Napi tananyag: Nem várt izgalmak

Remek mérkőzéseknek lehetett szemtanúja a nagyérdemű. Győzött a Duke illetve a Kansas.

A nap mérkőzése

Virginia (12-5) - # 23 Duke (13-4) 65-69

Érdekes képet fest az idei Duke, hisz egyértelműen jobb teljesítményt vártunk és várhattunk is tőlük. A Virginia ellenében az első félidőben nagyrészt az történt a pályán, amit Coach K fiai szerettek volna. Rasheed Sulaimon (21 pont), Rodney Hood (14 pont) és Amile Jefferson (10 pont, 15 lepattanó) hármasa révén a félidőre magabiztos nyolc pontos előnnyel vonulhattak a hazaiak. A fordulást követően azonban rákapcsolt a Cavaliers. Malcolm Brogdon (17 pont, 5 lepattanó), Joe Harris (15 pont, 7 lepattanó) és Justin Anderson (12 pont) triója pillanatok alatt szorossá varázsolta az összecsapást. Sőt a végjátékban a győzelemért is támadhatott a vendég alakulat, ám az elpackázott lehetőséget követően Sulaimon triplája végképp megpecsételte a sorsukat.

A nap meglepetése

Kansas (12-4) – # 9 Iowa State (14-2) 77-70

Zsinórban második vereségét könyvelhette el a makulátlanságát sokáig őrző Iowa State. A végig fej-fej mellett haladó mérkőzésen remek csatát vívtak egymással Naadir Tharpe (23 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Andrew Wiggins (17 pont, 19 lepattanó) és Joel Embiid (16 pont, 9 lepattanó, 5 blokk) valamint DeAndre Kane (21 pont, 8 lepattanó, 4 labdaszerzés), Melvin Ejim (15 pont, 5 lepattanó) és Dustin Hogue (13 pont, 9 lepattanó) triói. A végjátékot azonban jobban bírta a Jayhawks, így egy nagyon sokat érő győzelemmel lettek gazdagabbak.

A nap embere:

A nap játékosa címet ezúttal a Loyola-Maryland (8-8) spílere Dylon Cormier érdemelte ki, aki a Lafayette (4-12) elleni 77-63 arányban megnyert mérkőzésből 25 ponttal és 11 lepattanóval vette ki a részét.