Mócsánék és Golománék is nyertek

Mócsánék még mindig hibátlanok a konferencián belüli alapszakaszban - Golománék szétdobták ellenfelüket - mindkét magyar fiú jól játszott.

California (7-9, 1-2) - UCLA (12-4, 3-1) 84-107

A hazaiak kezdték a pontgyártást, de azonnal jött egy 13-0-s válasz a UCLA-től, ez pedig meghatározta az egész mérkőzés menetét (2-13) - a vendégek innentől kezdve végig 10 pont fölött vezettek, előnyük pedig 20 pont környékére nőtt a 15. perctől kezdve, a félidőben 21 egységgel álltak jobb (33-54). A fordulás után összekapta magát a California, 11 pontra vissza tudtak jönni a hazaiak, de a Bruins egy 3-4 perces jó periódussal újra 20 pont fölé növelte fórját, és végül simán győzött (84-107) - a vendégek 17/30-as triplamutatót hoztak, szétdobták ellenfelüket.

Golomán György kezdőként ezúttal 16 percet kapott (5 faulttal zárta a mérkőzést), viszont ennyi idő alatt is eljutott 9 pontig hibátlan dobásmutatóval (1/1 dupla, 1/1 tripla, 4/4 büntető), volt 2 pattanója, 3 blokkja, valamint 1-1 gólpassza és szerzett labdája.

A mérkőzés összefoglalója:

Idaho State (8-6, 3-0) - NAU (3-14, 0-4)

Gyors 7-2-vel kezdett az Idaho State, de nem tudott nagyobb előnyt kiharcolni magának a hazai csapat, az első félidőben végig 1-7 pont között mozgott a fórjuk (26-20). A fordulás után, két vendégkosarat követően jött egy 9-0-s sorozat a Bengalstől, amely így 11 pontos vezetésre tett szert, először a mérkőzés folyamán (35-24). 10 pont környékén mozgott a differencia, majd az utolsó 10 perc elején csökkentette némileg a távolságot a NAU, de 6-8 ponttal így is jobban állt az Idaho State. Az utolsó perc kezdetére faragta le hátrányát 3 pontra a vendég gárda, de innentől már csak egyetlen pont esett, azt is az Idaho State dobta, amely így végül 64-60-ra nyert. Érdekesség, hogy 2001/02 óta nem kezdett így vagy ennél jobban szezont a Bengals, akkor is 8-6-tal nyitott a gárda, 3-0-val pedig legutóbb 2006/07-ben kezdték a konferencián belüli alapszakaszt.

Mócsán Bálint kezdőként 27 percet kapott, 10 pont (0/2 dupla, 3/5 tripla, 1/4 büntető), 3 pattanó, 2 szerzett labda, 1-1 blokk és gólpassz, illetve 3 személyi hiba került a neve mellé.