Ötödik lett U14-es fiú csapatunk a Slovenia Ballon

U14-es fiú nemzeti csapatunk Montenegróval, Lengyelországgal, Bosznia-Hercegovinával és Szlovénia "fehér" csapatával került egy csoportba.

A hunbasket.hu öszefoglalója:

Augusztus 16. és 20. között Slovenj Gradec adott otthont a Slovenia Ball fiú tornájának - ahol a lányoknál a mieink nyertek. U14-es fiú nemzeti csapatunk Montenegróval, Lengyelországgal, Bosznia-Hercegovinával és Szlovénia "fehér" csapatával került egy csoportba.

A Ferenczi Tamás, Halmai Balázs és Farkas Dávid vezette együttes az alábbi kerettel szerepelt az idei Slovenia Ballon:

Szafkó Márk

Rögtön az első nap két mérkőzést játszottunk, és két fájó vereséget szenvedtünk. Reggel Montenegró ellen félidőben 12, három negyed után pedig 11 ponttal vezettünk még. 49-62-es állás után aztán egy 13-2-t produkált a délszláv együttes a záró 10 perc elején, ezzel gyakorlatilag ledolgozta hátrányát (61-64). Ezt követően még megállítottuk a "vérzést", 68-72 után viszont egy 12-2-vel átvette a vezetést, és meg is nyerte a meccset Montenegró (82-78).

Montenegró U14 - Magyarország U14 82-78 (15-24, 14-17, 20-19, 33-18)

Slovenia Ball 2023, U14-es nemzeti csapatok felkészülési tornája
Szlovénia, Slovenj Gradec, Slovenj Gradec Sports Hall
A csoport, 1. forduló

Montenegró legjobb dobói: Popovic 23/6, Fantic 21/6, Papan 13.

Magyarország: Gáspár V. 13/3, Németh 2, Szafkó 20/6, Marokházi -, Kurfis 9. Csere: Szabó -, Inalegwu 6/3, Papp 7, Nagy 8, Pichovszky -, Rozmán 4, Gáspár B. 9.

Az első nap utolsó találkozóján is pályára léptünk, ezúttal Lengyelország volt az ellenfelünk. A forgatókönyv hasonló volt ezúttal is sajnos: a félidőben 10 ponttal még a mieink álltak jobban, a hátrányukat pedig csak megfelezni tudták a lengyelek az utolsó felvonás előtt. Annyi volt a különbség, hogy itt a 39. perc elején is mi álltunk jobban 4 ponttal (64-60), de innen csinált egy 8-0-t ellenfelünk, Papp Gergely hármasa pedig csak minimálisra tudta csökkenteni vereségünk mértékét, a győztes kilétén nem változtatott.

Magyarország U14 - Lengyelország U14 67-68 (18-16, 23-15, 11-16, 15-21)

A csoport, 2. forduló

Magyarország: Gáspár V. 2, Németh 4, Szafkó 6, Marokházi 2, Kurfis 15. Csere: Szabó 2, Inalegwu -, Papp 8/3, Nagy 10, Pichovszky 3, Rozmán -, Gáspár B. 15.

Lengyelország legjobb dobói: Ochocinski 15/3, Majcherek 12/3, Nieweglowski 10.

A második napon a bosnyákok ellen folytattuk, és itt már a félidőre eldöntöttük a találkozó sorsát, ekkor 20 ponttal vezettünk (26-46). A fordulás után a harmadik negyedben voltak gondjaink, de a negyedik játékrészt ezúttal meg tudtuk nyomni, nagyon sima sikert arattunk ezzel, 28 ponttal nyertünk (47-75).

Bosznia-Hercegovina U14 - Magyarország U14 47-75 (16-22, 10-24, 12-6, 9-23)

A csoport, 3. forduló

Bosznia-Hercegovina legjobb dobói: Buljubasic 10/6, Alispahic 6, Mahalbasic 6.

Magyarország: Gáspár V. 2, Németh 4, Szafkó 14, Marokházi 9/3, Kurfis 5. Csere: Szabó 9/3, Inalegwu 6/3, Papp 11, Nagy 6, Pichovszky 2, Rozmán 2, Gáspár B. 5.

Pénteken a szlovének egyik csapatával mérkőzött meg Ferenczi Tamás csapata. Ezúttal a kezdés nem volt olyan lehengerlő, de a félidőben 7 ponttal vezettünk, és ezúttal a fordulás után is mi irányítottunk gyakorlatilag végig - a vége ezúttal 23 pontos magyar siker lett a Nagy Ágoston, Szafkó Márk, Marokházi Levente trió vezetésével.

Magyarország U14 - Szlovénia U14 "fehér" 81-58 (18-19, 21-13, 23-20, 19-6)

A csoport, 4. forduló

Magyarország: Gáspár V. 3, Németh 7/3, Szafkó 16/6, Marokházi 20/12, Kurfis 4. Csere: Szabó -, Inalegwu -, Papp 2, Nagy 21/3, Pichovszky 4, Rozmán -, Gáspár B 4.

Szlovénia legjobb dobói: Jarc 18/3, Rupnik 14, Pregl 9/3.

Szombaton az 5-8. helyért folytathattuk, miután a B csoportban a harmadik helyet szereztük meg. Az A csoport negyedikjével, Ukrajnával csaptunk össze, de kiegyenlített első félidő után az ukránok megléptek a harmadik felvonás végére (50-57). Az utolsó 10 perc azonban ezúttal nekünk sikerült parádésan: a 28 pontig jutó Szafkó és Nagy vezetésével 32 pontot szórtunk csak ebben a negyedben, ezzel valósággal állva hagytuk északkeleti szomszédunkat, és megnyertük az összecsapást (82-68).

Magyarország U14 - Ukrajna U14 82-68 (21-19, 13-14, 16-24, 32-11)

Az 5-8. helyért

Magyarország: Gáspár V. 4, Németh 5, Szafkó 28/3, Marokházi 6, Gáspár B. 4. Csere: Szabó 2, Inlagwu 2, Papp 10/3, Nagy 17/3, Pichovszky 3, Rozmán 1.

Ukrajna legjobb dobói: Shamrai 16/3, Karabets 13/9, Pyatachenko 12.

Vasárnap így az 5. helyért léptünk pályára, méghozzá Horvátország korosztályos csapata ellen. Hullámzó, de összességében kiegyenlített első félidő után gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladt a két együttes. A 36. perc közepén 69-75-öt mutatott az eredményjelző, de a horvátok innentől kezdve összesen 1 pontot tudtak felírni a táblára. A mieink Szafkó, Papp és Gáspár Benedek kosaraival fokozatosan dolgozták le hátrányukat, az utolsó perc kezdetén a vezetést is átvették (77-76), és nem is engedték már ki azt a kezükből, ezzel megszereztük az 5. helyet (79-76).

Magyarország U14 - Horvátország U14 79-76 (21-15, 18-24, 24-26, 16-11)

Az 5. helyért

Magyarország U14: Gáspár V. 5, Németh 2, Szafkó 32/9, Marokházi 4, Gáspár B. 12. Csere: Szabó -, Inalegwu 3, Papp 4, Nagy 4, Pichovszky 13/3, Rozmán -.

Horvátország legjobb dobói: Peris 12, Garma 11, Peric 9/3.

A torna fináléját két legyőzőnk, Lengyelország és Montenegró játszotta - előbbi egyetlen ponttal nyerte a döntőt.

Fotó, slide: hunbasket.hu