Golománék újabb két sikert gyűjtöttek be

Golomán György és csapata, a UCLA a California és a Stanford ellen is győzött, így 4-1-gyel áll a Pac-12 alapszakaszában, Mócsán Bálinték meccse viszont félbeszakadt.

UCLA Bruins (15-1, 2-1) - California Golden Bears (10-5, 1-2)  81-71 (44-24, 37-47)

Az első 6-7 perc kiegyenlítettebb játéka után, 15-12-es hazai vezetést követően futott egy 11-0-s szakaszt a UCLA TJ Leaf (18 pont, 11 pattanó) és Lonzo Ball (14 pont, 7 gólpassz, 5 pattanó, 3 szerzett labda) vezetésével (26-12), majd 32-22 után, a 17-18. percben csinált egy újabb 9-0-t a Bruins, így jött össze a félidőre a 20 pontos előnyük (44-24). A fordulás után sem változott sok minden, még a 34. perc közepén is 22 ponttal vezettek a hazaiak (68-46), aztán az utolsó 2 percre már csak 8 egység maradt az előnyükből (76-68), miután Ivan Rabb (17 pont, 20 pattanó) és főleg Don Coleman (15 pont, 5 pattanó) révén nem tudott hibázni a California. 44 másodperccel a vége előtt egy Grant Mullins (20 pont, 5/8 hármas) triplával 5 pontra is megközelítette ellenfelét a Golden Bears, de közelebb már nem tudtak kerülni, a UCLA jól büntetőzött a végén, így 10 ponttal győzött (81-71).

Golomán György 10 perc alatt 2 pontig (0/2 dupla, 2/2 büntető), 2-2 pattanóig és szerzett labdáig, valamint 1-1 gólpasszig, blokkig és eladott labdáig jutott 3 személyi hiba mellett.

UCLA Bruins (16-1, 3-1) - Stanford Cardinals (8-8, 0-4)  89-75 (48-30, 41-45)

Nem sokat vacakolt a hazai csapat, 16-5-tel nyitották az első 5 percet, ami meg is adta az alaphangot, 10 ponton belülre már nem tudott kerülni a Stanford. Folyamatosan húzott el a UCLA, volt már 20 pont előnye is, és 18 pontos fórral fordultak a második 20 percre. A nagyszünet után sem változott a mérkőzés összképe, egyetlen egyszer sem tudott Rosco Allen egykori csapata 11 ponton belülre kerülni, így végül az eredménynél sokkal simábban, 89-75-re győzött a Bruins.

A UCLA két legjobbja a két legnagyobb sztár, Lonzo Ball (21 pont, 7/10 mezőny, 4/5 tripla, 8 gólpassz, 6 pattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) és TJ Leaf (15 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz, 2 blokk) voltak, de mellettük hatékony volt a kinti dobásai miatt Bryce Alford is (17 pont). A túloldalon Michael Humphrey villogott (27 pont, 14 pattanó), és Robert Cartwright is hasznosan kosarazott (18 pont, 9 gólpassz, 5 pattanó).

Golomán György ezúttal 11 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt pontot most nem szerzett (0/1 dupla), volt 2 pattanója, illetve 1-1 gólpassza, szerzett és eladott labdája, valamint faultja.

Mócsán Bálinték szombat éjszaka játszottak a Weber State-tel, viszont 13-2-es Weber State vezetésnél félbeszakadt a találkozó, miután elkezdett beázni az Idaho State csarnokának, a Holt Arenának a tetőszerkezete. Azt egyelőre nem tudni, mikor pótolják a meccset, amelyből 35 perc és 2 másodperc még hátra van.