg (4/4 dupla, 2/7 tripla) - volt még 1 pattanója, 2 gólpassza, 1 blokkja és 3 faultja.

A Big Sky alapszakaszának is vége van, az Idaho State pedig a hetedik pozícióban végzett 9-9-es mérleggel - a Portland State ugyanilyen mutatóval lett a hatodik, előttük jóval jobban teljesítő, a Bengals mögött pedig jóval rosszabb produkciót nyújtó együttesek állnak a tabellán. A hetedik hely azt jelenti, hogy 10. helyen lévő Southern Utah (5-13) ellen kezd az Idaho State a Big Sky konferencia tornáján magyar idő szerint szerda hajnalban.