Golománék újra nyertek, Mócsánék még nyeretlenek

Golomán Györgyék továbbra is hibátlanok ebben az idényben, Mócsán Bálint és az Idaho State viszont egyelőre nyeretlen.

Mindkét magyar fiú pályára lépett csapataik mérkőzésein - a UCLA egy, az Idaho State pedig két mérkőzést játszott az utóbbi napokban.

UCLA Bruins (3-0) - San Diego (0-3)  88-68 (41-33, 47-35)

A UCLA harmadik meccsét is viszonylag könnyedén nyerte péntek hajnalban, miután a San Diego ellen majdnem végig vezetett, a második félidőben már elég komoly különbséggel. A hazaiakat TJ Leaf vezette ezúttal egy 26 pontos, 10 pattanós dupla-duplával, Lonzo Ball is hasznos volt (13 pont, 8 gólpassz, 7 pattanó), és 46 pontot szereztek a festékben, ez volt a győzelmük kulcsa - így belefért 22.7%-os triplamutatójuk is (5/22). Golomán György 14 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 4 pontot (2/3 dupla), 1-1 pattanót, gólpasszt és blokkot hozott a konyhára - volt még 2 eladott labdája és 4 faultja.

A UCLA következőleg ma éjszaka játszik a Long Beach State-tel.

Utah Valley Wolverines (1-1) - Idaho State Bengals (0-2)  82-73 (37-35, 45-38)

Csütörtök hajnalban játszott egymással a két gárda. Az első félidőben maximum 4 pontos előnyt tudott kiépíteni magának a két gárda, aztán a második 20 perc elején a hazaiak, a 25. perc után pedig a vendégek próbáltak ellépni. Az utolsó 10 percben aztán a Utah Valley 10 ponttal meglépett, onnan nem volt visszaút a vendégeknek, akiknél ezúttal is Ethan Telfair volt a legeredményesebb (25 pont), mellette pedig Geno Luzcando (20 pont, 13 pattanó) és Novak Topalovic (15 pont, 16 pattanó) dupla-dupláztak. Mócsán Bálint 15 percet kapott, 2 pontot dobott (1/1 dupla, 0/3 tripla, 0/1 büntető), és volt 1-1 pattanója, szerzett labdája és faultja.

Utah State Aggies (4-0) - Idaho State Bengals (0-3) 85-51 (40-27, 45-24)

Ma hajnalban gyakorlatilag végig hátrányban játszott a Bengals, és bár 15 percig egész szoros volt az állás, ezt követően ellépett tőlük a Utah State, a második félidőben pedig már nem volt visszaút. Sok jó teljesítmény ezúttal nem jött a vendégektől, ezúttal is Ethan Telfair volt a legponterősebb, de ő is csak 14 egységig jutott. Mócsán Bálint 21 perc alatt 5 pontot szerzett (1/3 dupla, 1/6 tripla), viszont volt 3-3 pattanója és szerzett labda, valamint egy gólpassza is a magyar dobóhátvédnek.

Az Idaho State következőleg Mexikóban, Cancunban vesz részt egy többcsapatos tornán, ahol szerda hajnalban az Eastern Kentucky egyetemmel csapnak össze, egy nappal később, csütörtökön hajnalban pedig az eredményektől függően vagy a Georgia State, vagy az NJIT (New Jersey Institute of Technology) lesz az ellenfelük.