Horvátország ellen készült U16-os fiú válogatottunk

Két kiváló mérkőzést játszottak a mieink a hétvégén.

A Hunbasket összefoglalója:

Pénteken és szombaton Horvátország korosztályos csapata látogatott a székesfehérvári MKOSZ Edzőközpontba, ahol két mérkőzést vívtak a magyar U16-os fiú válogatottal.

Az első összecsapás fordulatosan alakult, a mieink egy 29-10-es utolsó negyeddel tudták megnyerni a találkozót (92-79). A mieink duplaannyi hármast dobtak, mint dél-nyugati szomszédunk (10/31, 32% - 5/19, 26%), ezzel sikerült megnyernie a mérkőzést Faragó Péter együttesének, amely jóval több gólpasszt osztott ki ellenfelénél (26-15).

A magyar csapat legjobbjai Asztalos Miklós (23 pont, 5 lepattanó, 21 VAL), Burony Bálint (12 pont, 9 pattanó, 21 VAL), Puskás Kadosa Kán (11 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz, 17 VAL) és Amidzic Sergej (11 pont, 4 pattanó, 15 VAL) voltak.

Magyarország U16 - Horvátország U16 92-79 (26-21, 15-26, 22-22, 29-10)

U16-os fiú válogatottak felkészülési mérkőzése
Magyarország, Székesfehérvár, MKOSZ Edzőközpont
V.: Rózsavölgyi A., Jankovics V., Földesi M.

Magyarország U16: Puskás 11, Pavlík 11/3, Bartik 6, Asztalos 23/12, Burony 12. Csere: Gáspár 2, Marokházi 5/3, Szafkó 16/12, Körtvélyessy 2, Amidzic 4, Nagy -.

A horvátok legjobb dobói: Dorotic 15, Juraj 12/3, Graso 11/6.

A szombati találkozón csak a második negyedet sikerült megnyernünk Szafkó Márk és Nagy Ágoston vezetésével. A második félidőben végül fölénk tudott kerekedni Horvátország, de nagyon szoros csatát vívtunk velük ezúttal is (81-76).

Horvátország U16 - Magyarország U16 81-76 (24-20, 17-26, 20-13, 20-17)

V.: Tőzsér D., Farkas P., Dr. Danka P.

Magyarország U16: Puskás 14, Pavlík 2, Bartik 11/9, Asztalos 5, Burony 7. Csere: Szafkó 17/15, Nagy 15/9, Gáspár 2, Amidzic 3/3.

Faragó Péter szövetségi edző: "A számunkra jól sikerült Szent István Kupa után érkeztünk 1 hetes felkészülésünkre, melyet a Horvátország elleni páros edzőmérkőzéssel zártunk. Csakis dicséret illeti a társaságot, mert minőségi, intenzív és kompetitív edzések után ezt a meccsen is előadták. Gratulálok nekik, ígéretes a fejlődésünk a szezon során! Köszönöm ezúttal is a stáb munkáját! Jó volt látni a játékosok klubjának edzőit a lelátón, és akik nem jöttek el megnézni saját játékosukat, azok lemaradhattak két jó meccsről."

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotók, slide: hunbasket.hu