Iskolás Vb: Másodjára is nyert az NLG!

Második mérkőzését is megnyerte a Cipruson zajló 25. Iskolai Kosárlabda Világbajnokságon szereplő szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium fiú csapata.

A magyar küldöttség a 23-at szóró Golomán György vezetésével egy pompás harmadik negyedet produkálva fektette két vállra az osztrákokat több, mint 20 ponttal, így egy lépésre került a Nagy Lajos Gimnázium attól, hogy a következő körbe jusson. A hatalmas bravúrnak számító továbbjutás a lettek legyőzésével már holnap biztossá válna, ráadásul a tét a kiemeltként való továbblépés lehet az eddig kettőből két meccset nyerő vasi küldöttség számára.

Magyarország - Ausztria 85 - 61

Magyar pontszerzők: Golomán 23, Zrinyi 21/3, Bereczki, Popgyákunik 13-13, Németh A. 6, Galambos 2, Gőczi 2, Zábó 2

Gratulálunk a magyar színeket képviselő csapatnak, további sok sikert kívánunk nekik a folytatásban!