Golománék hibátlanul kezdik a Pac-12 alapszakaszt

Golomán Györgyék a Western Michigant is legyőzték, így a UCLA 13-0-s mérleggel zárta a konferencián kívüli alapszakaszt, Gyuri most is hasznos volt. Mócsán Bálint csapata, az Idaho State két sima vereséget szedett össze.

UCLA Bruins (13-0) - Western Michigan Broncos (3-8)  82-68 (45-33, 37-35)

A UCLA azzal a Western Michigannel találkozott, amely az országos első kiemelt Villanovát is megszorongatta. A vendégek egy 7-1-es kezdéssel jelezték, hogy az nem volt véletlen, és bár a UCLA viszonylag hamar egalizált, egyáltalán nem tudott fölénybe kerülni a negyed közepéig. A 10. percben aztán robbantott a Bruins, 17-21 után futottak egy 11-0-s szakaszt, amivel megléptek ellenfelüktől, Aaron Holiday 4 pontos utolsó bő egy perce pedig 12 pontos előnyt jelentett a szünetben (45-33). A fordulás után egy 8-0-val még visszajött a meccsbe a Broncos, de gyorsan 10 pont fölé növelte megint előnyét Steve Alford együttese, onnantól pedig nem forgott veszélyben a győzelmük, 82-68-ra nyertek végül.

A vendégeknél Thomas Wilder (22 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), Tucker Haymond (16 pont) és Reggie Jones (12 pont, 6 pattanó) vitték a prímet, míg a hazaiaknál ezúttal Bryce Alford (22 pont) volt a legeredményesebb - a UCLA-nél Aaron Holiday jó (16 pont, 7 gólpassz), TJ Leaf hasznos (14 pont, 8 pattanó), Isaac Hamilton sokoldalú (11 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda), Lonzo Ball viszont visszafogott volt (7 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 3 blokk). Golomán György ezúttal 17 percnyi játéklehetőséget kapott, és megint hasznosan töltötte ki azt: 6 ponttal (2/4 dupla, 2/3 büntető), 6 pattanóval, 3 gólpassz, 2 blokkal, 1-1 szerzett és eladott labdával, illetve személyi hibával zárt.

A UCLA ezzel befejezte a konferencián kívüli alapszakaszt, méghozzá 13-0-s mérleggel. Egy hét múlva az Oregon elleni idegenbeli találkozóval kezdi meg az országos második kiemelt a Pac-12 alapszakaszát.

Boise State Broncos (6-4) - Idaho State Bengals (2-9)  82-59 (37-33, 45-26)

Az első félidőben még kitűnően tartotta magát az Idaho State az erősebb Boise State otthonában, aztán a fordulás után egy 18-3-mal kezdett a Broncos, ott pedig el is dőlt az összecsapás (55-36), a vége 82-59 lett a hazaiak javára. A vendégek legeredményesebb játékosa Ethan Telfair volt, de 19 pontját 19 mezőnykísérletből és 6 büntetőből hozta össze. Mócsán Bálint összesen 4 percnyi játékidőt kapott, ami alatt 3 pontot szórt (1/1 tripla), és volt még 1-1 pattanója és eladott labdája.

BYU Cougars (8-4) - Idaho State Bengals (2-10)  84-58 (39-31, 45-27)

Annyi különbség volt az előző mérkőzéshez képest, hogy itt a BYU gyorsan döntésre próbálta vinni a dolgot, pillanatok alatt kiépítettek egy 16 pontos előnyt (24-8), amit azonban a félidő végén szépen le is adtak nyolcra (39-31). A fordulás után még 5 pontra is visszajött az Idaho State, de a Cougars reagált, 10 pont fölé növelte fórját, ahonnan újra szorossá már nem tudta tenni a meccset a Bengals. Mócsán Bálint ezen a meccsen szintén 4 percet kapott, ez idő alatt pontot nem szerzett (0/3 tripla), 1 eladott labdája volt.

A Bengals is befejezte a konferencián kívüli alapszakaszát 2-10-es mérleggel (a Bristol (CA) elleni győzelem nem számít a mutatóba, mert nem NCAA-be tartozó iskoláról van szó). Mócsánék péntek hajnalban kezdik a Big Sky konferencia alapszakaszát a Montana otthonában.