Napi tananyag: Megállíthatatlan a Cincy

Immáron zsinórban 12. mérkőzését nyerte a Cincinnati, miközben sorozatbeli tizedik sikerénél tart a Michigan.

A nap mérkőzése

# 17 Cincinnati (20-2) – # 7 Louisville (17-4) 69-66

Zsinórban 12. mérkőzését nyerte a Cincinnati Bearcats, amely ezúttal a bajnoki címvédő Louisville otthonában győzedelmeskedett. Az első félidő inkább még az aznapi forma kereséséről szólt, habár a vendégek már ekkor is szebben muzsikáltak. Sean Kilpatrick (28 pont, 5 lepattanó), Justin Jackson (11 pont, 9 lepattanó) és Shaquille Thomas (11 pont, 6 lepattanó) hármasának kosaraira a fordulást követően Montrezl Harrell (18 pont, 6 lepattanó), Luke Hancock (16 pont, 6 gólpassz) és Russ Smith (16 pont, 4 gólpassz) triója próbált meg válaszolni. A felzárkózás még sikerült, a győzelem azonban a vendégek kezébe került.

A nap meglepetése

Purdue (13-8) – # 11 Michigan (16-4) 66-75

Talán az a kisebb meglepetés, hogy egy viszonylag gyengébb szezonkezdetet követően immáron zsinórban tizedik győzelmét aratta a feltámadó Michigan. A vendégek már az első húsz percben állva hagyták ellenlábasukat elsősorban Nik Stauskas (16 pont), Caris LeVert (14 pont, 11 lepattanó) és Derrick Walton (11 pont) hármasának jóvoltából. A nagyszünet után próbált kapaszkodni a Purdue, ám A.J. Hammonds (16 pont, 8 lepattanó) és Bryson Scott (12 pont) jóvoltából már csak az eredmény szorosabbá tételére futott.

A nap embere:

A nap játékosa címet ezúttal a Grand Canyon (10-10) spílere Killian Larson érdemelte ki, aki a Chicago State (9-12) elleni 76-75 arányban megnyert mérkőzésből 28 ponttal és 20 lepattanóval vette ki a részét.