Nem jött össze a csodaszerű győzelem Rosco Allenéknek

Az egész NCAA hetedik legjobbjának rangsorolt Arizona Wildcats otthonában vendégszerepelt a kirobbanó formában lévő Stanford Cardinal, mely egy magyar ifjoncot, Rosco Allent is a soraiban tudhat a szezon kezdete óta. Bár sokáig vezetett a PAC 12 idei feltörekvő középcsapata, de végül győzött a nagyobb tudás és a jobb koncentráció.

Szűk 15 perccel a lefújás előtt még mindig a 24 pontos, 10 lepattanós Dwight Powell húzta Stanford vezetett Arizonában, s annyira jól ment a játék Johnny Dawkins fiainak, hogy valóban benne volt a levegőben egy elképesztő bravúr a Cardinaltól, ám a végjátékban a 25-öt szóró Mark Lyons és a 23 egységig jutó Solomon Hill vállaikra vették a hazai alakulatot és végül lehajrázták a sok tapasztalatlansági hibát elkövető vendég gárdát (73 - 66), mely ezzel a vereségével is még 5 - 5-ös konferencián belüli mérleget, illetve 14 - 8-as abszolút mutatót tudhat magáénak, habár a hármas győzelmi széria sajnos odalett.

A budapesti születésű Rosco Allen csereként 21 percet kapott, ami alatt főként védekezésbeli feladatai voltak, amiket remekül meg is oldott, támadóoldalon viszont csak 2 mezőnydobás jutott neki, amiből az egyiket értékesítette is, összességében 2 ponttal, 1 lepattanóval és 1 eladott labdával zárt.

Rosco Allen és a Stanford legközelebb máról holnapra virradóra lép parkettre, méghozzá az Arizona State otthonában, magyar idő szerint 01:00-kor.